Furacin merhem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri

Furacin ne işe yarar, nasıl ve ne için kullanılır, ne kremi ve yan etkileri nelerdir?

Furacin merhem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri

En çok kullanılan kremler arasında yer alan Furacin merhem; ciltte meydana gelen yaraların üzerinde yer alan bakterilerin oluşmasını ve gelişmesini engelleyen antiseptik bir ilaçtır. Ameliyat yaralarının oluşabilecek enfeksiyonlardan korunması, mikropların oluşturacağı iltihabı ya da iltihapsız deri bozuklukları gibi ciltte meydana gelen enfeksiyonları, kesik, yara, zedelenme ile yanıkların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Furacin ne işe yarar, ne için kullanılır, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir diye merak ediyorsanız bu sayfamızda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

 

Furacin nedir?

Furacin krem, genel olarak yaralarda; yara enfeksiyonları, yanık, akne vulgaris enfeksiyonu, pyoderma gibi hastalıklar ile bu durum ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınarak önlenmesnde ve iyileştirilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Furacin cilt kreminin etken maddesi Nitrofurazon Topikal'dır.

 

Furacin krem ne işe yarar?

Ameliyat sonrası meydana gelen dikiş izleri ve yaraların iyileşmesi,

Yaraların iltihap kapmasını önlemesi,

Yanık enfeksiyonlarında,

Pyoderma vb. alanlarında kullanılır.

 

Furacin nasıl kullanılır?

Merhemin kullanıldığı bölgeyi bir örtü ile örtebilirsiniz. Furacin, her gün veya bir kaç günde bir enfeksiyonlu olan bölgeye sürülerek kullanılır. Enfeksiyon kapan bölgenin iyileşme sağlamasına kadar kullanılabilir. Tedavi süresi ise 7 ile 10 gün arasındadır.

 

Furacin merhem yan etkileri

Furacin kremin yan etkileri ise uygulanan bölgede şişlik, kızarıklık, solunum almada zorlanma, karın ağrısı, ödem, dudak, dil ve boğazda şişlik oluşması durumunda ilacı kullanmayı bırakarak mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 

Furacin ne kadar 2021

2021 yılında eczanelerde Furacin krem satış fiyatı 10,74 TL olarak belirlenmiştir. Furacin merhemi tüm eczanelerden satın alabilirsiniz.

 

Özel hastane doğum ücretleri

Göz çizdirme fiyatları

Yorum Yap:

Etiketler