Wise ile Para Gönderme ve Para Alma, Anlaşmalı Bankalar

Wise anlaşmalı bankalar listesine bu sayfadan ulaşarak, Wise ile yurtdışından para alma ve Wise ile para gönderme işlemlerinin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Wise ile Para Gönderme ve Para Alma, Anlaşmalı Bankalar

Bu sayfamızda Wise anlaşmalı bankaların yanı sıra, Wise ile para gönderme, Wise ile Türkiye'ye para gönderme ve eski adıyla TransferWise hakkında tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz. Wise yani eski ismiyle Transferwise, Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan para transfer yöntemidir. Yurtdışına para gönderecek veya yurtdışından para alacaksanız Wise ile transfer süreçlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Bu sayfamızda Wise anlaşmalı bankalar hangileri olduğunu, Wise ile hangi banka hesaplarına para transfer edildiğini açıkladık.

Wise nedir?

Wise, eski adıyla TransferWise, Dünya genelinde birçok farklı ülkede 54 para biriminde online ve güncel kurdan çevrim yapılabilen, uluslararası para transfer yöntemidir. Diğer para transfer yöntemlerine göre komisyon tutarları oldukça uygun ve hızlı bir şekilde karşı hesaba transfer yapıldığından dolayı büyük bir kitle tarafından sıkça kullanılmaktadır. Türkiye'de 2015 yılından beridir BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetmele Kurumu) tarafından Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Kuruluşu olarak yetkilendirilerek denetlenmektedir.

Wise güvenilir mi?

Dünya genelinde kullanılması ve Türkiye'de BDDK denetiminde hizmet vermesinden dolayı Wise'den güvenerek para alabilir veya para gönderebilirsiniz. Wise'de yer alan açıklamada "İşbu hizmet, 08.10.2015 tarihli ve 6484 sayılı BDDK kararı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ("BDDK") tarafından Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Kuruluşu olarak yetkilendirilen, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ("TCMB") tarafından denetlenen Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş tarafından "finansal hizmet sağlayıcısı" olarak verilmektedir. Diğer yandan, İngiltere ve Galler'de tescilli Wise Payments Limited hizmete yalnızca "aracı" olarak yardımcı olup TCMB ve sair yetkili merciler nezdinde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Kuruluşu olarak faaliyet gösterme iznine sahip değildir." ibaresi yer almaktadır.

Wise Anlaşmalı Bankalar

Uluslararası para transferi yaparken Wise'yi tüm banka müşterileri kolaylıkla kullanabilir. Akbank, Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası veya diğer bankalar fark etmeksizin Wise'den tüm banka hesaplarınıza para alabilirsiniz. Eğer Wise ile para transfer yapmak istiyorsanız, yine banka hesabınızı kullanarak Wise hesabınıza para gönderip, yine Wise hesabınız üzerinden diğer ülkelere para transfer işlemi yapabilirsiniz.

Wise ile para göndermek için öncelikle yeni hesap açmanız gerekir:

Wise hesap açmak için tıklayın.

Wise uygulamasını cep telefonunuza indirerek, diğer banka uygulamaları gibi kullanabilir ve dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden hızlı ve kolay bir şekilde para gönderebilir veya diğer ülkelerden para alabilirsiniz.

Wise İOS (İphone) uygulaması için tıklayın.

Wise Android uygulaması için tıklayın.

Wise ile Yurtdışına Para Gönderme

 • Öncelikle wise.com adresinden eğer hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturun.
 • Banka hesabınızdan Wise hesabınıza EFT ile para transfer işlemini gerçekleştirin.
 • Hesabınıza para geldikten sonra Wise hesabınızı kullanarak diğer ülkelere para transferi yapabilirsiniz.

Wise hesabınıza para geldikten sonra "Para Gönderin" butonuna tıklayarak ne kadar göndermek istediğinizi Euro, Dolar veya diğer para birimleriyle hesaplayabilir, hesabınızda bulunan TL miktarını anlık döviz kurundan hesaplayıp anında karşı tarafa para transferi yapabilirsiniz.

Sonraki ekranda kime para göndereceğinizi seçin.

Alıcının e-posta adresi, hesap sahibinin adı ve İBAN numarası bilgilerini girerek devam edin.

Bilgileri kontrol edip para transfer işlemini onaylayın.

Wise ile Türkiye'ye Para Gönderme

Wise ile yurtdışından Türkiye'ye para gönderebilirsiniz. Wise, diğer para transfer yöntemlerine göre daha ucuz ve kolay olduğundan dolayı güvenerek Wise'yi kullanabilirsiniz. Wise ile Türkiye'ye para göndermek için:

 • Wise hesabınıza giriş yapın. (Hesabınız yoksa buraya tıklayın hesap oluşturun.)
 • Wise anasayfasında yer alan "Para gönderin" butonuna tıklayın.
 • Para gönderebilmek için öncelikle Wise hesabınıza para yüklemeniz gerekmektedir.
 • Wise hesabınıza para yüklemesi yaptıktan sonra "Para gönderin" sayfasından gönderilecek para miktarını ve para kurunu seçin.
 • Kime para göndermek istediğiniz sorusunu yanıtlayın.
 • Karşı hesabın İBAN ve banka bilgilerini gerekli yerlere doldurun.
 • Para transfer işlemini kontrol ederek onaylayın.

Wise ile karşı hesaba ne zaman para geçer?

Para transfer işlemini Wise ile yaptığınızda, para transfer işleminin ne zaman karşı hesaba ulaşacağı hakkında bilgiyi ekranda görebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda paranın karşı hesaba düşmesi biraz gecikebilir. Eğer alıcı bilgilerinde hata varsa, hafta sonu ve tatil günlerinde transfer yaptıysanız bu süreçte paranın karşı hesaba geçmesi ilk iş gününü bulabilir. Eğer yurtdışından Türkiye'ye hafta sonu para gönderdiyseniz, bankaların açıldığı ilk günü beklemeniz gerekiyor.

Wise Hesabına Para Yükleme

Wise ile para transferi yapabilmek için, ilk olarak kendi hesabınıza para yüklemeniz gerekmektedir. Wise hesabınıza para yüklemek için:

 • Wise.com adresinden hesabınıza giriş yapın.
 • Menüden "Hesap" seçeneğine tıklayın.
 • "Hesap Bilgileri" menüsüne tıkladıktan sonra hangi para biriminde hesabınıza yükleme yapacaksanız o para birimine tıklayın.
 • Kimlik doğrulaması yapılmadıysa kimlik doğrulaması yapmanız istenebilir.
 • İBAN bilgilerini aldıktan sonra hesabınıza banka hesabınızdan para gönderebilirsiniz.

Bu sayfamızda, Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan para transfer aracı Wise ile para gönderme, Wise anlaşmalı bankalar, Wise ile para alma hakkında tüm sorulara net olarak açıklamalar yaptık. Aklınıza takılan detaylar için aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Yorum yap: