Benical şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkisi nedir?

Bu sayfadan Benical şurup nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Benical şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkisi nedir?

Öksürük şurupları arasında yer alan Benical şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, olası yan etkileri, fiyatı ve şurup hakkında tüm merak edilenleri bu sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Bayer firmasının ürettiği bu ilaç tüm eczanelerde satılmaktadır.

Benical şurup nedir?

Benical şurup, öksürüğün sıklık ve şiddetini azaltmada yardımcı olur. Sinüs salgılarının atılımını arttırarak ağız boşluğu ile kulağı bağlayan kulak borusundaki hava basıncını atmosfer basıncıdengesini sağlayarak, östaki borusunun genelinde alerji, soğuk algınlığı ya da diğer üst solunun yolu iltihaplanmalarını giderir.

Benical şurup ne işe yarar?

Özellikle öksürük kesici olarak kullanılan bu şurubun ağrı kesici, ateş düşürücü etkisi vardır. Soğuk algınlığı tedavilerinde sıkça kullanılmaktadır. Benical şurup öksürük ve konjesyon belirtisi tedavisinde, alerjik ve üst solunumn yolları hastalıklarında kullanılmaktadır.

Benical şurup nasıl kullanılır?

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız. Bir kişinin tavsiyesiyle ilaç satın almaktan kesinlikle uzak durun. Her kişinin bünyesi farklı olduğundan dolayı ilaç kullanımlarında mutlaka doktor tavsiyesi dikkat edilmelidir. 

Benical şurup yan etkileri

Olası yan etkileri ise anksiyete, aritmi, aşikatdi, baş ağrısı, hipotansiyon, tremor ve çarpıntıdır.

Benical şurup fiyatı 2021

Eczanelerde 12.65 TL satış fiyatı ile satılmaktadır.

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri kontrol ederek Benical şurup ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Prospan şurup

Polivit şurup

Ventolin şurup

Yorum yap: