Azelderm krem ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Azelderm krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız bu sayfamızdaki yer alan güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Azelderm krem ne işe yarar, nasıl kullanılır?
Azelderm krem, özellikle sivilceler için kullanılan ve tavsiye edilen bir kremdir. Sivilce izlerinin yanı sıra yara, yanık, çizik, ameliyat izleri ve dikiş izleri tedavilerinde de kullanılmaktadır. Bu sayfadaki bilgileri inceleyerek Azelderm krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, kullanıcı yorumları, fiyat bilgisi ve tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.
 

Azelderm krem nedir?

Özellikle ciltte meydana gelen leke izlerini ortadan kaldıran Azelderm krem son günlerde tavsiye edilen kremler arasında yer almaktadır. Cildiye uzmanları tarafından özellikle sivilcelerle başı dertte olanlar için önerdiği Azelderm krem ile sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz. İçeriğinde %20 Azelaik asit yer alan bu krem ile hem sivilce hem de yara izleri tedavisinde kullanılmaktadır. Sivilce kremlerinin içeriğide bulunan Azelaik asitten biraz daha fazla bulunan bu krem eczanelerde 30 gramlık tüp şeklinde satılmaktadır. İlk uygulamasında sivilceleri kurutarak yok eden Azelderm ile, düzenli uygulama sonrasında çok etkili sonuçlar alınmaktadır.

Azelderm krem ne işe yarar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Azelderm krem içeriğinde yer alan %20 Azelaik asit sayesinde sivilce ve yara izlerini ortadan kaldırmaktadır. Diğer sivilce kremlerine göre içeriğinde yer alan Azelaik asitten biraz daha fazla olmasından dolayı daha etkili bir ilaçtır. Mutlaka uzman doktor tavsiyesiyle kullanılması gereken bu krem doktorunuzun tavsiye ve kontrolleri sonrasında kullanımı gerekmektedir. İçeriğindeki doğal asitler sayesinde ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar ve kısa sürede cilt lekelerini ortadan kaldırır. Kullanıldığında kahverengi lekeleri önce kızarık oluşturur ve sonrasında ortadan tamamen kaldırır.
Cildi yenileme özelliği bulunan bu kremi çukurlar için de kullanılabilir. Azelderm krem bilindiğinin aksine sadece sivilceler için değil; yara, yanık, çizik, ameliyet ve dikiş izleri için de işe yaramaktadır.
 

Azelderm krem sivilce lekelerine iyi gelir mi?

Ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlayan Azelderm krem, yüzünüzdeki sivilce lekelerine iyi gelmektedir. Mutlaka doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanılması önerilen bu krem ile sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.
 
azelderm krem nasıl kullanılır

Azelderm krem ne için kullanılır?

Cilt yenileme özelliği sayesinde özellikle sivilce ve akneler için kullanılan bu kremi yanık, yara, çizik, ameliyat izleri ve dikiş izlerini için kullanılabilir.

Azelderm krem nasıl kullanılır?

Azelderm krem kullanımı ise şu şekildedir:
  • Azelderm kremi uygulamadan önce bölgeyi temizleyin ve dezenfekte edin.
  • Kağıt havlu ile kurutarak fındık büyüklüğünde bölgeye uygulayın.
  • Baskı yapmadan masaj yapın.
  • Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılması tavsiye edilir.
 

Azelderm krem hamilelikte kullanımı

Gebelik döneminde Azelderm krem kullanılabilir ancak mutlaka doktor tavsiyelerine uyunuz. Emzirme döneminde ise azelderm krem kullanılabilir. Ancak risk ve faydalarını doktorunuza sormanızda yarar olacaktır.

Azelderm krem yan etkileri

Bir çok kremde olduğu gibi Azelderm kremde de yan etkiler vardır. Yan etkiler aşırı kullanımdan kaynaklı olarak görülebilir. En sık görülen yan etkileri ise kızarıklık ve kaşıntıdır. Şiddetli şekilde kaşıntı oluyorsa ve diğer yan etkiler görülüyorsa kremi kullanmayı bırakarak mutlaka doktora başvurunuz.

Azelderm krem fiyatı 2021

Azelderm krem fiyatı 2021 yılında reçete ile satılmaktadır. Eczanelerde satış fiyatı ise 55.26 TL'dir.
 

Azelderm krem devlet karşılıyor mu?

Azelderm krem SGK kapsamında olan hastalar için SGK kapsamında devlet tarafından karşılanmaktadır.

Azelderm krem kullanıcı yorumları

İbrahim: Yüzümdeki sivilceler ile alnımdaki kahverengi lekeler için doktor Azelderm krem ve Benzoxin krem yazdı. Sadece akşamları değişimli olarak yüzümü temizledikten sonra 1 gün birini, diğer gün birini kullandım. Azelderm krem kahve lekeleri kızarttı ve sonrasında 1 hafta içerisinde tüm sivilceleri yok etti. Yüzümde resmen sivilce izlerinden eser kalmadı.
Ayşe: Uzun süre bu kremi kullandım ve yan etkisi olmadı. Yüzümün her yerine sürüyorum ve ilk başta bir yanma oluşuyor, sonrasında yanma hissi geçiyor. Yüzümdeki kahverengi bölgeleri açtı ve çok işe yaradı.
Yağmur: Bende yeni kullanmaya başladım ve şuan pek bir etki göremedim. Ancak ben günde 1 defa sürüyorum bundan da kaynaklı olabilir.
 
Bu sayfamızda yer alan sağlık bilgilerini inceleyerek siz de Azelderm krem ne işe yarıyor, nasıl kullanılır, kullanıcı yorumları, güncel fiyatı ve krem hakkında pek çok bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Diğer sivilce kremleri:
 

Yorum yap: