Dolgit krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri neler?

Dolgit krem ne işe yarar diye merak ediyorsanız bu sayfadan Dolgit krem hakkında tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

Dolgit krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri neler?

Dolgit krem nedir?

Dolgit krem hakkında tüm merak edilenleri bu sayfada hazırladık. Son günlerin en popüler kremleri arasında yer alan Dolgit krem ne işe yarar sorusuna bu sayfadan yanıt bulabilir, Dolgit krem nedir, nasıl kullanılır araştırmasını bu sayfadan yapabilirsiniz. Dolgit krem, Türkiye'de sadece eczanelerde satışa sunulan, içeriğinde trigliseridler, sodyum tozu, gliserol monostearat, lavanta esansı, alüminum sterarat, deiyonize su ve neroli esansı bulunan bir kremdir. Dolgit krem ile kemik ağrılarından şikayetçi olan kişiler, özellikle romatizmalar için en önemli ilaçlar arasında yer alır. Günlük hayatımızda spor yaparken veya aniden yapılan hareket sonrasında meydana gelen kas sıkışmaları sonrasında ağrılı süreçte dolgit krem kullanılabilir. Diğer yandan, omurga ve eklemlerin zorlanmasından dolayı meydana gelen kireçlenmelerde bu krem tedavi amaçlı kullanılabilir. Bu kremi kullanmadan önce mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmamanızda yarar var.

Dolgit krem ne işe yarar?

Uzman doktorlar tarafından önerilen Dolgit krem, genel olarak kas ve eklem ağrıları için uygulanan medikal bir ilaçtır. Dolgit krem kullanım alanları arasında kemik ağrısından şikayetçi olan, romatizma ağrıları olan, hızlı hareket sonrasında kas sıkılaşması karşısında ağrılı süreci sonlandırmaya yarayan bir kremdir.

 • Spor esnasında burkulma sonrası ağrıları dindirir.
 • Tenkon iltihabına karşı çok etkilidir.
 • Düşme, çarpma sonrasında oluşan kol ve bacaklardaki içten yırtılmalara iyi gelir.
 • Boyun ve bel fıtığı hatalıkları dolayısıyla oluşan ağrılar için kullanılabilir.
 • İlerleyen yaş ile birlikte fazla kilolardan dolayı ortaya çıkan menisküs iltihaplarını tedavi eder.
 • Romatizma ağrılarında çok etkilidir.

Dolgit Krem Faydaları

 • Spor sırasında veya herhangi bir yerinizde meydana gelen burkulma sonrası ağrı çekiyorsanız dolgit krem ile ağrıyı dindirebilirsiniz.
 • Yetişkinlerde sık görülen tendon iltihabına karşı çok etkili bir krem olduğu bilinmektedir. Düzenli olarak uzman doktoronuza danjışarak kullanırsanız büyük bir ölçüde bu rahatsızlık ortadan kalkabilir.
 • Çarpma ve düşme sonrasında meydana gelen kol ve bacaklardaki iç yırtılmaları dolgit kremle önleyebilirsiniz.
 • Bel ve boyun fıtığı gibi hastalıklara karşı oluşan ağrılara etkili bir çözüm sunar.
 • Yaş ilerlemesi ve fazla kilolardan dolayı oluşan menisküs iltihabınında tedavi için kullanılır.

Dolgit krem nasıl kullanılır?

Uzman doktorunuzun tavsiyelerine uyarak Dolgit krem kullanabilirsiniz. Doktorun önerisine göre reçetede yer alan şekilde kullanmanız gerekmektedir. Eğer bunun dışında uygulayacaksanız, günde 3 ya da 4 kez bir miktar kremi parmak ucunuzla alarak ağrılı bölgeye uygulayın. Masaj yaparak uygulanan krem, 2-3 hafta düzenli olarak kullanmanız sonrasında ağrılı bölge sona erecektir.

Dolgit krem fiyatı 2022

Dolgit krem tüm eczanelerde 16.23 TL karşılığında satılmaktadır. Dolgit merhem reçetesiz olarak da alınabilir ancak uzman doktor tavsiyesine uymanızı öneririz.

Dolgit Krem Muadili

Advıl Lıquıgel, Artrıl, Balafen, Biophen, Brufen, Brus gibi merhemler Dolgit kremin benzerleridir.

Dolgit Krem Kullananlar

Sizler için Dolgit krem kullanıcı yorumlarını da araştırdık. İşte Dolgit krem kullananlar:

 • Tendon iltihabı tedavisi için kullanılabilir. Yan etki yerine doğrudan etki etmeyi kafaya koymuş bir ilaç. Düzenli kullanılması ile süper bir sonuç veriyor.
 • 3.5 yaşındaki yeğenimin düşmesi sonrasında kolunda oluşan iç yırtılma sebebiyle yazılan, eczaneden alıp geldiğimde prospektüsünde "14 yaşından küçükler için kullanılması önerilmemektedir" yazan ilaç.
 • Eklem ağrılarına iyi gelen bir merhem.
 • Bir çok vatandaşın sevdiği brufen, supragen gibi drajeler ve ibufen, dolven gibi ateş düşürücü/ağrı kesici çocuk şurupları da aynı etken maddeyi (ibuprofen) içermektedir. Yani, ağrı varken üstüne brufen ve dolven sürüyoruz farz edilebilir.

Dolgit Krem Yan Etkileri

Dolgit kremin sık olmamakla birlikte bazı yan etkileri vardır. Bunlar ise, cilt kızarıklıkları, astım hastalarında nefes almada güçlük, ışığa karşı hassasiyet, sürülen bölgede karıncalanma olarak söylenebilir.

Sizler için hazırladığımız bu sayfamızda Dolgit krem ne işe yarar, kullanım talimatları, yorumları ve Dolgit krem fiyatını öğrenebilirsiniz.

Fucidin krem ne işe yarar?

Fucicort krem ne işe yarar?

Hametan krem ne işe yarar?

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Ahmet

Dolgit krem, özellikle ayağımda burkulma sonrası geçmek bilmeyen ağrıyı kısa sürede iyileştirdi.

2021-11-07 20:10:33 -