Bepanthol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, 2022 fiyat

Bepanthol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri, 2022 eczane fiyatı ve tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

Bepanthol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, 2022 fiyat
Son günlerde özellikle televizyon reklamlarında sıkça karşımıza çıkan Bepanthol krem ne işe yarar, nerelerde kullanılır, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, fiyatı nedir gibi pek çok merak edilen konuyu bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Bepanthol krem nedir?

Bepanthol krem olarak pek çok farklı çeşidi olsa da özellikle cilt bakım kremi olarak kullanılmaktadır. Bayer firması tarafından üretilen krem 1944 yılından beridir üretimi yapılmaktadır. Bebeklerde bile kullanılabilen Bepanthol kremi güvenerek herkes kullanabilir. Bepanthol cilt bakım kremi, ProVitamin B5 olarak bilinen dekspantenol bileşini içermektedir.

Bepanthol krem ne işe yarar?

İşte Bepantol kremin faydaları:
 • Bepanthol krem cildi nemli tutar.
 • Pul pul dökülen, kuru ve çatlak problemleri sık olan kişilerin düzenli kullanması tavsiye edilir.
 • Hassas olan cilt bariyerini dış etkenlere karşı korur.
 • Kremde yer alan lanoni maddesi cildin nefes almasını sağlar.
 • Güneş yanıklarını tedavi eder.
 • Bebeklerde pişik tedavisinde kullanılır.
 • Dudak çatlaklarını giderir.
 • Sivilce ve akne izlerinin tedavisinde kullanılabilir.

Bepanthol krem neye iyi gelir?

Bepanthol krem, pek çok fakrlı alanda kullanılmaktadır. Cildin nem oranını sağlamak, akne ve sivilce izleri için, çatlayan ve gerginleşen cildi ferahlatmak, cildi zararlı dış etkenlerden korumak için kullanılabilir. Özellikle pul pul dökülen kuru ve çatlak problemleriyle sık karşılaşan kişilerin ciltlerinde düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Bepanthol cilt bakım kremi, günlük el ve yüz bakımı için kullanılmaktadır. İçeriğinde yer alan ProVitamin B5 sayesinde cildi nemlendirerek cilt bariyerini dış etkenlere karşı korumaktadır.

Bepanthol krem leke giderir mi?

Özellikle güneş ışınlarının vücuda verdiği zararlar ile yaşlılık, hamilelik, akne gibi ciltte görülen lekeleri iyileştirir. Bepanthol krem ile ciltte kaza sonrasında meydana gelen kabarıkların tedavisinde de kullanılabilir.

Bepanthol krem egzamaya iyi gelir mi?

Bepanthol®Sensiderm krem cildinizde kuruluk, dermatit, egzama ve alerjik reaksiyınlardan kaynaklı oluşan kaşıntı ve kızarıklığı gidererek cildin rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Bepantol yüze sürülür mü?

Cilt bakımında etkili olan bu kremin yan etkisi ve zararı olmadığından dolayı yüze sürülebilir. Bepanthol Cilt Bakım kremi ile cildinizi nemlendirici ve bakım özelliği kazandırabilirsiniz.

Bepanthol krem sivilceye iyi gelir mi?

Bepanthol krem sivilce olan bölgeye uygulanacak sivilce akne izlerini ortadan kaldırır. Sivilce oluşumunu önleyerek cildin temizlenmesinde yardımcı olur. Bepanthol kremin sivilceler ile ilgili bir iddiası bulunmasa da internetteki yorumlara baktığımızda sivilcelere iyi geldiği görülmektedir. Eğer sivilcelerle ile ilgili problemleriniz varsa mutlaka bir cilt doktoruna görünmenizi tavsiye ederiz.
Sivilce için bunlara bakın:

Bepanthol krem nasıl kullanılır?

Uygulanacak bölgeyi uygun olan temizleme solüsyonu ile temizledikten sonra, tonik ile günlük bakım yapılmalı ve ardından krem ilgili bölgeye sürülmelidir. Bepantol krem kozmetik ürün olmadığından dolayı emilimi biraz zaman alabilir, günde 2 defa sürülmesi önerilmektedir.

Bepantol kremi kullanmadan önce cildinizin tamamen makyajdan temizlenmiş olması gerekmektedir. Özellikle akşam yatmadan önce cildinizi iyice temizleyip kremi uygulamanız tavsiye edilir. Eğer makyajdan önce cilde uygularsanız makyajın gün boyu yüzünüzde kalmasını sağlayacaktır. Az bir miktarda parmağınızla alarak tüm yüzünüze eşit miktarda uygulayabilirsiniz. Gün içinde 2 defa Bepanthol krem uygulanabilir.

Bepanthol krem ne işe yarar


Bepanthol krem fiyatı 2022

Bepanthol krem eczane satış fiyatı 39,90 TL, Bepantol Plus krem 28,90 TL, Bepantol merhem 49,90 TL'dir. E-ticaret sitelerine baktığımızda ise Bepanthol krem fşyatı şu şekildedir:
Migros Bepanthol Krem Fiyatı (30 G): 29,90 TL
N11 Bepanthol Krem Fiyatı (100 gr) 63,50 TL
Watsons Bepanthol Krem Fiyatı (30 g): 28,95 TL
Trendyol Bepanthol Krem Fiyatı (30 Gr): 27,90 TL

Bepanthol krem çeşitleri

 • Bepanthol Yüz Bakım Kremi.
 • Bepanthol Cilt Bakım Kremi.
 • Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi.
 • Bepanthol Dudak Bakım Kremi.
 • Bepanthol Lipstick Güneş Koruyucu Dudak Bakım Kremi.
 • Bepanthol Vücut Losyonu.
 • Bepanthol Intensive Vücut Losyonu.
 • Bepanthol Sensidaily Vücut Kremi
 • Bepanthol Sensiderm
 • Bepanthol Anti-Scar Jel
 • Bepanthol Bebek Pişik Önleyici Merhem

Bu sayfamızda yer alan sağlık bilgilerine göz atarak Bepanthol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etklileri nedir, 2021 yılında eczane ve e-ticaret sitelerindeki fiyat bilgileri ile krem hakkında pek çok fikir sahibi olabilirsiniz. Bepanthol kullananlar yorumları bir çok kişi tarafından merak edileceğinden dolayı kremi kullandıktan sonta bu sayfamızda yer alan yorum bölümüne yazarak Bepanthol krem kullanıcı yorumları ile kremi kullanmak isteyenlere tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Yorum yap: