Fucidin krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Fucidin krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri ve 2021 eczane satış fiyatı bu sayfada yer almaktadır.

Fucidin krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Cildinizde meydana gelen bakterileri öldürmek amacıyla kullanıma sunulan Fucidin krem, uzman doktorların önermesiyle kullanılabilmektedir. Fucidin krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir, yan etkileri nelerdir, kullanıcı yorumlarını merak ediyorsanız bu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Fucidin Krem Nedir?

Fucidin kremin etkin maddesi 20 gram fusidik asit ile içerisinde 0.04 mg. butilhidroksianisol ile 111 mg. setil alkol yardımcı madde yer almaktadır. Fucidin kremin asıl kullanım amacı ciltte meydana gelen sivilce ve akne tedavisi amacıyla kullanılmaktadır. Kullanılan bölgede proteine amino asit geçişini engelleyen Fucidin krem, penisiline bile dirençli olan stafilokoklarda oldukça etkilidir. İltihap kapan deri enfeksiyonlarında çok sık olarak tercih edilen Fucidin krem, sivilce ve akne tedavilerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Günümüze kadar bir çok farklı marka tarafından üretimi yapılan bu krem aynı zamanda kaşıntı, yara, yanık gibi farklı cilt sorunlarının tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Ergenlik döneminde sivilce sorunu yaşayan ve iltihaplı sivilceler ile kör sivilce olarak bilinen ucu olmayan sivilceler için çok sık tercih edilir.


 

Fucidin krem ne işe yarar?

Özellikle sivilce ve akneler olmak üzere bir çok cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılan Fucidin krem, oldukça güçlü ve etkili bir krem olduğu bilinmektedir. Yalnızca doktor tavsiyesiyle kullanılması önerilen Fucidin, eczanelerde reçetesiz olarak da satılabilmektedir. Ancak her insanın cilt tipi ve ciltteki meydana gelen sorun farklı olabildiğinden dolayı Fucidin kremin kullanımından önce mutlaka doktora gitmeniz önerilmektedir. Sivilce dışında bir çok farklı ciltte meydana gelen sorunlar için de bu krem kullanılmaktadır.


Benzer sicilve ilacı: Roaccutane ne işe yarar

 

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidin krem 25°C’nin altında oda sıcaklığında saklanılması önerilir. Cilt yüzeyine haricen uygulanan Fucidin, enfeksiyonlu olan bölgeye hafifçe sürülerek üstü kapatılabilir ya da açık kalabilir. Fucidin krem içeriğinde bulunan antibakteriyel özelliği sayesinde cildinizde bulunan sivilcelenen bölgeyi temizlemektedir. Eğer cildiniz sivilce üretmeye müsayitse yüzünüze bu kremden kullanarak sivilce oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Ciltte yer alan sivilceleri ortadan kaldıran bu krem, ayrıca ileride çıkacak sivilceleri de önlemektedir. Kremin kullanım süresi 24 gün olarak belirlenmiştir ve mutlaka düzenli olarak her gün cilde sürülmeli ve bu süre tamamlanmadan krem bırakılmamalıdır. Sivilcelerin iyileşmesi durumunda bu kremin kullanımını bırakmak, cildinizde yer alan bakterileri temizlemeyi önlemektedir. Genel olarak günde 2 defa kullanılması önerilen bu krem, kesinlikle göz çevresine ve dudaklara yakın bölgelere sürülmemelidir. Doktor kontrolünde kullanmayacaksanız mutlaka eczacınıza ilaç hakkında danışmanızı öneririz.


 

Fucidin Krem Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Fucidin kremde de olası yan etkiler bulunmaktadır. Özellikle sivilceler konusunda oldukça etkili olan Fucidin'in en yaygın yan etkileri ise kaşıntıdır. Eğer kremi kullandıktan sonra dilinizde, dudaklarınızda veya boğazınızda şişiklik meydana gelirse, nefes almada zorluk yaşarsanız mutlaka doktorunuza başvurunuz. Doktor tavsiyesiyle kullanılması sonrasında bu kremde yaygın şekilde herhangi bir yan etki bulunmamaktadır.

 

Fucidin Krem Etken Maddesi

FUCİDİN %2 krem Haricen kullanılır. Etkin madde: Bir gram krem , 20 mg Fusidik asit içerir. Yardımcı maddeler: Bütilhidroksianisol, setil alkol, gliserol, sıvı parafin, potasyum sorbat, polisorbat 60, beyaz yumuşak parafin ve saf su içermektedir.

 

Fucidin Krem Fiyatı

2021 yılında eczanelerde satışa sunulan Fucidin kremin fiyatı 19.33 TL olarak satışa sunulmaktadır. Genel olarak reçetesiz olarak verilen bu kremin doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

Fucidin Kremi Kimler Kullanamaz?

- Fusidik asit ve tuzlarına veya diğer bileşenlerden herhangi birine alerjik (aşırı duyarlı) iseniz,

- Pseudomonas aeruginosa gibi duyarlı olmayan organizmaların oluşturduğu enfeksiyonlarda kullanılmamalıdır.

- Açık yaralara uygulanmaz, aksi halde alerjik reaksiyonlara neden olur.

 

Fucidin Krem Yaralara Sürülür Mü?

Tam anlamıyla iltihap düşmanı olan Fucidin krem ciltte oluşan sivilce ve yaralar için kullanılmaktadır. Açık yaralar dışında direkt olarak sorunlu bölgeye uygulanmaktadır. Özellikle sivilce izlerini yok etme konusunda oldukça etkili olan bu krem doktor önerisiyle kullanılmalıdır.

 

Sizler için hazırladığımız bu sayfada Fucidin krem nasıl kullanılır sorusuna yanıt bulabilir, Fucidin krem ne işe yarar? Fucidin güncel fiyatı ve Fucidin krem hakkında tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz. Merak ettiklerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir, kremi kullandıktan sonra kullanım detaylarını yorum atarak daha sonra kullanmak isteyenlere tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

 

Dolgit krem ne için kullanılır?

Beklazon krem ne işe yarar?

Prospan şurup ne işe yarar?

Yorum Yap: