sponsorlu bağlantılar

Ptt Kredi Başvurusu ve Hesaplama (Emeklilere Özel)

Eğer maaşınızı Ptt şubelerinden alıyorsanız, Ptt kredi başvurusu yaparak en uygun faizlerle ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz. Ptt kredisi hesaplama örneklerine bu sayfadan göz atabilirsiniz.

Ptt Kredi Başvurusu ve Hesaplama (Emeklilere Özel)

2018-04-13 19:54:01

sponsorlu bağlantılar

 

Anında onaylanan kredi kartı:

Buraya tıkla, başvurunu yap Akbank kredi kartın hemen onaylansın.

 

sponsorlu reklamlar
 PTT, Türkiye'nin en eski kurumu ve Osmanlı Döneminde hizmete başlayan bir kurumdur. 1840 tarihinde hizmete başlayan Ptt, günümüze kadar kesintisiz hizmetini sürdürmüştür. Ptt kredi başvurusu yakın zamanda tüm Ptt şubelerinde aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Farklı isim değişiklikleriyle beraber son olarak 2013 yılında TBMM'deki yasa sayesinde Posta ve Telgraf Anonim Şirketi adını almıştır. Son yıllarda farklı alanlarda yapılan atılımlarla adını sıkça duyuran PTT, telekomisyon hizmetinin yanı sıra pek çok farklı alanda hizmete başlamıştır. Bunlardan en aktif olarak kullanılanları ise Ptt kredisidir. PTT'nin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından Ptt müşterilerine özel olarak sunulan bu kredilere yine Ptt kurumlarından başvuru yapılabilmektedir. 

Ptt Kredi Başvurusu

Ptt kredi hesaplama yapmak isteyen kişilere özel olarak Ptt'nin anlaşmalı olarak çalıştığı bankaları ve faiz oranlarını bu sayfada paylaştık. Eğer sizde Ptt kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu sayfayı dikkatli şekilde incelemenizi öneririz. Kredi başvurusu yapmak için Ptt şubesine giderek ilgili kredi başvuru formunu doldurup görevliye teslim etmektir. Online olarak ptt kredilerine şuan için başvuru mümkün değildir. Çok kısa zamanda sisteme girildikten sonra ilgili banka başvurunuzu inceler ve uygun görmesi durumunda onaylayıp kredi miktarı tarafınıza teslim edilir. Ptt'de kredinizin onaylanması halinde bireysel kredi sözleşmesini imzaladıktan sonra kredinizi nakit olarak Ptt'den alabilirsiniz. PTT'nin anlaşmalı olarak kredi verdiği bankalar ise Aktifbank, Denizbank, TEB, İNG Bank, Burgan Bank, Odeabank ve Fibabanka tarafından kredi verilmektedir. 48 aya varan vade sayısı ve uygun faiz oranlarıyla bu bankalardan Ptt aracılığıyla kredinizi kullanabilirsiniz.

PTT'den Kredi Veren Bankalar


Banka


Faiz Oranı


Yaş Sınırı

En yüksek kredi miktarı

 


Aktifbank

 
%1,99

 
80

 
60.000 TL

 
>Detaylar

 
İNG Bank

 
%1,59 - 1,84

 
75

 
45.000 TL

 
>Detaylar

 
TEB

 
%1,55 - 1,75

 
70

 
40.000 TL

 
>Detaylar

 
Odeabank

 
%1,85

 
75

 
55.000 TL

 
>Detaylar

 
Burgan Bank

 
%1,58 - 1,94

 
81

 
55.000 TL

 

 
Fibabanka

 
%1,73 - 1,89

 
80

 
30.000 TL

 

 
Denizbank

 
%1,75

 
80

 
36.000 TL

 
>Detaylar


Yukarıdaki faiz oranları bankaların resmi sitesinden 13.04.2018 tarihinde alınmış olup bankalar piyasa koşullarına göre faiz oranlarında değişiklik yapabilirler. Aşağıda kredi ayrıntılarını görebilirsiniz, ayrıca detay sayfalarına tıklayarak kredi şartları ve hesaplamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aktifbank Ptt Kredi Başvurusu

%1,99 faiz oranı ve 48 aya varan vade seçenekleri.
Kredi tahsis ücreti 50 TL alınmaktadır.
Kredi alt limiti 2.000 TL, üst limiti ise 60.000 TL
Yıllık toplam maliyet oranı %33,13.


TEB PTT Kredi Başvurusu
 • %1,55 - 1,75 arasında değişken faiz oranları.
 • 48 aya varan vade seçenekleri.
 • En yüksek kredi miktarı 40.000 TL.
 • Yaş sınırı 70'e kadar.


İNG Bank Ptt Kredi Başvurusu
 • 5.000 TL'ye kadar %1,84,
 • 5.000 TL - 10.000 TL arası %1,79,
 • 10.000 TL - 20.000 TL arası %1,69,
 • 20.000 TL üzeri krediler için %1,59 faiz oranları.
 • Hayat sigortası zorunlu olarak yapılır.
 • Üst yaş limiti bu kredide 75 olarak belirlenmiştir.
 • 10.000 TL 48 ay vadeli İng Bank Ptt kredisi için aylık taksit tutaru 328 TL olmaktadır.

Burgan Bank Ptt Kredisi

55.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredinizi Burgan Bank'tan %1,58 - 1,94 arası faiz oranlarıyla kullanabilirsiniz. 81 yaşına kadar olan emekliler bu krediden yararlanabilmektedir. Kredide en fazla vade sayısı 48 ay ile sınırlandırılmıştır. Sizde sitemizde bulunan ilgili sayfalara göz atarak Ptt kredi hesaplama örneklerine göz atabilirsiniz. Tüm Ptt şubelerinden emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak uygun faiz oranları ve 48 aya varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz.

Denizbank Ptt Kredi Başvurusu

Denizbank'tan %1,75 faiz oranı ve 48 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Tüm Ptt şubelerine sadece kimliğinizle giderek başvuru formunu doldurabilir ve anında 36.000 TL'ye kadar kredinizi çekebilirsiniz. Denizbank Ptt kredisinden 80 yaşını aşmamış emekliler faydalanabilir. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Denizbank Ptt kredisi sayfasına göz atabilirsiniz.


PTT'den Kimler Kredi Alabilir?

Ptt'den kredi alabilmek için emekli maaşını Ptt'den almak gerekmektedir. Diğer yandan emekli maaşını Ptt'den almayan kişiler gelir belgesini götürerek Ptt şubelerinden kredi başvurusu yapabilirler. Diğer yandan maaşını Ptt'den almadıktan sonra Ptt'ye kredi başvurusu yapmakla bankaya başvuru yapmak arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. 


PTT Kredi Faiz Oranları

PTT'den kredi veren bankaların faiz oranları değişken olmakla beraber en uygun faizli kredi veren bankalar yukarıdaki tablolarda yer almaktadır. En düşül %1,55, en yüksek ise %1,99 faiz oranıdır. Sizde PTT'den kredi kullanmak istiyorsanız uygun faizli kredileri tercih edebilirsiniz. Bu sayede Ptt müşterilerine daha uygun faizli kredi sunan bankalardan kredi kullanma avantajı elde edebilirsiniz. 


Ptt Kredi Başvuru Şartları

Ptt şubelerinden maaş alan emekliler, 84 yaşına kadar kredi kullanabilir. Aylık gelirin yarısına kadar kredi taksiti üst sınırı olmalıdır. Kredi notunuz, kredi kullanmak için yeterli olması gerekmektedir. Ayrıca banka sicilinizin temiz, kara listede olmamak da gereken şartlar arasında yer almaktadır. Ptt kredi notu, Findeks kredi notuyla aynıdır ve başvuru sürecini Ptt değil direk olarak banka değerlendirmeye alır. Ptt burada aracı rolü üstlenmektedir.


PTT'den Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

PTT'den kredi kullanmak isteyen emeklilerin en düşük 1100 üzerinde kredi notu olması gerekmektedir. Normal şartlarda 1400 üzerinde kredi notuna sahip olanlara bankalar kredi vermektedir ancak emekliler devlet güvencesinde maaş aldıklarından dolayı düşük nota da kredi çekebilmektedir. 1100 - 1499 arasındaki kredi notu olan kişilere bankalar "Az Riskli" grupta değerlendirmeye almaktadır. Ayrıca düşük kredi notuna kredi veren bankalar sayfasına da göz atabilirsiniz.


PTT Kredi Başvurusunda Belge Gerekiyor mu?


Ptt kredi başvurusu, tüm Ptt şubelerinden kolaylıkla yapılabilir. Ptt, emeklilerden kimlik dışında bir belge yada kefil istememektedir. Kimliğinizle Ptt şubesine giderek anında kredinizi kullanabilirsiniz. PTT'den maaş almayan emekliler ise gelir belgesi vermek zorundadır. 


Maaşımı PTT'ye Taşımam Gerekiyor Mu?

PTT'den kredi alabilmeniz içibn emekli maaşınızı PTT'ye taşımanıza gerek yok ancak kredi alabilme ihtimaliniz bu şekilde düşer. Yani maaşını farklı bir kurumdan alıyorsanız buda değerlendirmeye alınır ve Ptt'den kredi alma ihtimaliniz düşecektir. Başvuru süreci ise yoğunluğa göre değişmektedir ve genellikle 1 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

PTT Krediyi Nakit Mi Veriyor?


PTT'den kredi veren bankalardan alınacak krediler aylık taksitlere bölünerek otomatik olarak emekli maaşından kesiliyor. Yani ödeme yapmak için ek bir işlem yapmaya gerek kalmıyor. PTT'den başvuru yapılan krediler, yine PTT şubelerinden nakit olarak veriliyor. PTT şubelerinden maaş almayan kişilerin başvuruları onaylanması halinde aylık taksit ödemelerini yine PTT'ye yapmak zorundasınız. Eğer PTT'den kredi kullanmışsanız, kredi ödemesi bitene kadar maaşınızı başka bir kuruma ve bankaya taşıyamazsınız. Diğer yandan Ptt ile promosyon anlaşması yapılmışsa promosyon süresi bitene kadar yine maaşınızı farklı bir bankaya taşımanız yasaktır. Ptt kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler için bu sayfamızı hazırladık. Sizde en yakın Ptt şubelerine giderek bu sayfada belirtilen kredilerden faydalanabilir, uygun faiz oranlarıyla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
EFT Nedir - EFT Nasıl Yapılır?
Tarih : 2019-09-28 23:32:42
Türkiye Finans Çalışma Saatleri 2019
Tarih : 2019-09-22 13:15:42
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA