sponsorlu bağlantılar

PTT Kargom Nerede - Ptt Kargo Sorgulama

Ptt kargo takip yapmak için bu sayfaya bakabilir, Ptt kargom nerede hizmetinden online bir şekilde yararlanarak kargonuzun nerde olduğunu anında öğrenebilirsiniz.

PTT Kargom Nerede - Ptt Kargo Sorgulama

2019-01-21 15:31:47

 

Anında onaylanan kredi kartı:

Buraya tıkla, başvurunu yap Akbank kredi kartın hemen onaylansın.

 

sponsorlu reklamlar
 Ülkemizin en köklü kurumları arasında yer alan Ptt, kargo hizmeti ile Türkiye'nin dört bir noktasına kargo taşımacılığını en uygun fiyatlarla yapmaktadır. PTT, teknolojiye ayak uydurarak yenilikleri sürekli olarak müşterilerinin hizmetine sunmaya devam ediyor. Öyle ki Ptt kargo takip diye merak eden yüzbinlerce kişi, internet üzerinden tek bir sorgulama ile anında kargosunun nerede olduğunu öğrenebiliyor. Siz de aşağıda bulunan ilgili sorgulama sayfalarını kullanarak kargonuzun takibini yapabilir, kargonun nerede olduğunu öğrenerek hemen kargonuz hakkında bilgileri alabilirsiniz. Yurtdışından, özellikle aliexpress gibi sitelerden alınan ürünler çoğu zaman Ptt kargo ile ücretsiz olarak gönderimektedir. Peki Ptt yurtdışı ve yurtiçi gönderileri nasıl takip edilir? İşte sizler için PTT'nin en kolay yoldan kargo takibi yapılabilecek adresleri.

Ptt Kargo Sorgulama

İNTERNETTEN SORGULAMA:

Ptt kargosundan kargonuz gelecekse internetten sorgulama yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan adrese giriş yaptıktan sonra, gelecek ürünün barkod numarasını bilmeniz gerekmektedir. Ürünü gönderen kişi/firmadan bu bilgiyi öğrenebilirsiniz, aksi taktirde isim ile sorgulamayı sadece Ptt şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. "Barkod Numarası" ve "Güvenlik Kodunu" ilgili kutucuklara yazdıktan sonra "Sorgula" butonuna basarak kargonuzun nerde olduğunu sorgulayabilirsiniz. PTT'nin internet şubesinden kolaylıkla kargonuzun nerde olduğunu takip edebilir, anlık olarak adresi bulabilirsiniz. Siz de Ptt gönderilerinizi takip ederek kargonuzu teslim alabilirsiniz. İşte yurtiçin kargoları ile yurtdışı kargolarını takip edecek güncel link.


Ptt Kargo Takip Sorgulama Ekranı: http://gonderitakip.ptt.gov.tr/


PTT KARGO TELEFONLA SORGULAMA

Ptt kargo takibinizi yukarıda yer alan adresten yapamıyorsanız, o zaman siz de Ott kargo takibi müşteri hizmetlerini arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. 444 1 788 numaralı Ptt kargo müşteri hizmetleri ile kargonuzun durumunu öğrenmek istiyorsanız ilk olarak yukarıda yer alan numarayı arayın. Sınrasında kargonuzu sorgulamak için ilgili menülere gidebilirsiniz. Direk olarak müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız 2-1 ve ardından 1 tuşuna basın. Eğer kargo yurtdışından gönderildiyse 2-1 ve sonrasında 2 tuşuna basmanız gerekmektedir. Ptt kargo nerede diye merak edenler bu sayfamızda yer alan güncel bilgilerden yararlanarak, Ptt firması üzerinde gönderilen kargosunun nerede olduğunu internetten takip edebilir. Ayrıca aşağıda bulunan ilgili sayfalara tıklayarak daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.


ADINIZA SİZ İSTEMEDEN KARGO MU GELDİ?

Son zamanlarda artış gösteren dolandırıcılık yöntemlerinden birisi de budur. Dolandırıcılar, bir çok kişinin adres ve kişiler bilgilerini çaldıktan sonra kargo göndermekte ve karşılığında para almaktadır. "PTT'den arıyorum, adınıza kargo var almanız gerekiyor" gibi yabancı ve bilmediğiniz numaralardan gelen çağrılara inanmayınız. Kargoyu alırken mutlaka Ptt görevlisine kargonun kimden geldiğini sorunuz. PTT kargonun resmi numarası 444 1 788'dir. Bu numaranın dışında farklı bir numara ile Ptt kargo sizi aramaz.

Ptt A.Ş. üzerinde gönderdiğiniz kargoları sorgulamak için siz de Ptt'nin internet sitesini kullanabilirsiniz. Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan adresine giderek ilgili kutucukları doldurduktan sonra "sorgula" butonuna tıklayarak kargo hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Sayfaya gittiğinizde size verilen barkod numarasını ilgili kutucuğa, resimde yazan güvenlik kodunu da ilgili kutuya yazdıktan sonra "Sorgula" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Ptt, bu sistemi bilgi amaçlı olarak kullanıcılarına sunduğu gibi, hiçbir kesinlik garantisini de vermemektedir. Ptt kargonuzun nerede olduğunu takip etmek ve kargonuzun son durumunu öğrenmek için aşağıda yer alan bağlantıya gidebilir ve online kargo sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ptt şubelerinden sorgulama yapmak istiyorsanız Ptt çalışma saatleri sayfasına göz atarak Ptt'nin çalışma saatlerini öğrenerek şubeleri ziyaret edebilirsiniz.


PTT KARGO PTT ŞUBELERDEN SORGULAMA

Telefonla, internetten veya cep telefonunuzdan sorgulama işlemini yapamıyorsanız bu durumda kimlik belgenizle beraber Ptt şubesini ziyaret ederek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ptt kargo takibinizi tüm PTT şubelerinden yapılabilir ancak kargo takip numarasını bilmeniz gerekmektedir. Yukarıda da dediğimiz gibi kargo takibi numarasını gönderici kişi veya firmadan öğrenebilirsiniz. Ptt kargo takip için 2019 yılında sorgulama yapabilecek kanallar bu sayfada yer alan bilgilerden ibarettir. Yeni yöntemler çıktıkça bu sayfamızı güncelleyerek siz değerli kullanıcılarımızın hizmetine sunacağız.

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

1 yorum yapılmış

Ahmet Yesevi
Ahmet Yesevi

ptt kargo sorgulamak istiyorum, verdiğiniz internet sitesinden kargomun nerde olduğunu buldum, çok teşekkür ederim.

2019-01-21 15:35:15 -
Güncel:
EFT Nedir - EFT Nasıl Yapılır?
Tarih : 2019-09-28 23:32:42
Türkiye Finans Çalışma Saatleri 2019
Tarih : 2019-09-22 13:15:42
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA