sponsorlu bağlantılar

Pazar Günü EFT Yapılır Mı

Bir çok kişinin merak ettiği hafta sonu yani pazar günü eft yapılır mı olmaktadır. Peki pazar günü eft hesaba yatar mı?

Pazar Günü EFT Yapılır Mı

2018-03-04 00:28:16

sponsorlu bağlantılar
Bankalar arası para transfer yöntemi olan eft ile kolaylıkla para yollayabilirsiniz. Pazar günü eft yapılır mı sorusu, eft transferini hafta sonuna ertelemek isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Banka müşterilerinin en çok kullandığı şey de para transferi olması, eft ile ilgili pek çok soruyu akıllara kazımaktadır. Elektronik Fon Transferi olarak geçen EFT, bir kişinin kendi bankasından farklı bir banka hesabına para gönderme işlemidir. Yani Vakıfbank'tan Ziraat Bankası'na gönderilecek para transferleri EFT ile gerçekleşir. Ancak Vakıfbank'tan Vakıfbank'a para transferi ise Havale ile yapılır.

Her banka için eft gönderim saatlerinde değişiklik vardır. Resmi tatil günlerinde, hafta sonlarında, mesayi saatler dışında, cumartesi, pazar günleri EFT yapılmaz. Bunun nedeni ise; tüm eft işlemleri Merkez Bankası onayından geçmektedir. Merkez Bankası'nın açık olduğu zaman dilimlerinde eftler işleme alınmaktadır. Eğer bir kişi cumartesi yada pazar güün eft işlemi yapmışsa banka bunu ilk mesayi gününe yani pazartesiye atacaktır. Pazartesi de saat 09:00'dan sonra para gönderimi olur. Eğer Pazartesi resmi tatilse, eft salı gününe ertelenir. Bu sayfada pazar günü eft olur mu diye merak eden kişiler için bilgiler içermektedir.

Akbank eft saatleri 2018
Vakıfbank eft saatleri 2018
Ziraat EFT saatleri 2018
EFT Saatleri 2018

 Pazar günü cebe havale yapabilirsiniz, ayrıntı için tıklayın.
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
TEB Pos Komisyon Oranları 2019
Tarih : 2019-08-20 21:34:41
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA