Hafta Sonu Havale Yapılır Mı? EFT Olur Mu?

Siz de hafta sonu havale yapılır mı, EFT olur mu sorusuna bu sayfadan yanıt bulabilir, cumartesi ve pazar günü para transferi yapabilirsiniz.

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı? EFT Olur Mu?
Siz de hafta sonu havale olur mu diye merak ediyorsanız bu sayfada yer alan bilgilere göz atarak cumartesi ve pazar günlerinde de para trasfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de Türkiye'de hafta sonu günleri olarak uygulanan Cumartesi ve Pazar günleri cebe havale ve havale ile para gönderebilir ve alabilirsiniz. Peki hafta sonu EFT ve havale saatleri kaça kadardır? İşte aklınıza takılan tüm soruları araştırarak bu sayfamızı hazırladık.
 
Artık hafta sonu ve mesai saatleri dışında da para gönderebilirsiniz.
 
 

Hafta sonu havale yapılır mı?

Aynı bankalar arasında yapılan para transferi işlemleri havale ile yapılmaktadır. EFT ise farklı bankalar arasında yapılan para alışverişi işlemlerine denilmektedir. EFT, sadece hafta içi günlerinde yapılırken, havale ise hafta sonu cumartesi ve pazar günleri de dahil her gün yapılabilir. Havale işlemi için zaman kısıtlaması yoktur, 7 gün 24 saat istediğiniz zaman havale ile para gönderebilir ve para alabilirsiniz. Havale işlemi onaylandıktan hemen sonra karşı hesaba gönderilecektir.
 
 
Hafta Sonu Havale Nasıl Yapılır?
Kısaca tanımlamak gerekirse havale ile para göndermek için, internet bankacılığına girerek para trasferi > havale menüsüne gelinir. Karşınıza çıkan sayfada ister İBAN ile havale yapın, isterseniz karşı tarafın hesap numarasını girerek paranızı gönderin. Bilgileri doğru olarak doldurup onayladıktan hemen sonra havale işlemi başlamaktadır. Havale işlemini gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken nokta karşı hesabın bilgilerinin doğruluğudur. Ayrıca göndermek istediğiniz para miktarının da doğru olduğundan emin olunuz. İBAN veya hesap numarası - şube kodu ile hesabın sahibinin adı soyadı bilgileriyle havale ile para gönderebilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılıktan para göndermek istiyorsanız, öncelikle bankanızın internet bankacılığı şifresine sahip olmanız gerekmektedir.
 
 
Hafta sonu yapılan havale ne zaman hesaba geçer?
Hafta sonu tatil günlerinde yaptığınız havale ile para transferi işlemleri para gönderen hesaptan düştüğü anda karşı hesaba geçecektir. Hafta sonu günlerinde bankanızın internet bankacılığı ile mobil bankacılığınızı kullanarak kolaylıkla havale ile para gönderebilir ve anında para alabilirsiniz. Ayrıca hafta sonu günlerinde bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak da para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
Hafta sonu EFT
Hafta sonu hiçbir bankada EFT ile para gönderilemez. Cumartesi ve Pazar günleri eft yerine havale ile para transferi yapabilirsiniz. EFT işlemi, farklı bankalar arasında yapılan para transferi olduğundan dolayı cumartesi ve pazar günlerinde EFT işlemi yapılamaz. Ancak ileri tarihli EFT talimatı vererek para transfer işleminizin ilk iş günü pazartesi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Hafta sonu internet bankacılığı ile mobil bankacılıktan yapacağınız EFT talimatı ile pazartesi saat 09:00 itibariyle EFT işleme alınarak para bir kaç dakika içerisinde karşı hesaba gönderilecektir. Pazartesi günü resmi tatil ise, resmi tatilin bittiği ilk gün saat 09:00'dan itibaren EFT talimatınız işleme alınacaktır.
 
 
Cumartesi ve pazar günlerinde yaptığınız havale işlemi para gönderen hesaptan düştüğü anda karşı hesaba geçecektir. Havale işlemi resmi tatil günlerinde de internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan yapabilirsiniz. EFT işlemleri ise hafta sonu günlerinde yapılamaz. Bankanızdan ileri tarihli bir EFT talimatı vererek para gönderme işleminizi farklı bir güne yapabilirsiniz. EFT talimatı verdikten itibaren para hesabınızdan düşecek ve, talimat verilen gün karşı banka hesabına aktarılacaktır. Yani hafta sonları ve tatil günlerinde yapılan EFT'ler, haftanın ilk günü pazartesi mesai saatleri içinde gerçekleşecektir. 
 
Hafta Sonu Cebe Havale Yapmak
Hafta sonu havale yapmak istiyorsanız bir diğer seçeneğiniz ise cebe havaledir. Ancak yasal olmayan bahisin artması ve para transferlerinin cebe havale ile yapılmasından dolayı bir çok banka cebe havale ile para transferlerini kaldırmıştır. Eğer bankanızda bu özellik bulunuyorsa Para Transferi -> Cebe para gönderme seçeneğini seçerek hafta sonu da para yollayabilirsiniz. Cebe havale yaptıktan sonra karşı numaraya bir şifre gönderilecektir. Para gönderdiğiniz kişiye miktarı söyleyerek ATM'den parasını çekmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca hafta sonu cebe havale yapılır mı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bakınız: Cebe havale nasıl yapılır?
 
Bu sayfada sizler için hafta sonu havale yapılır mı sorusuna yanıt aradık. En çok tercih edilen para gönderme işlemi havale ve EFT olsa da, cebe havale ile para transferi de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bankalar dışında hafta sonu havale yapılan bazı uygulamalar olsa da bankalar güvenilir olduğundan dolayı havale ve EFT ile para transfer işlemlerinizi bankalar üzerinde yapmanızı öneriyoruz.

Yorum yap: