EFT Ne Zaman Hesaba Düşer? (Dolandırıcılara Dikkat)

EFT hesaba düşmedi ne zaman hesaba düşer diye merak edenlere özel olarak tüm bankaların EFT gönderim saatlerini hazırladık.

EFT Ne Zaman Hesaba Düşer? (Dolandırıcılara Dikkat)

Son zamanlarda özellikle ev ve araç satışında yapılan dolandırıcılık işlemlerinden dolayı uyarıyoruz: "Araç ve ev satışında paranızı hesabınızda görmeden satış vermeyiniz." EFT hesaba geçmedi, EFT ne zaman hesaba geçer, EFT ne zaman yapılır diye merak edenlere özel olarak tüm bankalar için araştırmalarımızı yaptık.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT, sadece EFT saatleri içerisinde yapılmaktadır. Bankaların açık olduğu 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılan EFT işlemi sonrasında yaklaşık 10 dakika içerisinde para karşı hesaba geçmektedir. EFT işlemi bazı yoğunluk durumlarında 30 dakikaya kadar karşı hesaba geçebilir. EFT işleminde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bankanızla iletişime geçerek EFT işlemini kontrol ettirebilirsiniz. Noter satışında paranız hesabınıza geçmeden kesinlikle satış vermeyin. Dolancırıcı kişiler EFT talimatı vererek satış aldıktan sonda EFT'yi iptal ederek insanları mağdur etmektedir. EFT hesabınıza geçtikten sonra karşı hesap EFT'yi iptal edemez.

Eft hesaba geçmedi

Eft havale arasındaki fark nedir

Haftasonu eft olur mu?

Eft saatleri

Eft nedir?

Ziraat Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat Bankası EFT saatlerini 09:00 – 16:00 saatleri arası olarak belirmiştir. Bu saatler dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe yansıyacaktır. Eğer yarı tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız 09:00 – 11:00 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir.Ziraat Bankası hesabınızdan 16:00’dan sonra yapacağınız. EFT transferi, işlemi izleyen ilk iş gününde ilgili kişinin hesabına aktarılmaktadır. Ancak mesai saati dışında yapılan eft işlemlerinden “Geç EFT” adı altında ekstra ücret tahsil edilmektedir. Ziraat Bankası'ndan farklı bir banka hesabına para transferi yaptığınızda Ziraat Bankası eft saatleri içerisinde 20 dakika içerisinde karşı tarafın hesabına geçecektir. Eğer eft işleminde gecikme varsa bu durumda Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma sayfamıza göz atabilirsiniz.

Akbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Akbank EFT işlemleri ile ilgili olarak ne zaman yapıldıgını bilmek gereklidir. Çünkü Akbank hesabınızdan yapacağınız EFT işlemlerinin gün içerisinde göndereceğiniz banka hesabına geçmesini istiyorsanız EFT işleminizi Akbank EFT Saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Akbank EFT Saatleri dışında gerçekleştireceğiniz bir  işlemde  para transferiniz bir sonraki gün gerçekleşecektir.Akbank EFT Başlangıç Saatini 09:00, Akbank EFT Bitiş Saati ise Akşam 17:00 olarak belirtmiştir. Bu saat aralığında gerçekleştireceğiniz EFT işlemleriniz sonucunda para transferiniz karşı tarafın hesabına aynı gün içerisinde gerçekleşecektir. Akbank hesabınızdan farklı bir banka hesabına yaptığınız eft ile para transfer işlemleri, Akbank eft saatleri içerisinde yapıldıysa 15 dakika içerisinde karşı tarafın hesabına geçecektir.

Denizbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Denizbank EFT Başlangıç Saati 08:00 ve Bitiş Saati 16:30 olarak belirlenmiştir. Denizbank hesabınızdan farklı bir banka hesabınıza yapacağınız para transferi ( EFT ) işleminizde bu saatler degişkenlik göstermektedir. Denizbank hesabınızdan 16:30 dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT işleminiz sonucu paranız bir sonraki günün mesai saatinin başlangıcıyla birlikte karşı banka hesabına geçmektedir. Cuma günleri ise bu saat aralığı daha da degişiklik göstermektedir. Çünkü Cuma günü saat 16:30’dan sonra yapacağınız EFT işleminiz haftasonu tatil olması sebebiyle iki gün sonraya pazartesi gününe sarkmaktadır. Denizbank EFT İşlem Süresi 5 dakika ile 10 dakika arasında sonuçlanmaktadır. Bankanızın EFT yaptığınız gün ve saat içerisindeki yoğunluk durumuna göre ise bu süre 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Bu yüzden Denizbank EFT İşlemleri içinbankanın yoğunluk saatlerini de düşünerekten işlemlerinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

Garanti Bankası EFT Ne Zaman Yatar?

Banka müşterileri istedikleri zaman saat ve gün ayrımı olmaksızın havale yaparak paralarını bankanın bir başka şubesindeki hesaba aktarabilmektedirler. Garanti EFT saatlerinde zaman sınırlaması verememektedir. Kendi bankasından bir başka bankaya para transferi olduğu için bu işlemler biraz zaman almaktadır ve sadece mesai saatleri içerisinde yapılabilmektedir. Bu bağlamda Garanti EFT saatleri hafta içi her gün 09.00’dan 17.15’e kadar belirtilmiştir. Bu saatlerin dışında eft yapılamamaktadır. Fakat bu konuda da müşterilerine büyük bir kolaylık sağlayarak eft işlemini beklemeye alıp bir sonraki ilk iş gününde sabah erkenden gerçekleştirmektedir. Bu işlemi yaparken de müşterilerine konu ile ilgili açıklayıcı net bilgiler vererek haberdar etmektedir. Böylece mesai saatleri dışında eft yaptığınızda işlemin ne zaman gerçekleşeceği bilgisini verebilmektedirler. Garanti EFT saatleri hafta içine denk gelen resmi tatil günlerinde de hafta sonlarında olduğu gibi bir sonraki ilk iş gününe ertelenmektedir.

TEB EFT Ne Zaman hesaba geçer?

TEB bankası farklı banka hesabına gerçekleştirecekleri para transferi işlemleri yani EFT’ler için 09:00 ile 17:15 saatleri arasında hizmet vermektedir. Havale işleminde ise beklemeden, resmi ve idari tatil olması fark etmeksizin 7 gün 24 saat süresince para transferi gerçekleştirilebilir.TEB bankası müşterilerinin yapacakları EFT ve havale işlemi için ödemesi gereken masraf, miktar ve saate bağlı olarak değişse de her zaman için en avantajlı hizmet kanalının mobil bankacılık uygulaması olduğunu belirtelim. Ayrıca cuma günü EFT bitiş saati yani 17:15 ‘ten sonra yapılan EFT işlemleri pazartesi günü en geç saat 09:15’te transfer yapılan hesaba aktarılmaktadır. Başka bankalara aidat, fatura veya kira gibi ödemelerinizi TEB Bankası hesabınızdan EFT ile yapabilirsiniz

Yapı Kredi EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Eft işlemleri, bankalar arasında yapılan para transferleri olarak bilinmektedir. Yapı Kredi Bankası’ndan yapmış olduğunuz eft gönderimlerinde, atmler üzerinden, bireysel telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık yöntemlerinden herhangi birini kullanarak günün 24 saat yapabilmekteyiz. Yapı ve Kredi Bankası Eft saatleri genel olarak 09.00’da başlamaktadır. Yapı Kredi Bankası’nın eft gönderim saatlerinin bitişi ise, 16:45’dir. Yapı Kredi Bankası üzerinden bu saatler arasında yapacağınız para transferleri işlemlerinde, paranız yine bu saatler içerisinde karşı hesaba geçmektedir. EFT bitiş saatini kaçıran müşterilere, geç eft olanağı da sunulmaktadır. Yapı Kredi Bankası geç eft işlemi, sadece Yapı Kredi İnternet Bankacılığı vasıtası ile yapılan gönderiler için geçerlidir. Yapı Kredi Bankası Geç eft Saatini 17.20 olarak belirlenmiştir. Bu saate kadar yapacağınız EFT işlemleriniz yine aynı gün karşı hesaba aktarılacaktır.

Vakıfbank EFT ne zaman hesaba geçer?

Vakıfbank EFT saatini gün içerisinde 17:15‘e kadar uzatılmıştr. Sabah 09:00 ile 17:15’e kadar EFT yapabilme olanağı sunmaktadır. Yapılan gönderme işlemi 5 ile 10 dakika arasında karşı hesaba aktarılmaktadır. ATM üzerinde yapılan kartlı EFT işlemleri için kesilen tutar 15,00 TL‘dir. Vakıfbank müşteri hizmetleri üzerinden yapılan Eft’nin kesinti ücreti ise 55.00 TL gibi bir tutar olacaktır.Para göndermenin en karlı yolu yine internet şubesini kullanmaktır. Gönderdiğiniz Eft mesai saatleri içerisinde hesaba aktarılmaktadır.

Ing Bank EFT ne zaman hesaba düşer?

Eft işlemi, bir bankadan farklı bir bankaya yapılan para transferi anlamına gelir. Hesap numarası ve IBAN ile yapılan ödemeler bu kapsama girmektedir. EFT ise bankalar arasındadır. Bundan dolayıdır ki ING Bank müşterileri, sadece mesai saatleri içerisinde EFT yapabilir. Mesai saatleri 09:00 ile 17:00 saatleri arasında olarak belirlenmiştir. Bankanın bu saatleri değiştirmesi durumunda, EFT saatleri de değişiklik gösterecektir. Fakat genel olarak kabul edilen mesai saatleri içinde farklı bir bankadaki hesaba para transferi yapılabilmektedir. Bu işlem de havalede olduğu gibi farklı kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir.

09:00 ile 17:00 bu saatler dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Eğer yarı tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız 09:00 – 11:00 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir.INGBank hesabınızdan yaptığınız EFT işlemleri mesai günü içerisindeyse ve yukarıda belirtilen saatler içerisinde yapılıyorsa karşı banka hesabına 5 ila 30 dakika arasında geçmiş olacaktır.

Şekerbank EFT ne zaman hesaba geçer?

Şekerbank EFT saatleri sabah saat 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında olarak belirtilmiştir. Bu işlemi Bankanın şubesinden yapabileceğiniz gibi, mobil veya internet bankacılığı uygulamalarını kullanarak da yapabilmektedir. Şekerbank EFT işlem süresi yaklaşık olarak 5 ile 15 dk içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süre işlemlerin yoğunluğu gibi nedenlerle uzayabilir. Yalnız cuma günü saat 17:00 olduktan sonra EFT işlemi yaparsanız, transfer bir sonraki haftaya kalacaktır. Yani pazartesi sabah saat 09:00’da EFT işleme alınacaktır. Dolayısıyla eğer işleminiz acil ve önemli ise EFT işlemini hafta içi mesai saatinde yapmaya önem vermelisiniz.

Halkbank EFT ne zaman hesaba geçer?

Halk Bankası EFT saatlerini 08:00 – 16:30* olarak belirlemiştir. Bu saatler dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe sarkmaktadır.  Eğer yarı tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız 09:00 – 11:45 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız gerektiği bildirilmiştir. Halk Bankası hesabınızdan yaptığınız EFT işlemleri mesai günü içerisindeyse ve yukarıda belirtilen saatler içerisinde yapılıyorsa karşı banka hesabına 5 ila 30 dakika arasında geçmiş olacaktır.

Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak eft ne zaman hesaba yatar sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Güncel bankacılık ve finans bilgi ve haberlerine ulaşmak için siz de kredibankalar'ı takip edebilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat