Moneygram Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

Bu sayfadan Moneygram anlaşmalı bankalar listesine göz atarak siz de Moneygram olan bankaları öğrenebilirsiniz.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

Moneygram anlaşmalı bankalardan siz de yurt dışından gelen para transferini çekebilir, veya istediğiniz pek çok ülkeye uluslararası para transferi yapabilirsiniz. Çok düşük komisyon tutarları ve pek çok farklı avantaj ile yurt dışına para göndermek istiyorsanız, siz de Moneygram'ı tercih edebilirsiniz. Moneygram ile hangi ülkede olduğunuz veya hangi ülkeye para gönderecek olduğunuz hiç fark etmeden, istediğiniz pek çok ülkedeki tanıdıklarınıza anında para gönderimi yapabilirsiniz. Dünya üzerinde 200 ülkeden herhangi birinde bulunan 335 binden fazla ödeme noktasına, anında Moneygram ile para göndermek mümkün hale gelmiştir. 5 dakika içerisinde, banka güvencesiyle Moneygram aracılığıyla siz de hemen para transferinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Moneygram Nedir?

Moneygram, yurt dışı para transfer yöntemidir. Türkiye'de hizmet veren pek çok banka şubesinden veya anlaşmalı bankanın internet şubesinden Moneygram ile yurtdışına para göndermek mümkündür. Para transfer konusunda önemli teknolojik finansal araçlar arasında yer alan MoneyGram ile para göndermek için, Moneygram'ın Türkiye'deki anlaşmalı bankaları ve ödeme noktalarını kullanabilirsiniz.

 

MoneyGram Neden Kullanılıyor?

Bankaların SWIFT ile para transferi oldukça maliyetli ve uzun bir işlem olduğundan dolayı, yurt dışına para göndermek isteyenler Moneygram'ı tercih ediyor. Ekonomik ve hızlı olması bakımından para transfer konusunda oldukça yaygın olarak kullanılan Moneygram, diğer yurtdışına para transfer araçlarına göre komisyon ücretleri daha uygun olduğu bilinmektedir. Genellikle aileler, yurt dışında çalışan işçiler, öğrenciler, seyehat edenler, turistler  gibi yurt dışından daha hızlı ve ekonomik bir biçimde para yollamak isteyen herkes MoneyGram'ı tercih edebilir.

 

MoneyGram İle Para Nasıl Gönderilir?

Moneygram para göndermek için 3 adım bulunmaktadır. Bu adımlar sırasıyla:

  • Para gönderecek kişi Moneygram anlaşmalı banka şubesine gelir.
  • Banka tarafından verilen kısa Para Gönderim Formu doldurulur.
  • Gönderilen para 10 dakika içerisinde karşı kişiye ulaşır.

Alıcının hızlı bir biçimde parayı çekebilmesi için, banka tarafından size verilen referans numarasını parayı çekmek isteyen kişiye vermeniz gerekmektedir.

 

Moneygram ile para nasıl çekilir?

Moneygram ile yurtdışından adınıza gelen parayı, aşağıda bulunan Moneygram olan bankalar aracılığıyla kolaylıkla çekebilirsiniz. İşte Moneygram gelen parayı çekme işlemi:

  • En yakın Moneygram anlaşmalı bankaya gidiniz.
  • Para gönderen kişinin size verdiği referans numarasını bankaya veriniz.
  • Para Alım Formunu doldurarak kasadan hemen paranızı alınız.

 

Moneygram Hangi Bankalarda Var?

Moneygram adınıza gelen parayı çekmek veya Moneygram ile yurt dışına para transferi yapmak için, Moneygram anlaşması olan acente ve bankaları tercih edebilirsiniz. Moneygram ile Kuveyt Türk ve Denizbank olarak 2 adet anlaşmalı banka olsa da, binlerce farklı ödeme noktası vardır. Ödeme noktaları da aynı banka gibi güvenilir bir biçimde hizmet vermektedir. İşte Moneygram anlaşması olan bankalar:

 

Moneygram PTT'de Var Mı?

Özellikle yurt dışına para gönderme konusunda oldukça avantajlı olan Moneygram, Türkiye'de pek çok dövizci ve ödeme noktası ile anlaşmalıdır. Denizbank ve Kuveyt Türk ile hali hazırda anlaşması olan Moneygram'ın PTT ile anlaşması bulunmamaktadır.

 

Western Union anlaşmalı bankalar