Fucicort krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Fucicort krem ne işe yarar, uçuğa iyi gelir mi, sivilce için mi, fiyatı nedir, nasıl kullanılır diye merak edenler bu sayfamızı inceleyebilir.

Fucicort krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Fucicort krem özellikle egzama, diskoid egzama, staz egzaması, seboreik dermatit, kontakt dermatit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan Fucicort krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir diye merak ediyorsanız aşağıda yer alan başlıkları inceleyebilirsiniz.

 

Fucicort krem nedir?

Cilt enfeksiyonları tedavisinde kullanılan Fucicort krem; iltihap azaltıcı ve bakteri önleyici bir kremdir. Doktorlar tarafından reçete edilen bu krem, özellikle ergenlik döneminde meydana gelen cilt problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

 

Fucicort krem ne içindir?

Özellikle sivilceleri temizlemek için piyasaya sürülen Fucidin krem, içerisinde yer alan 20 miligram fusidik asit ve yardımcı etken maddeleri ile 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkollü olarak tüm eczanelerde satılmaktadır. Fucidin krem, cilt enfeksiyonlarını kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Antibiyotik özelliğinden dolayı sadece 30 gün kullanılması önerilen bu krem, bakteri ve mantarların etkisinden dolayı tırnak kıvrımında meydana gelen dolama, iltihap ve egzamalar, yara ve yanıklar, enfeksiyonlu sivilceler, kıl kökü iltihapları, gençlerde görülen kıl dönmeleri gibi sorunlara tedavi olmaktadır.

 

Fucicort krem ne işe yarar?

Krem içerisinde fusidik asit ve betametazon valerat gibi kuvvetli bileşenler yer almaktadır. İçeriğinde yer alan antibiyotik sayesinde cildinizde meydana gelen bakteri oluşumlarını önlemektedir. Ciltte çıkacak olan iltihaplı sivilcelerin çıkmasını da önlemektedir. İltihaplı sivilcelerin üzerinde uygulandığında sivilceleri kurutmaktadır. Fucidin kremin etkisi sadece düzenli kullanımlarda ortaya çıkmaktadır. Fucidin krem, hem  güçlü bir içeriğe hemde antibiyotik özelliğine sahip olduğundan dolayı sadece uzman doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Fucidin krem ne işe yarar:

  • Sivilce, akne ve yara izlerinin tedavisinde,
  • Yara ve yanık ve kesikler,
  • Böcek ısırık ve sokmaları, sinek ısırıkları,
  • Genital siğil benzeri pek çok durumda uzman doktorlar tarafından reçete edilmektedir.

 

Fucicort krem nasıl kullanılır?

Her ilaçta olduğu gibi, Fucicort kremi de kullanırken doktorun vermiş olduğu tavsiyelere uyunuz. Kremi kullanmadan önce ellerinizi sabunlu su ile temizleyiniz. Kremin sürülecek bölgeyi de temizledikten sonra nohut büyüklüğünde parmağınıza sıkın ve yara veya iltihaplı kısma nazik bir şekilde hafif hareketlerle sürünüz. Kremi sürdüğünüz bölgeyi kesinlikle kapatmayınız. Hava ile temas etmesi gerekmektedir. Yara için sürülüyorsa krem iyice emildikten sonra pamuklu ve bol kıyafetler giyebilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uyarak günde 2 veya 3 defa sivilceli olan bölgeye sürülerek kullanılabilir. Kullanımı sırasında gözle temasını mutlaka engelleyin. Açık yara olan yerlere Fucicort kremi sürmeyin.

 

Fucicort krem yan etkileri

Fucicort krem kullanıldıktan sonra el ve ayaklarda, boğazda şişlikler ile deride incelme, ciltte kızarma, damarlarda genişleme gibi farklı yan etkiler meydana gelebilir. Bu yan etkiler görüldüğünde kremin kullanımı durdurularak doktorunuza başvurunuz.

 

Fucicort krem fiyatı 2021

Fucicort30 gr. krem eczanelerde güncel satış fiyatı 48.45 TL olarak belirlenmiştir.

 

Fucicort krem sivilce için kullanılır mı?

Fucicort krem, özellikle sivilce kremi olarak kullanılan bir kremdir. Dolayısıyla yüz bölgesine sürülebilir. Fucidin krem hem sivilceler, hem de ciltte meydana gelen yaralarda kullanılan bir krem olarak bilinmektedir. Özellikle sivilcelerin tedavisinde oldukça etkili bir kremdir.

 

Fucicort krem sinek ısırığı iyi gelir mi?

Fucicort krem sinek ve böcek ısırıklarının tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır.

 

Fucicort krem antibiyotik mi?

Fucicort kremde yer alan Fusidik asit, bakterilerin neden olduğu ikincil cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek amacıyla kullanılan topikal bir antibiyotik ilaçtır.

 

Fucicort krem yüze sürülür mü?

Genel olarak Fucicort kremin yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Doktorun önereceği doz kadar yüze sürülebilir. Eğer doktorunuz yüzde bulunan sadece sivilcelerin üzerine sürülmesini tavsiye ettiyse bu tavsiyeye uyunuz. En az 4 ay kullanılması gereken bu ilacı doktora sormadan bırakmamalısınız.

 

Fucicort krem kortizonlu mu?

Evet bu ilacın içeriğinde kortizon bulunmaktadır.

 

Fucicort krem uçuğa iyi gelir mi?

Uçuk, dudak çatlakları ve sivilcelerin tedavi edilmesinde kullanılabilir.

 

Bu sayfada yer alan güncel bilgiler sayesinde Fucicort krem hakkında tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

 

Madecassol krem

En iyi sivilce kremleri

Yorum Yap: