Advantan Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Neler?

Advantan krem ne işe yarar, yan etkileri nedir, nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Advantan Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Neler?

Advantan krem nedir?

Vücutta meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltan Advantan krem ne işe yarar diye merak ediyorsanız, bu sayfamızda yer alan bilgileri incelebilir, Advantan kremin faydalarını, yan etkilerini, kullanım detaylarını öğrenebilirsiniz. Ürün özellikle egzama hastalığının tedavi edilmesi sürecinde kullanılmaktadır. Vücutta şişlik, kızarıklık ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmak amacıyla uzman doktor önerileriyle kullanılan bir kremdir. İltihap azaltıcı, damar daraltıcı, ve alerji giderici özellikleri ile Egzama hastalığı ile mücadele edenleri bu hastalıktan kurtaran bir ilaçtır. Advantan kremin etken maddesi Metilprednisolon'dur. Bu maddeye alerjisi olan kişilerin kremi kullanması tavsiye edilmez.


Yüksek su ile düşük miktarda yağ içeriği bulunan bu krem, özellikle akut ve akıntılı egzama için, çok yağlı olan deri ve vücudun açık veya tüylü bölgeleri için uygun görülmektedir. Bu kremi kesinlikle bir uzman doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalısınız. İçeriğinde yer alan alerjen maddeler ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Tedavi süresi ise yetişkinlerde 12 hafta; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir. Genel kural olarak hamileliğin ilk 3 ayında kortikosteroid içeren haricen uygulanan preperasların kullanılması sakıncalı görülmektedir. Eğer hamileyseniz ya da hamilelik şüphesi duyuyorsanız bu kremi kullanmamalısınız.

Advantan krem ne işe yarar?

Uzman doktor tavsiyesi ve önerileriyle kullanılması gereken Advantan krem, özellikle akut ve akıntılı egzama başta olmak üzere çok yağlı deri ve vücuttaki açık veya tüylü bölgeler için kullanılabilir. İçerisinde bulunan alerjik maddelerden dolayı bu ilacın kullanımından önce mutlaka bir uzman doktor önerisi alınması gerekmektedir. Tedavi süreci genellikle yetişkinlerde 12 haftayı, bebek ve çocuklarda ise 4 haftayı geçmemesi gerekir. Hamileliğin ilk 3 ayında kortikosteroid içeren ilaçların kullanılması sakıncalı olduğu bilinmektedir.

Advantan krem; çocuk egzaması, hafifçe ayğlı e kuru kabuklar halindeki döküntüler, kızarık deri üzerinde sarılık, bacaklarda varise bağlı egzama, ani gelişen egzama (sinirsel nedenlere bağlı olarak deride kabartı ve kızarıklıkla beraber seyreden kaşıntılı kronik deri iltihaplanması) tedavilerinde ve herhangi bir şekilde sınıflandıırlmayan egzama (mayasıl) tedavilerinde sıkça kullanılan bir ilaçtır. Advantan krem sadece reçete ile satılmaktadır.

Advantan krem nasıl kullanılır?

Bu ilacı reçete eden doktor kullanımını hangi şekilde önerdiyse, mutlaka doktorun tavsiyesine uyunuz. Deriye ince bir tabaka olarka uygulayın ve hafif ovalayarak cilde yedirin. Günde 1 defa uygulanması yeterli görülmektedir.

Advantan kremi gözünüze ve açık derin yaralara temas ettirmemeniz gerekmektedir.

advantan krem

Advantan krem yan etkileri

Karın ağrısı, nefes almada zorlanma, yüzde, dudaklarda ve dil ile boğazda şişlik, kurdeşen gibi durumlarda doktorunuza başvurunuz. Uygulanan bölgede yanma hissi yaygın olarak görülen yan etkidir.

Advantan krem faydaları

İltihabı azaltır, damar daraltıcı ve alerji önleyici etkisiyle, saçlı deride görülen kaşıntı ve iltihaplı deri hastalıklarını tedavi eder.

Advantan krem fiyatı 2022

Advantan krem eczanelerdeki satış fiyatı ise 12.33 TL olarak belirlenmiştir. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak Advantan krem ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, fiyatı nedir gibi merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

Bepanthol krem ne işe yarar?

Fito krem ne işe yarar?

Madecassol krem ne işe yarar?

Yorum Yap:

Etiketler