Bengay Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Neler?

Bengay krem ne işe yarar, nasıl kullanılır sorularına yanıt bularak Bengay krem hakkında tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

Bengay Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Neler?

Bengay krem, Türkiye'de en çok kullanılan ve tercih edilen kas gevşetici kremler arasında yer almaktadır. Farklı nedenlerden ötürü vücudunuzda meydana gelen ağrı, rahatsızlık ve enfeksiyonu bitirmek amacıyla kullanılan Bengay merhem, en çok tercih edilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Doktor önerisiyle veya tüm eczanelerden reçetesiz de satılan Bengay krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, aşağıda yer alan bilgileri inceleyebilirsiniz.

Bengay Krem Nedir?

Bengay krem, vücutta meydana gelen farklı nedenlerden dolayı ağrı, enfeksiyon gibi biyolojik unsurları minimuma indirmeye yarayan bir ilaçtır. Rengi beyaz, yağsız ve pomad formunda üretimi yapılan Bengay'ın cilde uygulanması sonrasında cilt üzerinde kızarıklık ile yanma meydana gelebilir. İçerisinde yer alan mentol cilde ferahlık hissini sunmaktadır. Sporcuların da ani hareket sonrasında oluşan kas kasılmaları ve bel fıtığının rahatsızlığı tedavilerinde Bengay krem kullanılabilir.

Bengay Krem Ne İşe Yarar?

Bengay kremin pek çok faydası bulunmaktadır. Özellikle kas kasılmalarını rahatlatan Bengay krem başlıca faydaları şunlardır:

 • Enfeksiyon sonrasında ortaya çıkan ağrı şiddetini en aza indirir.
 • İçeriğindeki mentol sayesinde cildi ferahlatır.
 • Kan damarlarını genişletmesi ile birlikte, damarın genişlediği bölge uyuşur. Oluşan soğukluk hissi ile birlikte ağrıların en aza inmesine de yardımcı olur.
 • Bel bölgesinde bel fıtığı nedeniyle meydana gelen ağrılara son verir.
 • Ayak ve el burkulmalarında kullanılması tercih edilir. Burkulmuş bölgede uygulandığında ağrıyı büyük ölçüde azaltır.
 • Kas ile adele ağrılarına son verir.
 • Tendor olarak bilinen sinirin kemikle birliştiği noktada meydana gelen yırtılma ile kopma sonucu oluşan ağrının azalmasında yardımcı olur.

Bengay Krem Nasıl Kullanılır?

Bengay krem nasıl kullanılır

Vücudunuzda gözle görülür açık bir yara varsa ve içerisinde yer alan etken maddelere alerjisi olanlar bu ilacı kullanmamalıdır. Ağrıyan bölgeyi temizledikten sonra Bengay krem günde iki ya da üç defa kullanılabilir. Krem ince bir tabaka şeklinde ağrıyan bölgeye sürülmesi gerekmektedir. Kremi ağrıyan bölgeye sürünüz ve ağrıyan bölgeye kremi yedirinceye kadar ovalayın. Krem bir sonraki kullanımında aynı bölgeye uygulanacaksa ilk olarak kremin tabakasını temizlemeniz gerekir. Kremin yutulması durumunda mutlaka doktora başvurmanız gerekir. Bengay krem 12 yaş ve üstü yetişkin ile çocuklar için günde en fazla 3 ile 4 kere kullanılması önerilir.

Bengay Krem Neye İyi Gelir?

Ben-gay krem faydaları bunlardır:

 • Boyun tutulmalarına,
 • Burkulmalara,
 • Kas ağrısı, bel ağrısına,
 • hafif sızı ve ağrılara,
 • romatizma ağrılarına.

Bengay Krem Fiyatları 2022

Bengay 50 gr pomad 2022 yılı eczane fiyatı ise 12.84 TL olarak belirlenmiştir.

Bengay Krem Kullanıcı Yorumları

 • Kas ağrılarım için anneannemin kullandığı biricik ilacı. Kokusu nükleer atık gibi de olsa, çok etkili. Solunum hassasiyeti olanlar dikkatli kullanmalı.
 • Evin demirbaşı ve bababım başucu ilacı. Görmekten de kokusunu duymakdan da yılsam da gayet başarılı bir kas gevşetici kremdir.

Bengay Hangi Firmanın?

Bengay, ABD firması olan Johnson & Jojnson firmasına ait olarak 1898 yılından beridir üretimine devam eden bir ilaçtır.

Bengay Krem Hamileler Kullanabilir Mi?

Hamilelik döneminde kas gevşetici kremlerin kullanılması tehlikelidir, bundan dolayı doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Bengay Krem Etken Maddesi

Bengay merhemin etkili olarak ağrı ve iltihaplara karşı tedavi edici olmasından dolayı ülkemizde büyük bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Merhemin formülünde %15 oranında metil salisilat ve %10 oranında da mentol bulunmaktadır. Bengay kremin etken maddelerinin yanı sıra yardımcı maddeler de bulunmaktadır. Su, susuz lanolin, hystrene, sorbitan tristearat, gliserol monostearat, polisorbat 85 yer almaktadır. Bu ilacı kullanabilmek için doktorun tavsiyesi dikkate alınması gerekmektedir.

Bengay Krem Yan Etkileri

Bengay Pomad krem, her ilaçta görüldüğü gibi bu kremde de belli başlı yan etkileri görebilirsiniz. Bengay kremin gereğinden fazla kullanılması, kullanmaması gereken kişilerin kullanması, merhem içeriğinde yer alan maddelerden birine alerjisi olanların kullanması ile birlikte bazı yan etkiler görülebilir. Yan etkilerin görüldüğünde ilaç kullanımı bırakılması gerekir. En ciddi olan ancak çok az görülen yan etkileri ise el, yüz, ayak, bilek ve dudakların şişmesi, boğaz ve ağızda nefes almayı ve yutkunmayı zorlaştıran şişliklerdir. Ayrıca kremin uygulandığı bölgede yanma, kızarma ve diğer yan etkiler görülebilir. Kremi uyguladığınız bölgede su kabarcıkları, tahriş, uyuşma, kızarma, yanma, döküntü, ağrı, kaşıntı gibi etkiler sık görülebilir. Bu etkiler Bengay kremin hafif olarak görülen yan etkileri arasında yer almaktadır.

Bengay Krem Muadili

Bengay krem yanı sıra ağrı ve iltihaplara karşı olarak kullanılan pek çok ilaç bulunmaktadır. Bengay eşdeğeri ilaç olarak eczane tarafından elinde Bengay kalmadığı durumlarda önerilir. En sık tercih edilen Bengay alternatifi krem ise Kamfolin 50 gr Pomad olmaktadır. Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgilere göz atarak, Bengay krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir, yan etkileri nelerdir sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Fito krem ne işe yarar

Dolgit krem ne işe yarar

Fucidin krem ne işe yarar

Yorum Yap: