Aile hekimi değiştirme nasıl yapılır, değiştirme formu ve sorgulama

Bu sayfada aile hekimi değiştirme nasıl yapılır sorusuna yanıt bularak aile hekimi değişikliği formunu doldurup hemen aile hekimizi taşıyabilirsiniz.

Aile hekimi değiştirme nasıl yapılır, değiştirme formu ve sorgulama
Sağlık Bakanlığı, sunduğu pek çok hizmeti internet alanına aktarması ile birlikte vatandaşların sağlık alanıyla ilgili yapacağı pek çok işlem artık internetten yapılabiliyor. Bunlardan birisi de aile hekimi değiştirme işlemi olmaktadır. Siz de ikamet değişikliği veya farklı nedenlerden dolayı aile hekiminizi değiştirmek istiyorsanız, aşağıda yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.
 

Aile Hekimi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Aile hekimi değişikliği 2 farklı şekilde yapılabilir. Aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak taşınmanızdan dolayı veya farklı nedenleri göstererek aile hekimi ve sağlık ocağınızı değiştirebilmeniz mümkündür.
  • İnternetten aile hekimi değiştirme (e-devlet).
  • ALO 182 MHRS çağrı merkezinden aile hekimi değiştirme.
 

Aile Hekimi Değiştirme Formu

Aile hekimizi farklı bir adrese taşınmanızdan veya farklı nedenlerden dolayı değiştirmek istiyorsanız, e-devlet sitesine giderek hemen aile hekiminizin değiştirilmesi için talep oluşturabilirsiniz.
E-devlet sitesine giriş yapın.
Arama kutusuna aile hekimi değiştirme yazın. (Veya buraya tıklayın)
Aile hekimi bilgilerini inceleyerek hekimizin değiştirilmesi için talebi oluşturun.
 

Aile Hekimi Değiştirme Telefon Numarası

ALO 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) telefon numarasını arayarak aile hekiminizde değişiklik yapabilirsiniz.
 

Aile Hekimi Nasıl Şikayet Edilir?

Aile hekiminizle ilgili problemleri yetkililere bildirmek istiyorsanız bunun için de farklı yollar izleyebilirsiniz. Öncelikle ALO 184 Sağlık Bakanlığı iletişim hattını arayabilir veya Cimer (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) şikayet bölümüne tüm şikayet, öneri ve isteklerinizi gönderebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için aile hekimi şikayet sayfasına göz atabilirsiniz.

 

Aile Hekimi Ne Kadar Sürede Değişir?

E devlet sitesi üzerinden siz de yukarıda yer alan bilgileri inceleyerek aile hekiminizi değiştirebilme hakkınız vardır. 3 ay içerisinde en fazla 1 kere değişiklik yapabilirsiniz. Kişi aile hekimi değişikliği yaparken bölge sınırlaması bulunmamaktadır. Aile hekiminizden memnun olmama veya taşınma gibi durumlarda aile hekiminizi değiştirebilirsiniz.

 

Aile Hekimi Ne Kadar Maaş Alır?

2021 yılında aile hekimi maaşları 5.600 TL - 7.500 TL arasında değişmektedir. Aile hekimleri, genellikle hizmet süreleri ve uzmanlıklarına göre farklı maaş tutarları almaktadırlar. Ayrıca bakılan hasta sayısına göre de aile hekimi maaşlarında değişiklik olmaktadır.

 

Aile Hekimi Sorgulama

Aile hekimim değişmiş mi diye merak ediyorsanız yine bunun sorgulamasını da e devlet aile hekimi sorgulama sayfasından kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aile hekiminizde değişiklik başvurusu yaptıktan sonra aile hekimi sorgulama linkine tıklayarak hekiminizin güncel durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sayfamızdaki bilgilere göz atarak siz de aile hekimi değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilir, aile hekiminizi hemen değiştirebilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat