PTT Kargom Nerede - PTT Kargo Sorgulama 20212

PTT kargom nerede diye merak edenler bu sayfadan PTT kargo takip isimle sorgulama yapabilir, PTT kargo sorgulama ile anında kargonun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

PTT Kargom Nerede - PTT Kargo Sorgulama 20212

 Ülkemizin en köklü kurumları arasında yer alan Ptt, kargo hizmeti ile Türkiye'nin dört bir noktasına kargo taşımacılığını en uygun fiyatlarla yapmaktadır. PTT, teknolojiye ayak uydurarak yenilikleri sürekli olarak müşterilerinin hizmetine sunmaya devam ediyor. Öyle ki  Ptt kargom nerede diye merak eden yüzbinlerce kişi, internet üzerinden tek bir sorgulama ile anında kargosunun nerede olduğunu öğrenebiliyor. Siz de aşağıda bulunan ilgili sorgulama sayfalarını kullanarak kargonuzun takibini yapabilir, kargonun nerede olduğunu öğrenerek hemen kargonuz hakkında bilgileri alabilirsiniz. Yurtdışından, özellikle aliexpress gibi sitelerden alınan ürünler çoğu zaman Ptt kargo ile ücretsiz olarak gönderimektedir. Peki Ptt yurtdışı ve yurtiçi gönderileri nasıl takip edilir? İşte sizler için PTT'nin en kolay yoldan kargo takibi yapılabilecek adresleri. PTT kargo, Türkiye'de en çok kargo taşımacılık hizmeti veren firmalardan birisidir. Hem fiyat uygunluğu hem de güvenilirlik açısından PTT kargoyu pek çok kişi gönül rahatlığıyla tercih etmektedir. Siz de kargolarınızı PTT şubelerinden PTT kargo ile gönderebilir, en kısa zamanda karşı tarafa ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

PTT Kargo Sorgulama

PTT kargodan gönderdiğiniz kargolarınızın son durumu hakkında bilgi almak artık çok kolay. PTT kargo resmi internet sitesi üzerinden veya telefonla sorgulama yaparak siz de kargonuz nerede olduğunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. PTT kargo takip numaranız sayesinden tek bir tıkla kargonuz nerede öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak siz de kargo takibi yapabilirsiniz. Ayrıca en yakın PTT şubesini ziyaret ederek de kargonuzun nerede olduğunu, karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığını da öğrenebilirsiniz fakat PTT şubeleri sürekli yoğun olarak çalıştığından dolayı bu seçenekte zaman kaybı yaşayabilirsiniz. İşte PTT kargo sorgulama kanalları:

 • İnternet üzerinden PTT kargo takip sorgulama
 • Telefon ile Ptt kargo sorgulama
 • PTT şubesinden isimle PTT kargo sorgulama
 • E-devlet üzerinden PTT kargo sorgulama


İNTERNETTEN PTT KARGO SORGULAMA

Ptt kargosundan kargonuz gelecekse internetten sorgulama yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan adrese giriş yaptıktan sonra, gelecek ürünün barkod numarasını bilmeniz gerekmektedir. Ürünü gönderen kişi/firmadan bu bilgiyi öğrenebilirsiniz, aksi taktirde isim ile sorgulamayı sadece Ptt şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. "Barkod Numarası" ve "Güvenlik Kodunu" ilgili kutucuklara yazdıktan sonra "Sorgula" butonuna basarak kargonuzun nerde olduğunu sorgulayabilirsiniz. PTT'nin internet şubesinden kolaylıkla kargonuzun nerde olduğunu takip edebilir, anlık olarak adresi bulabilirsiniz. Siz de Ptt gönderilerinizi takip ederek kargonuzu teslim alabilirsiniz. İşte yurtiçin kargoları ile yurtdışı kargolarını takip edecek güncel link. Dilerseniz yapılacak işlemleri maddeler halinde sizler için sıralayalım:

 1. İlk olarak PTT Kargo resmi internet sitesinin kargo takibi sorgulama sayfasına gidiniz. (https://gonderitakip.ptt.gov.tr/)
 2. Sonrasında açılan sayfada kargo takip numaranızı ilgili kutucuğa yazınız.
 3. Gönderi takip numarasını kutuya doldurduktan sonra ise Sorgula yazan butona tıklayın.
 4. Sorgula butonuna tıkladıktan sonra karşınıza kargonuzun son durumu hakkında bilgi ekranı gelecektir.


PTT KARGO TELEFONLA SORGULAMA

Ptt kargo takibinizi yukarıda yer alan adresten yapamıyorsanız, o zaman siz de Ott kargo takibi müşteri hizmetlerini arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. 444 1 788 numaralı Ptt kargo müşteri hizmetleri ile kargonuzun durumunu öğrenmek istiyorsanız ilk olarak yukarıda yer alan numarayı arayın. Sınrasında kargonuzu sorgulamak için ilgili menülere gidebilirsiniz. Direk olarak müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız 2-1 ve ardından 1 tuşuna basın. Eğer kargo yurtdışından gönderildiyse 2-1 ve sonrasında 2 tuşuna basmanız gerekmektedir. Ptt kargo nerede diye merak edenler bu sayfamızda yer alan güncel bilgilerden yararlanarak, Ptt firması üzerinde gönderilen kargosunun nerede olduğunu internetten takip edebilir. Ayrıca aşağıda bulunan ilgili sayfalara tıklayarak daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

E Devlet PTT Kargo Takibi Sorgulama

E-devlet üzerinden de PTT kargonuzun son durumu hakkında güncel bilgilere anında ulaşabilirsiniz.
 • İlk olarak E-devlet internet sitesine T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yapınız.
 • Sonrasında ise E-devlet arama kutusuna PTT kargo yazınız.
 • Açılacak menüde PTT kargo uygulaması seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonrasında ise kargo takip numaranızı ilgili kutuya yazarak sorgulamanızı yapabilirsiniz.

ADINIZA SİZ İSTEMEDEN KARGO MU GELDİ, DİKKAT!

Son zamanlarda artış gösteren dolandırıcılık yöntemlerinden birisi de budur. Dolandırıcılar, bir çok kişinin adres ve kişiler bilgilerini çaldıktan sonra kargo göndermekte ve karşılığında para almaktadır. "PTT'den arıyorum, adınıza kargo var almanız gerekiyor" gibi yabancı ve bilmediğiniz numaralardan gelen çağrılara inanmayınız. Kargoyu alırken mutlaka Ptt görevlisine kargonun kimden geldiğini sorunuz. PTT kargonun resmi numarası 444 1 788'dir. Bu numaranın dışında farklı bir numara ile Ptt kargo sizi aramaz.

Ptt A.Ş. üzerinde gönderdiğiniz kargoları sorgulamak için siz de Ptt'nin internet sitesini kullanabilirsiniz. Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan adresine giderek ilgili kutucukları doldurduktan sonra "sorgula" butonuna tıklayarak kargo hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Sayfaya gittiğinizde size verilen barkod numarasını ilgili kutucuğa, resimde yazan güvenlik kodunu da ilgili kutuya yazdıktan sonra "Sorgula" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Ptt, bu sistemi bilgi amaçlı olarak kullanıcılarına sunduğu gibi, hiçbir kesinlik garantisini de vermemektedir. Ptt kargonuzun nerede olduğunu takip etmek ve kargonuzun son durumunu öğrenmek için aşağıda yer alan bağlantıya gidebilir ve online kargo sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ptt şubelerinden sorgulama yapmak istiyorsanız Ptt çalışma saatleri sayfasına göz atarak Ptt'nin çalışma saatlerini öğrenerek şubeleri ziyaret edebilirsiniz.
 
 

PTT Kargo İsimle Sorgulama

Ptt'den gönderdiğiniz kargonuzun gönderi takip numarasını bilmiyorsanız isimle de sorgulama yapmanız mümkündür. Bunun için en yakın PTT şubesini ziyaret edebilir ve kargonuzu sorgulama yapabilirsiniz. Telefonla, internetten veya cep telefonunuzdan sorgulama işlemini yapamıyorsanız bu durumda kimlik belgenizle beraber Ptt şubesini ziyaret ederek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ptt kargo takibinizi tüm PTT şubelerinden yapılabilir ancak kargo takip numarasını bilmeniz gerekmektedir. Yukarıda da dediğimiz gibi kargo takibi numarasını gönderici kişi veya firmadan öğrenebilirsiniz. Ptt kargo sorgulama için 2022 yılında sorgulama yapabilecek kanallar bu sayfada yer alan bilgilerden ibarettir. Yeni yöntemler çıktıkça bu sayfamızı güncelleyerek siz değerli kullanıcılarımızın hizmetine sunacağız.
 
 

Yorum yap:

Yorumlar

4 yorum yapılmış

Samet karagöz

kargom nerede ?

2020-12-30 21:23:02 -
İsrafil ÖmerKadıoğlu

Kargom nerede

2019-12-09 09:20:33 -
Yusuf kimyonşen

2 ay önce Koli gönderdim libyaya hala teslim edilmedi kargo takip numarasından baktığımda ise yurtdışına çıktı diyor cargo takip no CP052206835TR ve halen nerede olduğunu bilmiyorum

2019-12-01 02:22:49 -
Ahmet Yesevi

ptt kargo sorgulamak istiyorum, verdiğiniz internet sitesinden kargomun nerde olduğunu buldum, çok teşekkür ederim.

2019-01-21 15:35:15 -
Kapat