Fucidin Krem Ne İşe Yarar - Nasıl Kullanılır?

Bu sayfamızdan Fucidin krem ne işe yarar ve Fucidin krem hakkında merak edilen tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Fucidin Krem Ne İşe Yarar - Nasıl Kullanılır?

Cildinizde meydana gelen bakterileri öldürmek amacıyla kullanıma sunulan Fucidin krem, uzman doktorların önermesiyle kullanılabilmektedir. Fucidin krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir, yan etkileri nelerdir, kullanıcı yorumlarını merak ediyorsanız bu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Fucidin Krem Ne İşe Yarıyor

Özellikle sivilce ve akneler olmak üzere bir çok cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılan Fucidin krem, oldukça güçlü ve etkili bir krem olduğu bilinmektedir. Yalnızca doktor tavsiyesiyle kullanılması önerilen Fucidin, eczanelerde reçetesiz olarak da satılabilmektedir. Ancak her insanın cilt tipi ve ciltteki meydana gelen sorun farklı olabildiğinden dolayı Fucidin kremin kullanımından önce mutlaka doktora gitmeniz önerilmektedir. Sivilce dışında bir çok farklı ciltte meydana gelen sorunlar için de bu krem kullanılmaktadır.

 

Fucidin Krem Nedir?

Fucidin kremin etkin maddesi 20 gram fusidik asit ile içerisinde 0.04 mg. butilhidroksianisol ile 111 mg. setil alkol yardımcı madde yer almaktadır. Fucidin kremin asıl kullanım amacı ciltte meydana gelen sivilce ve akne tedavisi amacıyla kullanılmaktadır. Kullanılan bölgede proteine amino asit geçişini engelleyen Fucidin krem, penisiline bile dirençli olan stafilokoklarda oldukça etkilidir. İltihap kapan deri enfeksiyonlarında çok sık olarak tercih edilen Fucidin krem, sivilce ve akne tedavilerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Günümüze kadar bir çok farklı marka tarafından üretimi yapılan bu krem aynı zamanda kaşıntı, yara, yanık gibi farklı cilt sorunlarının tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Ergenlik döneminde sivilce sorunu yaşayan ve iltihaplı sivilceler ile kör sivilce olarak bilinen ucu olmayan sivilceler için çok sık tercih edilir.

 

Benzer sicilve ilacı: Roaccutane ne işe yarar

 

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidin krem 25°C’nin altında oda sıcaklığında saklanılması önerilir. Cilt yüzeyine haricen uygulanan Fucidin, enfeksiyonlu olan bölgeye hafifçe sürülerek üstü kapatılabilir ya da açık kalabilir. Fucidin krem içeriğinde bulunan antibakteriyel özelliği sayesinde cildinizde bulunan sivilcelenen bölgeyi temizlemektedir. Eğer cildiniz sivilce üretmeye müsayitse yüzünüze bu kremden kullanarak sivilce oluşmasını engelleyebilirsiniz. Ciltte yer alan sivilceleri ortadan kaldıran bu krem, ayrıca ileride çıkacak sivilceleri de önlemektedir. Kremin kullanım süresi 24 gün olarak belirlenmiştir ve mutlaka düzenli olarak her gün cilde sürülmeli ve bu süre tamamlanmadan krem bırakılmamalıdır. Sivilcelerin iyileşmesi durumunda bu kremin kullanımını bırakmak, cildinizde yer alan bakterileri temizlemeyi önlemektedir. Genel olarak günde 2 defa kullanılması önerilen bu krem, kesinlikle göz çevresine ve dudaklara yakın bölgelere sürülmemelidir. Doktor kontrolünde kullanmayacaksanız mutlaka eczacınıza ilaç hakkında danışmanızı öneririz.

 

Fucidin Krem Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Fucidin kremde de olası yan etkiler bulunmaktadır. Özellikle sivilceler konusunda oldukça etkili olan Fucidin'in en yaygın yan etkileri ise kaşıntıdır. Eğer kremi kullandıktan sonra dilinizde, dudaklarınızda veya boğazınızda şişiklik meydana gelirse, nefes almada zorluk yaşarsanız mutlaka doktorunuza başvurunuz. Doktor tavsiyesiyle kullanılması sonrasında bu kremde yaygın şekilde herhangi bir yan etki bulunmamaktadır.

 

Fucidin Krem Fiyatı

2021 yılında eczanelerde satışa sunulan Fucidin kremin fiyatı 19.33 TL olarak satışa sunulmaktadır. Genel olarak reçetesiz olarak verilen bu kremin doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

Dolgit krem ne için kullanılır

Prospan şurup ne işe yarar