sponsorlu bağlantılar

PTT Çocuk Parası Ne Zaman Hesaba Yatar

Çocuk parası ne zaman yatar diye merak edenler bu sayfada bakabilir. Doğum parası, Ptt şubelerinden belirli tarihlerde alınabilmektedir.

sponsorlu reklamlar
PTT Çocuk Parası Ne Zaman Hesaba Yatar

2018-09-25 20:45:06

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak için buraya tıklayın, formu doldurun ve anında onaylanan kartınız hemen adresinize gelsin.

 

Türkiye'de vatandaşlarımıza yapılan maddi yardımlar arasında doğum parası da yer almaktadır. Bir çok kişiçocuk parası ne zaman yatar diye merak ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen doğum yardımı paraları çocuk doğduktan sonra başvuru yapılarak verilmektedir. Siz de doğum yardımı şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu yaparak PTT şubelerinden aşağıda yer alan tarihlerde paranızı alabilirsiniz. Her çocuk başı belirli bir miktar para verilen doğum parasının tüm ayrıntılarına konu detaylarından ulaşabilirsiniz. Doğum parası, devlet tarafından her vatandaşımıza sunulan bir haktır, yani yardım parası olarak geçse de yardım değil destek parasıdır.

Doğum Parası Ne Zaman Yatar?

Çocuk Parası alabilmek isteyen kişilerin öncelikle doğum parası başvurusu yapması gerekmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra başvuru yapıldığı ayın son haftası içerisinde yardım parası kişinin Ptt hesabına yatırılır. Çocuk parası hesaba yattıktan hemen sonra istediğiniz Ptt şubesine kimlik belgenizle paranızı alabilirsiniz. İlk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü çocuk için 600 TL bir sefere mahsus tek seferde ödenmektedir. İkiz doğum yapan annelere 700 TL, üçüz doğuran annelere ise 1400 TL yardım parası verilmektedir. Çocuk parası alabilmek için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlar arasında anne yada babanın SGK'lı olarak çalışıyor olması, Anne yada babanın TC vatandaşı olması gibi şeyler sayılabilir. Tüm şartlara aşağıdaki ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Çocuk parası yattı mı diye sorgulamak istiyorsanız siz de çocuk parası sorgulama sayfasına göz atabilirsiniz. 

2019 yılında çocuk parası ne zaman yatar diye merak edenlere özel olarak bu sayfamızı hazırladık. Siz de konu içeriğinden çocuk parasının hangi tarihte yattığını, nasıl alındığını, doğum yardımı alma ayrıntılarını öğrenerek hemen çocuk parası başvurusu yapabilir ve yardım şartlarını taşıyorsanız alabilirsiniz.

İLGİLİ: Doğum parası başvurusu

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

2 yorum yapılmış

Ya nur sis
Ya nur sis

Verdiğiniz doğru bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.

2019-03-19 19:11:42 -
ilknur gunduz
ilknur gunduz

cocuk parasi nezaman alabilirim

2019-01-09 20:47:41 -
Güncel:
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
Odeabank Çalışma Saatleri 2019
Tarih : 2019-08-08 15:52:11
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA