2020 PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sponsorlu Bağlantılar

 

2020 PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

2020 yılında PTT kredi başvurusu nasıl yapılır? PTT kredi faiz oranları, kredi şartları, Ptt kredi hesaplama ve PTT kredisi ile alakalı tüm merak edilenler bu sayfada.

 

Sponsorlu reklamlar
2020 PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019 yılında PTT'den kredi çekmek isteyen pek çok kişi PTT'ye kredi başvurusunu internet üzerinden yapmak istemektedir. Türkiye'nin en eski kurumu ve Osmanlı Döneminde hizmete başlayan bir kurumdur. 1840 tarihinde hizmete başlayan Ptt, günümüze kadar kesintisiz hizmetini sürdürmüştür. PTT kredi başvurusu yakın zamanda tüm Ptt şubelerinde aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Farklı isim değişiklikleriyle beraber son olarak 2013 yılında TBMM'deki yasa sayesinde Posta ve Telgraf Anonim Şirketi adını almıştır. Son yıllarda farklı alanlarda yapılan atılımlarla adını sıkça duyuran PTT, telekomisyon hizmetinin yanı sıra pek çok farklı alanda hizmete başlamıştır. Bunlardan en aktif olarak kullanılanları ise Ptt kredisidir. PTT'nin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından Ptt müşterilerine özel olarak sunulan bu kredilere yine Ptt kurumlarından başvuru yapılabilmektedir. Siz de uygun faiz oranlarıyla PTT şubelerinden anında kredi başvurusu yapmak ve faiz oranlarını görüntülemek için bu sayfamızda yer alan başvuru yol haritasını inceleyin, kredi başvurunuzu yapın ve krediyi hemen kullanın.
 

PTT Kredi Başvurusu 2020

Ptt kredi hesaplama yapmak isteyen kişilere özel olarak Ptt'nin anlaşmalı olarak çalıştığı bankaları ve faiz oranlarını bu sayfada paylaştık. Eğer sizde Ptt kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu sayfayı dikkatli şekilde incelemenizi öneririz. Kredi başvurusu yapmak için Ptt şubesine giderek ilgili kredi başvuru formunu doldurup görevliye teslim etmektir. Online olarak ptt kredilerine şuan için başvuru mümkün değildir. Çok kısa zamanda sisteme girildikten sonra ilgili banka başvurunuzu inceler ve uygun görmesi durumunda onaylayıp kredi miktarı tarafınıza teslim edilir. Ptt'de kredinizin onaylanması halinde bireysel kredi sözleşmesini imzaladıktan sonra kredinizi nakit olarak Ptt'den alabilirsiniz. PTT'nin anlaşmalı olarak kredi verdiği bankalar ise Aktifbank, Denizbank, TEB, İNG Bank, Burgan Bank, Odeabank ve Fibabanka tarafından kredi verilmektedir. 60 aya varan vade sayısı ve uygun faiz oranlarıyla bu bankalardan Ptt aracılığıyla kredinizi kullanabilirsiniz. Daha önceki yıllarda ihtiyaç kredisinde en yüksek vade 48 ay iken, bu vade sayısı 60 aya çıkartılmıştır. Siz de aşağıda bulunan bankaların kredilerini PTT şubelerinden anında kullanabilirsiniz.

 

PTT Kredisi Nedir?

Emekli kredisi olarak da bilinen PTT kredisi özellikle SGK ve Bağkur emeklilerine özel olarak verilen kredi türüdür. Emekliyseniz siz de en yakın PTT şubesine giderek kredi başvuru formunu doldurabilir ve sadece kimlik belgenizle "anında" onaylanan ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz. PTT'den kullanılan ihtiyaç kredileri de normal ihtiyaç kredisi gibi 60 aya kadar vadeli olarak kullanılabilir. Kredi başvurusu yaptıktan sonra başvuru detayları ilgili bankaya iletilmektedir. Başvuru olumlu sonuçlanırsa paranızı PTT şubesinden "nakit" olarak alabilirsiniz. PTT'den kredi çekmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken diğer nokta yaş sınırıdır. Bazı bankalar 70 yaşına kadar kredi veriyorken, bazıları bu yaş sınırını 84'e kadar çıkarmıştır.

 

 

Ptt Kredi Başvuru Şartları

Ptt şubelerinden maaş alan emekliler, 84 yaşına kadar kredi kullanabilir. Aylık gelirin yarısına kadar kredi taksiti üst sınırı olmalıdır. Kredi notunuz, kredi kullanmak için yeterli olması gerekmektedir. Ayrıca banka sicilinizin temiz, kara listede olmamak da gereken şartlar arasında yer almaktadır. Ptt kredi notu, Findeks kredi notuyla aynıdır ve başvuru sürecini Ptt değil direk olarak banka değerlendirmeye alır, Ptt burada aracı rolü üstlenmektedir.

 • Kredi notunun iyi seviyede olması.
 • Kredi sicilinin temiz olması.
 • Geçmiş kredi ve kredi kartı ödemelerinin düzenli olması.
 • Banka tarafından kefil isteniyorsa kefil göstermek.
 • Bankanın şartında bulunan yaş sınırını geçmemek.

 

PTT'den Kimler Kredi Alabilir?

Ptt'den kredi alabilmek için emekli maaşını Ptt'den almak gerekmektedir. Diğer yandan emekli maaşını Ptt'den almayan kişiler gelir belgesini götürerek Ptt şubelerinden kredi başvurusu yapabilirler. Diğer yandan maaşını Ptt'den almadıktan sonra Ptt'ye kredi başvurusu yapmakla bankaya başvuru yapmak arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Özellikle PTT'den emekli maaşı alan emeklilerin yanı sıra PTT personelleri de sadece kimlik belgesiyle istediği PTT şubesinden anında kredi başvurusu yaparak kredi onaylandıktan sonra krediyi PTT'den nakit olarak alabilir. 
 

PTT Kredi Faiz Oranları

PTT'den kredi veren bankaların faiz oranları değişken olmakla beraber en uygun faizli kredi veren bankalar yukarıdaki tablolarda yer almaktadır. En düşül %1,02, en yüksek ise %1,89 faiz oranıdır. Sizde PTT'den kredi kullanmak istiyorsanız uygun faizli kredileri tercih edebilirsiniz. Bu sayede Ptt müşterilerine daha uygun faizli kredi sunan bankalardan kredi kullanma avantajı elde edebilirsiniz. 


PTT'den Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?
PTT'den kredi kullanmak isteyen emeklilerin en düşük 1100 üzerinde kredi notu olması gerekmektedir. Normal şartlarda 1400 üzerinde kredi notuna sahip olanlara bankalar kredi vermektedir ancak emekliler devlet güvencesinde maaş aldıklarından dolayı düşük nota da kredi çekebilmektedir. 1100 - 1499 arasındaki kredi notu olan kişilere bankalar "Az Riskli" grupta değerlendirmeye almaktadır. 

PTT Kredi Başvurusunda Belge Gerekiyor mu?
Ptt kredi başvurusu, tüm Ptt şubelerinden kolaylıkla yapılabilir. Ptt, emeklilerden kimlik dışında bir belge yada kefil istememektedir. Kimliğinizle Ptt şubesine giderek anında kredinizi kullanabilirsiniz. PTT'den maaş almayan emekliler ise gelir belgesi vermek zorundadır. 

 

PTT Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

PTT kredileri kapsamında pek çok farklı alanda kredi vermektedir. PTT üzerinden taşıt kredisi kullanılır mı, PTT'den faizsiz kredi çekilir mi diye bir çok kişi araştırmalar yapmaktadır. 84 yaşını geçmiş bir kişi PTT ile anlaşmalı bankalardan kredi kullanamaz. Genellikle bankalara bakıldığında yaş sınırı 70 ile 84 arasında değişkenlik göstermektedir. Türkiye'de hizmet veren katılım bankaları müşterilerine "faizsiz kredi" vermektedir ancak PTT ile anlaşmalı bankalar arasında şuan için katılım bankaları yer almamaktadır. İleriki dönemlerde PTT'nin de faizsiz kredi veren bankalar ile anlaşma yapacağı beklenmektedir.

 

 

PTT'den Kredi Veren Bankalar

Banka

Faiz Oranı

Yaş Sınırı

Kredi miktarı

Aktifbank

 %1,89

80

60.000 TL

İNG Bank

 %1,09

 75

45.000 TL

TEB

 %1,08

70

40.000 TL

Odeabank

 %1,73

75

55.000 TL

Burgan Bank

 %1,32

84

55.000 TL

Fibabanka

 %1,45

80

30.000 TL

Denizbank

 %1,59

80

40.000 TL

Yukarıdaki faiz oranları bankaların resmi sitesinden 11 Aralık 2019 tarihinde alınmış olup bankalar piyasa koşullarına göre faiz oranlarında değişiklik yapabilirler. Aşağıda kredi ayrıntılarını görebilirsiniz, ayrıca detay sayfalarına tıklayarak kredi şartları ve hesaplamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.Aktifbank Ptt Kredisi

Aktif Bank N Kolay Kredi ile siz de kolay bir şekilde PTT şubelerinden sadece kimlik belgenizle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kefilsiz, şartsız, belgesiz bir şekilde kredi veren bankalar arasında yer alan Aktif Bank, ihtiyaç kredilerinde yüksek faizle kredi verse de diğer bankalara göre daha kolay şartlarda kredi vermektedir. Acil nakit ihtiyaçlarınıza özel 60 aya varan vade ve 30.000 TL'ye kadar kredi ihtiyacınızı siz de PTT şubelerinden Aktif Bank ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. En yakın PTT şubesini ziyaret ederek kredi başvuru formunu doldurarak kredi başvurusunu Aktif Bank'a gönderebilir ve anında sonuç alabilirsiniz.

 • %2,69 faiz oranı ve 60 aya varan vade seçenekleri.
 • Kredi tahsis ücreti 50 TL alınmaktadır.
 • Kredi alt limiti 2.000 TL, üst limiti ise 30.000 TL

 

Aktif Bank PTT Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Vade

Aylık Taksit Tutarı

5.000 TL

%2,69

48 AY

206 TL

10.000 TL

%2,69

48 AY

412 TL

20.000 TL

%2,69

48 AY

825 TL

 


TEB PTT Kredisi

Emekli maaşını PTT şubelerinden alan yada PTT personeli olan kişiler, uygun faiz oranlarıyla PTT TEB Jet Kredi kullanabilir. PTT emeklileri veya PTT personelleri sadece kimlik belgesi ile istediği PTT şubesinden anında kredi kullanabiliyor. Siz de kredinizi TEB'den kullanmak istiyorsanız en yakın PTT şubesinden veya TEB şubeklerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. TEB'de her zaman özellikle emekli ve çalışanlar için uygun ve ayrıcalıklı faiz oranları bulunmaktadır.

Kredi Özellikleri:

 • 60 aya varan vade seçenekleri.
 • En yüksek kredi miktarı 40.000 TL.
 • En az kredi vadesi 3 ay, en fazla vade 60 aydır.
 • Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.
 • Yaş sınırı 70'e kadar.

 

TEB PTT Kredi Hesaplama

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Vade

Aylık Taksit Tutarı

5.000 TL

%1,18

48 AY

144 TL

10.000 TL

%1,18

48 AY

288 TL

20.000 TL

%1,18

48 AY

577 TL

 


İNG Bank Ptt Kredisi

PTT şubelerinden kredi veren bankalar arasında yer alan İNG, PTT ile yaptığı anlaşma sayesinde özellikle emeklilere anında onaylı ihtiyaç kredisi vermektedir. Ptt dışında da İNG şubelerini ziyaret ederek siz de uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisine başvurunuzu yaparak anında onaylanan krediyi banka şubesinde çekebilirsiniz. İşte kredi kullanmak için gereken şartlar ve kredi özellikleri:

 • Kredi notunuz ve kredi siciliniz iyi seviyede olmalı.
 • Hayat sigortası zorunlu olarak yapılır.
 • Üst yaş limiti bu kredide 75 olarak belirlenmiştir.


Burgan Bank Ptt Kredisi

55.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredinizi Burgan Bank'tan %1,32 ihtiyaç kredisi faiz oranlarıyla kullanabilirsiniz. 81 yaşına kadar olan emekliler bu krediden yararlanabilmektedir. Kredide en fazla vade sayısı 48 ay ile sınırlandırılmıştır. Sizde sitemizde bulunan ilgili sayfalara göz atarak Ptt kredi hesaplama örneklerine göz atabilirsiniz. Tüm Ptt şubelerinden emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak uygun faiz oranları ve 48 aya varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz.


Denizbank Ptt Kredisi

Denizbank'tan %1,59 ihtiyaç kredisi faiz oranı ve 48 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Tüm Ptt şubelerine sadece kimliğinizle giderek başvuru formunu doldurabilir ve anında 36.000 TL'ye kadar kredinizi çekebilirsiniz. Denizbank Ptt kredisinden 80 yaşını aşmamış emekliler faydalanabilir. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Denizbank Ptt kredisi sayfasına göz atabilirsiniz.
 PTT'den kredi alabilmeniz içibn emekli maaşınızı PTT'ye taşımanıza gerek yok ancak kredi alabilme ihtimaliniz bu şekilde düşer. Yani maaşını farklı bir kurumdan alıyorsanız buda değerlendirmeye alınır ve Ptt'den kredi alma ihtimaliniz düşecektir. Başvuru süreci ise yoğunluğa göre değişmektedir ve genellikle 1 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  PTT'den kredi veren bankalardan alınacak krediler aylık taksitlere bölünerek otomatik olarak emekli maaşından kesiliyor. Yani ödeme yapmak için ek bir işlem yapmaya gerek kalmıyor. PTT'den başvuru yapılan krediler, yine PTT şubelerinden nakit olarak veriliyor. PTT şubelerinden maaş almayan kişilerin başvuruları onaylanması halinde aylık taksit ödemelerini yine PTT'ye yapmak zorundasınız. Eğer PTT'den kredi kullanmışsanız, kredi ödemesi bitene kadar maaşınızı başka bir kuruma ve bankaya taşıyamazsınız. Diğer yandan Ptt ile promosyon anlaşması yapılmışsa promosyon süresi bitene kadar yine maaşınızı farklı bir bankaya taşımanız yasaktır. PTT kredi başvurusu  yapmak isteyen kişiler için bu sayfamızı hazırladık. Sizde en yakın Ptt şubelerine giderek bu sayfada belirtilen kredilerden faydalanabilir, uygun faiz oranlarıyla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Gülsüm kürkçü
Gülsüm kürkçü

Yeni işyeri açtım vergi beyanı olmadığı için bankalar kredı vermiyor yardımcı olabilir misiniz acil nakıte ihtiyacım var

2020-06-23 23:16:58 -
Ahmet Yasin
Ahmet Yasin

Ptt kredi başvurusu yapmak istiyorum internet üzerinden başvuru yapılıyor mu? 70 yaşında SGK emeklisiyim.

2019-11-06 13:02:33 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Merhabalar Ahmet Bey, PTT şubelerini kimlik belgenizle ziyaret ederek kredi başvuru formunu doldurmalısınız. Malesef ki internet üzerinden şuan PTT kredi başvurusu kabul etmiyor güvenlik gerekçesiyle. Siz de en yakınınızda bulunan PTT'ye gidebilir ve başvuruyu PTT'den yapabilirsiniz. Merkez şubelerini ziyaret ederek kredi sürecini hızlandırabilirsiniz.

2019-11-06 13:03:58


Reklamı Kapat