Aile hekimi şikayet hattı: ALO 184

Bu sayfadan Aile Hekimi şikayet hattı ve nereye nasıl şikayet edileceğini öğrenebilirsiniz. ALO 184 Aile hekimi şikayet numarasından veya sayfamızda yer alan diğer yöntemlerle sağlık konusundaki karşılaştığınız sorunları bakanlığa iletebilirsiniz.

Aile hekimi şikayet hattı: ALO 184
T.C. Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren aile hekimleri, sağlık konusunda hemen hemen herkesin ilk olarak başvurduğu kişilerdir. Boğazımız ağrıdığında, grip olduğumuzda, ateşimiz çıktığında ilk olarak sağlık ocaklarında tedavi olmaya gidiyoruz. Türkiye'de 2017 yılı verilerine bakıldığında İstanbul'da 4392, Ankara'da 1662 aile hekimi hizmet vermekteydi. Tüm kesimlerin tedavi sürecini hızlandıran ve herkes için sağlık hizmetini ücretsiz olarak sunan Aile hekimlerinden bazı kişiler memnun kalmayabilir. Bu durumda Aile hekimi şikayet birimine Aile hekimizi şikayet edebilir ve karşılaştığınız sorunları ilgili yetkililere iletebilirsiniz.
 

Aile Hekimi Nereye Şikayet Edilir?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren aile hekimleri, tüm sağlık ocaklarında sağlık hizmetini vermeye devam etmektedir. Aşağıda sizler için aile hekimi şikayet hattını ve kredibankalar.com olarak aile hekimini nereye şikayet edebileceğinizi anlattık. İşte aile hekimi şikayet hattı ve birimleri:
  • ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) arayarak şikayetinizi gönderebilirsiniz.
  • Cimer'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Hattı) Aile hekimi şikayet yollayabilirsiniz.
  • İl Sağlık Müdürlüğü'nü arayarak veya şahsen İl Sağlık Müdürüğü'ne giderek aile hekimi şikayeti yapabilirsiniz.
 
Aile hekimi şikayet nereye yapılır sorusuna bu sayfamızdan yanıt bulabilirsiniz. Halkın Aile Sağlığı Merkezleri ile Sağlık Birimlerinde alınılan hizmetlerle karşılaşılan sorun ve hizmetlerle ilgili bilgi almak için SABİM'e (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi) başvurmanız yeterli olacaktır. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmemektedir, ilgili kişi şahsen başvuru yapmak zorundadır.
 

Yorum yap:

Kapat