Gaviscon şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Bu sayfadan Gaviscon şurup nasıl kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Gaviscon şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Gaviscon şurup, özellikle hazımsızlık, gögüs ve midede yanma hissi, yemek borusu iltihaplanması,, mide ekşimesi giibi şikayetlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Bu sayfamızda Gaviscon şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, 2021 yılında eczane satış fiyatı gibi merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

 

Gaviscon şurup nedir?

Gaviscon Likit, ait giderici (antiasit) bir ilaç olarak tahriş olmuş mide yüzeyini korumaktadır. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi) ve reflü özofajit (yemek borusunda oluşan iltihaplanma) rahatsızlıklarında ve gebelikte veya yemeklerden sonra oluşan hazımsızlık, gögüs ve midede yanma hissi, mide ekşimesi gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

 

Gaviscon şurup ne işe yarar?

Gaviscon, etken maddesi Kalsiyum karbonat, sodyum aljinat ve sodyum bikarbonattır. İlacın etken maddesine karşı alerjisi bulunan kişilerin Gaviscon'u kullanması tavsiye edilmez. Yukarıda da belirttiğimiz üzere özellikle reflü tedavisinde kullanılan bu şurup, mide ekşimesi, mide yanması, hazımsızlık gibi durumlarda da kullanılmaktadır.

 

Gaviscon şurup nasıl kullanılır?

Her ilaçta olduğu gibi Gaviscon'da da doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde ilacı kullanınız. Kullanmadan önce şişeyi mutlaka çalkalayın. Gaviscon şurup tok karnına içilmesi gerekmektedir.

12 yaş ve üzerindeki çocuklar ile yetişkinlerde günlük önerilen doz miktarı:

  • Yemeklerden sonra ve yatarken 10-20 ml (1-2 tatlı kaşığı)

6-12 yaş arasındaki çocuklarda günlük alınması önerilen doz miktarı:

  • Yemeklerden sonra ve yatarken 5-10 ml (1-2 çay kaşığı)

 

Gaviscon şurubu kimler kullanabilir?

6-12 yaş aralığındaki çocuklar ve yetişkinlerde kullanımı uygundur.

 

Gaviscon şurup yan etkileri nelerdir?

İlacın kullanımına bağlı yaygın olarak görülen herhangi bir yan etki yoktur. Karın ağrısı, kurdeşen, yüzde, dudaklarda ve dilde, boğazda şişlik gibi durumlarda doktorunuza başvurunuz.

 

Gaviscon şurup fiyatı 2021

Gaviscon şurup bir çok eczanede satışa sunulmaktadır. Güncel satış fiyatı ise 23.06 TL olarak belirlenmiştir.

 

Gaviscon açıldıktan sonra kaç gün kullanılır?

30°C'nin altında oda sıcaklığında Gaviscon şurubu saklamanız önerilir. Şişe açıldıktan sonra 6 ay içerisinde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bu sayfamızda Gaviscon şurup nasıl kullanılır, ne işe yarar, 2021 yılında fiyatı nedir ve Gaviscon hakkında merak edilen bilgileri sizler için hazırladık. Ayrıca aşağıda bulunan ilgili sayfalarımıza bakarak diğer şuruplar hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz.

 

Ventolin şurup ne işe yarar?

Polivit şurup ne işe yarar?

Dolven şurup ne işe yarar?

Yorum Yap: