Tüm Bankaların EFT Saatleri - GÜNCEL
sponsorlu bağlantılar

Tüm Bankaların EFT Saatleri - GÜNCEL

Bu sayfadan tüm bankaların EFT saatleri 2020 yılına ait bilgilere göz atarak para transferi yapabilirsiniz.

Tüm Bankaların EFT Saatleri - GÜNCEL

2019-11-28 10:32

 

 EFT ile bir bankadan farklı bir bankaya para göndermek isteyen kişilerin en çok merak ettiği şey banka EFT saatleri ait bilgileri olmaktadır. Biz de sizler için bankaların EFT saatlerini sitemiz üzerinde hazırladık ve sizlere paylaştık. Aşağıda yer alan banka linkleri aracılığıyla EFT saatlerini öğrenebilirsiniz. EFT para transferi nedir ve EFT hangi saatlerde yapılır? EFT (Elektronik Fon Transferi) farklı bankalar arasında para gönderme işlemine denilmektedir. Örnek olarak; EFT Ziraat Bankası ve Halkbank arasında yapılır. Yani aynı banka çatısı altında bir başka kişiye para gönderme işlemine EFT değil; havale denilmektedir. Bazı bankalar belli bir saat sonrasında (Genellikle 16:30'dan sonra) "geç eft" adı altında ekstradan eft ücreti alabilmektedir. Tüm bankaların eft gönderim ücretlerini aşağıdan kontrol edebilirsiniz. EFT, yukarıdaki saatler arasında, bankaların çalışma saatlerinde, havale ise 7/24 saat kısıtlaması olmaksızın yapılmaktadır. Siz de havale (aynı banka hesapları arasında para transferi, örn. Garanti Bankası'ndan farklı bir Garanti hesabına) yaparak istediğiniz zaman istediğiniz kişiye para yollayabilirsiniz. EFT ve havale yapmak için para göndereceğinizi kişinin bankada vadesiz TL hesabının olması gerekmektedir. Daha detaylı bankaların eft saatleri konusuna ulaşmak için aşağıdan bankanızı şeçebilirsiniz.

   

  EFT Saatleri 2020

  Bir bankadan farklı bir banka hesabına para göndermek isteyen bir çok kişi eft saatlerine takılmaktadır. Bundan dolayı siz de eft işlemine başlamadan önce bankanızın Eft saatine bu sayfadan kontrol edebilirsiniz. Hangi bankadan para yollayacaksanız listeden o bankanın eft gönderim saatini kontrol ederek paranızın gönderilip gönderilmeyeceğini öğrenebilirsiniz. Eft işlemi, Merkez Bankası'nın onayından geçtiğinden dolayı genellikle 5 ile 30 dakika arasında karşı hesaba geçmektedir. Yüksek limitli para transferlerinde bu süre uzayabilir. Hangi bankanın eft gönderim saatini merak ediyorsanız, aşağıdan o bankayı seçebilirsiniz. EFT, bir banka hesabından farklı bir banka hesabına para transfer işlemine denilmektedir. Akbank'tan Ziraat Bankası'na yapılacak para transferi Eft ile yapılır. Eft, havale ile çok kez karıştırılmaktadır; havale ise aynı banka içerisinde farklı bir hesaba para transfer işlemlerine denilir. Yani Akbank'tan farklı bir Akbank hesabına para transferinde havale işlemini kullanmalısınız. Havale 7 gün 24 saat yapılabiliyorken, eft sadece belirli saat dilimlerinde yapılmaktadır. Ayrıca aynı banka hesabında aynı kişinin para transferine de virman denilmektedir. Yani TEB'de yer alan farklı hesaplar arası para transfer işlemine virman denilmektedir. Tüm yapılan eft işlemleri Merkez Bankası onayından geçmektedir. Bundan dolayı işlemler 5 ile 30 dakika arasında onaylanıp karşı banka hesabına aktarılır.

   

  Banka

  EFT Saatleri 2020

  Akbank

  09:00 – 17:00

  Alternatif Bank

  09:00 – 17:00

  Albaraka Türk

  09:00 – 17:00

  Anadolu Bank

  08:00 – 17:15

  Burgan Bank

  09:00 – 16:30

  Denizbank

  08:00 – 16:30

  Qnb Finansbank

  09:00 – 17:00

  Garanti

  09:00 – 17:15

  Halkbank

  08:00 – 17:15

  HSBC

  09:00 – 17:00

  İNG

  08:30 – 17:15

  Kuveyt Türk

  09:00 – 17:20

  ODEABANK

  08:30 – 17:00

  Şekerbank

  09:00 – 17:15

  TEB

  09:00 – 17:15

  İCBC

  08:30 – 17:00

  Türkiye Finans

  09:00 – 17:15

  İş Bankası

  09:00 – 17:00

  Vakıfbank

  09:00 – 17:15

  Yapı Kredi

  09:00 – 16:45

  Ziraat Bankası

  08:30 – 17:00

   

  Bu sayfadan:

  • Eft saatleri ve eft ücretleri,
  • Eft nedir?
  • Eft ve havale ne zamanlar gönderilir?
  • Hafta sonu ve bayramlarda eft yapılır mı?
  • Eft ne zaman hesaba geçer?
  • Eft ve havale arasındaki fark nedir?
  • Ziraat Bankası, Akbank, Garanti, İNG, TEB, İş Bankası ve diğer bankaların eft saatleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

   

  Akbank Eft Saatleri

  Denizbank eft saatleri

  Finansbank eft saati

  Garanti Eft saatleri

  Şekerbank eft saati

  Odeabank

  Teb eft saatleri

  İş Bankası eft saati

  Halkbank EFT Saatleri

  Hsbc Eft saatleri

  İNG Bank eft saatleri

  İCBC Eft saatleri

  Vakıfbank Eft Saatleri

  Yapı Kredi

  Ziraat Bankası


  Ziraat Bankası Eft Saatleri

  Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası hesabınızdan EFT yapmak istiyorsanız, siz de saat 09:00 ile 17:00 arasında eft işlemini yapabilirsiniz. Saat 16:30'dan sonra Ziraat Bankası "geç eft" adı altında ekstradan komisyon ücreti almaktadır. Bu saatten önce eftnizi yapmaya dikkat ediniz. Ziraat Bankası internet ve mobil şubeden yapılan eft işlemlerinde 4.50 TL komisyon ücreti almaktadır. Banka gişesinden yapılan eft'lerde asgari 55 TL, azami 500 TL eft ücreti alınacaktır. Siz de haftaiçi mesai günlerinde saat 09.00 itibariyle eft işlemlerinizi yaparak paranızı gönderebilirsiniz.

   

  Akbank Eft Saati

  Akbank hesabınızdan para transferi yapmak istiyorsanız havale işlemini 7/24, eft işlemini ise 09:00 - 16:30 arasında yapabilirsiniz. Ayrıca saat 16:30'dan sonra 17:15'e kadar "geç eft" işlemi ile de eft ile para yollayabilirsiniz. Akbank şubesinden yapılan EFT işleminde asgari 75 TL, azami 750 TL işlem ücreti alınıyorken, Akbank internet şubesi (https://www.akbank.com) veya mobil şubeden yapılacak eft işleminde ise 6.75 TL komisyon alınmaktadır.

   

  Garanti Eft Saatleri

  Garanti Bankası eft saatleri 09:00 - 17:15 arasında yapılabilir. Garanti'de havale işlemlerini 24 saat yapabilirsiniz. Garanti'de eft günlük bireysel gönderim üst limiti 250.000 TL'dir. Garanti ATM'lerinden yapılan EFT'lerde asgari 18 TL, azami 20 TL eft ücreti alınıyorken, Garanti internet şubesi yada mobil şubeden yapılan para transferinde 6.75 TL komisyon ücreti alınmaktadır. İnternet şubeden yapılan geç eft'lerde ise 9.75 TL işlem ücreti alınacaktır.

   

  TEB Eft Saatleri

  2019 yılında TEB hesabınızdan farklı bir banka şubesine para yollamak için eft'yi kullanacaksanız, 09:00 - 17:15 saatleri arasında yapabilirsiniz. TEB internet bankacılığına veya TEB / CepteTeb mobil şubesine giriş yaparak EFT işlemlerinizi belirli saatler arasında yapabilir ve hemen paranızı istediğiniz kişiye anında yollayabilirsiniz.

  • Teb internet/mobil eft ücreti: 5.4 TL
  • Cepteteb geç eft ücreti: 7.5 TL

   

  Vakıfbank Eft Saatleri

  Vakıfbank aracılığıyla yapacağınız eft işlemlerini saat 09:00 - 17:15 arasında yapabilirsiniz. Saat 16:44'den sonra yapılacak eft'ler için "geç eft" ücreti uygulanacaktır.

   

  İNG Bank Eft Saatleri

  İNG'den eft yapmak istiyorsanız siz de saat 09:00 - 17:15 saatleri arasında eft yapabilirsiniz. İNG ücret bilgisi sayfasından EFT bölümüne giderek tüm eft işlemleri hakkında güncel fiyatlandırma bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

  • İNG mobil/internet eft ücreti: 6.75 TL

   

  İş Bankası Eft Saati

  Türkiye İş Bankası'nda saat 08:30 - 17:00 arasında eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası bireysel hesaplarda günlük eft limiti 100.000 TL olarak uygulanmaktadır. İş Bankası şubesine giderek daha yüksek komisyon ücreti ödemek yerine siz de İş Bankası'nın internet şubesi (https://www.isbank.com.tr/) veya mobil şubesini kullanabilir ve daha uygun komisyon ile eft işleminizi yapabilirsiniz.

  • İş Bankası internet/mobil eft ücreti: 6.5 TL
  • Geç eft: 9.5 TL
  • Şubeden eft ücreti: 70 TL - 650 TL arasında
  • ATM'den yapılacak eft ücreti: 16 TL

   

  Kuveyt Türk Eft Saatleri

  Katılım bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Kuveyt Türk'te eft ile para yollamak için siz de saat 09:00 ile 17:20 arasında yapabilirsiniz. Kuveyt Türk'ün en büyük özelliği ise eft ve havale işlemlerini internet şubesinden veya mobil şubeden yaparsanız ücret ödemiyorsunuz.

  • Kuveyt Türk internet şube eft ücreti: Ücretsiz
  • Kuveyt Türk mobil şube eft ücreti: Ücretsiz

   

  Eft ve Havale Arasındaki Fark Nedir?

  Havale ve eft işlemlerinin her ikisi de elektronik olarak yapılmaktadır. Bir kişinin para transferi yapabilmesi için eft yada havale işlemi yapması gerekmektedir. Eft'nin açılımı elektronik fon transferidir ve bir bankadan farklı bir bankaya para gönderme işlemidir. Yani Ziraat Bankası'ndan Garanti Bankası'na yapılan para transfer işlemlerinde eft kullanılması gerekmektedir. Havale ise bir banka içerisinde farklı hesaplara yapılan para transfer işlemlerine denilmektedir. Eft işlemlerinizi yukarıda yer alan eft saatlerinde, hafta içi iş günlerinde yapabilirsiniz.

   

  Yanlış Hesaba EFT Yaptım, Ne Yapmalıyım?

  Yanlış hesaba gönderilen eft hatalarını anında bankanıza bildirmeniz ve paranın iade edilmesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Banka, hesap sahibiyle iletişime geçerek paranın iadesini isteyecektir. Eğer karşı taraf parayı yollamaz ise bu durumda bankadan dilekçe alarak dava açmanız ve paranızı iade edilmesini talep edebilirsiniz. En doğru bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız yanlış hesaba eft yaptım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Cumartesi, Pazar, resmi tatillerde, bayram günlerinde yani Merkez Bankası’nın kapalı olduğu günlerde Eft yapılamaz.

   

  EFT Kaç Dakika Sonra Karşı Hesaba Geçer?

  Eft işlemi yapıldıktan sonra genellikle 10 - 15 dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Ancak bazı yoğunluk durumlarında bu süre uzayabilir. Ayrıca yasadışı bir para transferi Merkez Bankası tarafından tespit edilmesi halinde de transfer işlemi askıya alınmaktadır. Böyle bir durumda para transferi yaptığınız bankanızla iletişime geçerek eftnin durumu hakkınde bilgi alabilirsiniz.

   

  Geç EFT nedir, kaça kadar yapılır?

  Bankalar, para transferlerinde daha yüksek ücret alabilmek için gündüz yapılan eft dışında "geç eft" adı altında daha yüksek gönderim ücreti almaktadır. Geç eft saati ise bazı bankalarda 16:00'dan sonra bazı bankalarda ise 16:30'dan 17:30'a kadar kabul edilmektedir. 

   

  EFT Hangi Günlerde Yapılır?

  EFT, resmi tatil günleri ve hafta sonları dışında hafta içi mesai saatleri arasında yapılabilir. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü siz de eft işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 1 Ocak Yılbaşı günleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi resmi bayram ve tatillerde eft yapılamaz. Bu günlerde siz de havale ile para transferinizi yapabilirsiniz.

   

  Başka Bankaya Havale Yapılır Mı?

  EFT ile farklı bir bankaya para transferi yapılabiliyorken, havale yapamazsınız. Havale, aynı banka içerisinde farklı kişilerin hesapları arasında yapılan para transferlerine denilmektedir. Yani başka bankaya para yollayacaksanız bunu eft ile yapmak zorundasınız. Aynı bankadan aynı bankaya para yollamak için de havale seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

   

  EFT En Kolay Nasıl Yapılır?

  Eft bir çok farklı yolla yapılabilmektedir. Bunlar arasında banka şubesinden, müşteri hizmetlerinden, ATM'den, internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan. Ancak bunlar arasında en kolay ve pratik olanları ise mobil bankacılık ile internet bankacılığıdır. Siz de internet şubenize giriş yaparak Para Transferi -> EFT seçeneğine gelerek karşı hesabın İBAN veya hesap bilgilerini ve gönderilecek para miktarını seçerek para yollayabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan yapılan EFT işlemlerinden daha düşük komisyon ücreti alınmaktadır. Bazı bankaların internet şubelerine özel olarak eft ücreti de alınmamaktadır.

   

  EFT Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

  Bazı yoğunluk durumlarında paranın karşı hesaba geçmesi saatleri bulabilmektedir ancak bu olağandışı bir durumdur. Eğer eft işleminiz 2-3 saati geçmesine rağmen para yollayacağınız kişiye ulaşmadıysa bu durumda bankanızla iletişime geçerek eftnin son güncel durumu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer eft karşı hesaba geçmediyse iptal edebilir ve tekrardan eft yapabilirsiniz. Olası bir sistemsel hata varsa müşteri temsilcisine durumu bildirmeniz halinde düzeltilerek işleminiz sıraya konulacaktır. Eğer eft işlemi karşı bankaya bildirildiyse iptal işlemi yapamazsınız.

   

  EFT Nasıl İptal Edilir?

  Herhangi bir nedenle yaptığınız eftyi iptal etmek istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Eğer eft işlemi karşı bankanın eft işlem havuzuna düştüyse eftnizi iptal edemezsiniz. Eğer yanlış bir hesaba para yolladıysanız veya yolladığınız paranın haksız olarak karşı hesaba gittiğini düşünüyorsanız hukuki yollar ile paranızı alabilirsiniz ancak bankaların bu durumda yapacağı bir şey yoktur. Eğer yanlış bir hesaba para yolladıysanız bankanızla iletişime geçerek durumu bildirebilir ve paranın belli bir süre bloke edilmesini sağlayabilirsiniz fakat hesap sahibinin rızası olmadan para tekrardan banka tarafından size verilemez.

   

  Eft yerine siz de cebe havale yada havale seçenekleriyle para transfer işlemlerinizi resmi tatil günlerinde de yapabilirsiniz. Eft işlemleri Merkez Bankası’nın onayından geçtiğinden dolayı normal şartlarda 5-20 dakika arasında para karşı hesaba geçecektir. Konumuzu toparlayacak olursak, eft farklı bankalar arasında para gönderme işlemini kapsarken, havale ise aynı banka hesapları arasında yapılan para alışverişidir. Siz de eft ile para yollamak istiyorsanız öncelikle eft saatlerini kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, eft gönderirken daha uygun komisyon ile bankanızın internet şubesi veya mobil şubesini kullanabilirsiniz. Banka şubesinden, ATM'lerden veya müşteri hizmetlerinden yapacağınız eft işlemlerinde bankanın komisyon ücreti daha yüksek olacaktır. Bazı yoğunluk durumlarında eft gönderimi 1 saate kadar uzayabilir. Eğer eft işleminde bir hata olduğunu düşünüyorsanız bankaya giderek ya da müşteri temsilcisini arayarak durum hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sayfada yer alan bilgiler ile bankaların eft saatleri ile ilgili güncel bilgileri öğrendiniz. Sormak istediklerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne iletebilirsiniz.

   

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 

  Eft ücreti almayan bankalar

  Hafta sonu eft olur mu?

  Sosyal Medyada Paylaş

  Yorum Yap:

  Yorumlar

  18 yorum yapılmış

  Yaşar
  Yaşar

  eft saatleri korona virüsten dolayı değişmedi sanırım...

  2020-05-19 17:18:09 -
  Mahmut
  Mahmut

  Akbank'tan saat 12:00'da eft yaptım 1 saat geçmesine rağmen eft yapılmadı. Eft saatleri öğle arasında da mı yapılmıyor?

  2019-10-28 12:27:06 -
  Kredibankalar.com
  Kredibankalar.com

  Merhabalar Mahmut Bey, bazı durumlarda yapılan EFT, Merkez Bankası kontrolü sırasında işlem sırasına takılabilmektedir. Yarım saat daha bekledikten sonra bankanızla iletişime geçerek bir sorun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

  2019-10-28 12:39:41
  Ahmet Özturan
  Ahmet Özturan

  eft saatleri 2020 yılında da mı aynı olacak?

  2019-10-26 12:53:36 -
  Kredibankalar.com
  Kredibankalar.com

  2020 EFT saatleri de büyük bir olasılıkla bu sayfada yer alan eft saatleri gibi olacaktır. Sayfamızı takip ederek siz de tüm bankaların güncel eft saatlerini öğrenebilir ve para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  2019-10-28 12:40:28
  Yasin
  Yasin

  akbank eft saatlerini göremedim bilgilendirme yaparmısınız, öğlen eft yapılıyor mu?

  2019-07-20 12:30:58 -
  Kredi Bankalar
  Kredi Bankalar

  Yasin bey sayfamızda bulunan "eft saatleri" tablosunda Akbank eft saatleri de bulunmaktadır. Akbank'ın eft saatleri 09:00 - 17:00 arasında yapılmaktadır. Bilginize sunar, iyi günler dileriz.

  2019-07-20 15:07:33
  Ahmet Yurdakul
  Ahmet Yurdakul

  Artık sadece eft saatlerinde değil, normal eft saatleri dışında da para transferi yapılsın!

  2019-07-08 23:10:04 -
  Kredibankalar.com
  Kredibankalar.com

  Merhabalar Ahmet bey, şikayetinizi BDDK'ya gönderebilirsiniz.

  2019-07-09 14:35:52
  Hasan Basn
  Hasan Basn

  eft saatleri arasında para transferi yaptım 1 gün geçti para düşmedi hesaba ziraat bankası'ndan akbank'a

  2019-07-05 18:38:17 -
  Kredibankalar.com
  Kredibankalar.com

  Hasan bey merhaba, bazen teknik sorunlardan dolayı eft gönderimi aksayabilmektedir. Siz de bankanızla irtiabat kurarak sorunu çözebilirsiniz.

  2019-07-09 14:36:45
  Halil Yaşar
  Halil Yaşar

  eft saatleri içerisinde havale yapılıyor mu? Havale de mi aynı saatlerde oluyor

  2019-07-01 13:26:19 -
  Kredibankalar.com
  Kredibankalar.com

  Halil bey merhabalar, havaleyi zaman kısıtlaması olmaksızın 7/24 yapabilirsiniz.

  2019-07-01 13:28:30
  Ahmet Yurdakul
  Ahmet Yurdakul

  Halkbank'tan Ziraat Bankası'na yaptığım eft işlemi niye tam 4 saat sonra onaylandı!!!

  2019-05-12 15:59:49 -
  UĞUR İNCE
  UĞUR İNCE

  Geçen gün Garanti'den 100 bin tl eft yapmak istedim ancak günlük eft limitinin 30 bin lira olduğu hatayla karşılaştım.

  2019-05-12 15:24:49 -
  Tülay Bozkurt
  Tülay Bozkurt

  Akbank'tan saat 10:35'de eft yaptım ancak 20 dakika sonra eft işlemi onaylandı, çok yavaş çalışan bir banka.

  2019-05-10 12:24:49 -
  Halil Öztürk
  Halil Öztürk

  Gün içerisinde saat 10:15'de İş Bankası'ndan eft'mi yaptım ancak eft tam 3 saat sonra karşı hesaba geçti...

  2019-05-08 16:11:16 -
   mahmut tersyatar
  mahmut tersyatar

  süper zeka

  2019-02-06 13:00:28 -
  mahmut tersyatar
  mahmut tersyatar

  eft saatleri 2019 yılında da bu saatlerde olacak gibi anlaşılan...

  2018-12-07 22:42:45 -
  Kredibankalar.com
  Kredibankalar.com

  bu sayfadaki bilgileri soruyorsanız, bankaların eft saatleridir beyefendi. karşı bankaya para transferi yani eft yapacağınız zaman bu saatler içerisinde eft işleminin yapılması gerekmektedir, aksi taktirde eft diğer güne aktarılır.

  2018-10-18 12:02:12 -
  sefil bilo
  sefil bilo

  bu ne

  2018-10-18 08:01:06 -
  Ali
  Ali

  2019 yılında eft saatleri sanırım aynı şekilde devam edecek...

  2018-10-06 12:57:52 -
  uğur ince
  uğur ince

  Eft saatleri içerisinde eft yapmama rağmen banka iptal etti, müşteri hizmetlerini aradığımda ise bazen böyle sorunların olabildiğini söylediler ibanla eft yolluyoruz yine sıkıntı yaşıyoruz çok saçma, en iyisi bitcoin bence...

  2018-07-31 14:58:34 -
  Ahmet Para
  Ahmet Para

  merhabalar, ben eft saatleri içerisinde akbank'tan ziraat bankası'na eft yaptım ama eft yarım saat sonra düştü, yani eft saatlerine uyarak ve güvenerek acil para transferlerinde buna pek aldırmayın. bankalar bazı yoğunluk anlarında eft saatleri içerisinde bile olsa geç yollayabiliyor, bence havale işlemi daha hızlı ve pratiktir.

  2018-07-31 14:22:29 -