PTT Emekli Kredisi Hesaplama, Faiz Oranı ve Şartları 2021

Bu sayfadan emekli PTT kredi hesaplama ve PTT kredisi veren bankaların faiz oranlarını inceleyebilir, karşılaştırabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Hesaplama, Faiz Oranı ve Şartları 2021

Maaşını PTT'den alan milyonlarca emekli vatandaşımız acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için PTT kredilerinden yararlanıyorlar. Daha önceki yıllarda posta hizmeti veren PTT, günümüzde bankacılık, kargolama, ödeme işlemleri gibi pek çok farklı kalemde hizmetini sürdürmektedir. Yurt genelinde 4 bin 500 şube ile hizmet veren PTT'yi Türkiye'nin her bir noktasında bulabilirsiniz. Siz de bu sayfada yer alan PTT kredisi faiz oranları 2021 yılına ait bilgilere göz atarak PTT'den kredi veren bankaların faiz oranlarını karşılaştırabilir, ihtiyaç kredisi hesaplama örneklerine göz atabilir ve kredi başvurusu yapmadan önce pek çok bilgiye buradan erişebilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Veren Bankalar

PTT şubeleri artık bankacılık işlemlerini de PTT Bank üzerinden gerçekleştirmektedir. PTT ile anlaşmalı bankalar maaşını PTT'den alan emekliler için anında onaylanan ve PTT şubesinden çekilebilen ihtiyaç kredisi vermektedir. Başvuruyu PTT şubesinden gerçekleştirdikten sonra banka krediye onay verdiği anda siz de Ptt şubesinden paranızı nakit olarak alabilirsiniz. Bazı durumlarda bankalar güncel kredi faiz oranlarıyla PTT'den ihtiyaç kredisi verirken, bazen ise sadece PTT'ye özel faiz oranları kampanyası yaparak daha uygun faizlerle PTT'den kredi vermektedir. Bu bankaların kredi seçeneklerini değerlendirerek, karşılaştırma yaparak siz de PTT'den hangi banka aracılığıyla kredi kullanabileceğinize karar verebilirsiniz. PTT anlaşmalı kredi veren bankalar:

 • TEB
 • Aktifbank
 • İNG Bank
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Fibabanka

PTT Emekli Kredi Şartları

Her bankada olduğu gibi PTT kurumunda da kredi çekme şartları bulunmaktadır. Emekli olanlara uygun faiz oralarıyla kredi veren PTT, anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi desteği vermektedir. Emekli kredisi PTT şartları listesi:

 • Emekli maaşının PTT'den alınması gerekmektedir.
 • PTT anlaşmalı bankanın yaş şartlarını taşıması,
 • Başvurunun PTT şubesinden yapılması,
 • Sicili bozuk olmamak, kredi notunun yüksek olması,
 • Haciz olan veya icra takibi başlatılan emekliler kefil göstermek şartıyla kredi alabilirler.

PTT Aktifbank İhtiyaç Kredisi

Aktifbank Ptt ile anlaşmalı bankalar arasında yer almaktadır. Aktifbank'ın Türkiye genelinde banka şubesi bulunmasa da PTT ile yaptıkları anlaşma ile pek çok emekliye ihtiyaç kredisi vermiştir. Ayrıca Aktifbank https://www.nkolaykredi.com.tr/ internet bankacılığı üzerinden de hizmet vererek internet bankacılığı alanına yatırım yapmaya devam etmektedir. PTT Aktifbank ihtiyaç kredisi faiz oranları güncel rakamlara göre %2,79 olarak gözükmektedir. Siz de 36 aya varan vadeler ve %2,79 faiz oranlarıyla PTT'den Aktifbank üzerinden anında onaylanan ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz. Aktifbank PTT kredisi hesaplama tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SMS ile PTT Kredi Başvurusu

PTT kredi başvurusu SMS yoluyla kolaylıkla yapılabilmektedir. 3 aya kadar ertelemeli, %2,79 faiz oranıyla kredi kullanmak istiyorsanız siz de cep telefonunuzun SMS bölümüne girerek:

 • EMEKLİ yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazın ve 3050'ye SMS gönderin.
 • SMS kredi hattından sadece PTT'den emekli maaşı alan emekliler yararlanabilir.

PTT İNG Bank Kredi Faiz Oranları

PTT'den anında kredi veren bankalar arasında İNG Bank da hizmet vermeye devam ediyor. Siz de PTT'den kredi başvurusu yaparken İNG Bank'tan kredinizi kullanacağınızı belirterek başvurunuzu İNG üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İNG Bank PTT kredisi özellikleri, şartları ve kredi hesaplama tablosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Kredi Şartları:

 • 75 yaşını doldurmamış tüm emeklilker Kredi Postam hizmetinden anında faydalanabilir.
 • Kredi notunun ve sicilin düzgün olması gerekmektedir.
 • Başvuru sırasında emekli cüzdanı ve nüfus cüzdanı PTT tarafından istenebilir.
 • Kredinin en yüksek miktarı 45.000 TL'ye kadardır ve 36 aya varan vade kullanabilirsiniz.

PTT Denizbank İhtiyaç Kredisi

PTT ile anlaşmalı olarak kredi veren bankalar arasında Denizbank da yer almaktadır. 80 yaşını doldurmamış tüm emekliler PTT'den Denizbank kredisine başvuru yaparak uygun faiz oranlarıyla kredisini hemen kullanabilir. Maksimum kullanabileceğiniz kredi miktarı 36.000 TL'dir. 36 aya varan vadelerle siz de Denizbank ihtiyaç kredisini hemen kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu PTT üzerinden yapılmaktadır ancak PTT başvuruyu ilgili bankaya göndermekte ve kredi araştırmasını ilgili banka yapmaktadır. Kredininin onaylanması için kredi notunuzun yeterli seviyede olması ve geçmiş ödemelerinizin düzenli olması gerekmektedir. Eğer daha önce bankalardan avukatlık olduysanız ve ödemelerinizi zamanında yapmadıysanız bu durumda kredinin onaylanması zorlanacaktır.

Siz de bu sayfada yer alan bilgiler ile Ptt emekli kredisi hesaplama 2021 araştırması yapabilir, PTT kredi hesaplama örneklerine göz atabilir, PTT'den kredi veren bankaların faiz oranlarını ve ihtiyaç kredisi hesaplama örneklerini tek bir sayfadan yapabilirsiniz. PTT'ye kredi başvurusu yapmadıysanız ve başvuru sırasında nelere ihtiyaç duyacağınızı bilmiyorsanız aşağıda yer alan bağlantıya gidebilirsiniz.

Yorum yap: