Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021 - LASİK ve LASEK Göz Ameliyatı

2021 yılında özel hastanelerde lazerle göz çizdirme fiyatları ne kadar diye merak ediyorsanız bu sayfamızda LASİK ve LASEK ameliyatı bilgileri ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021 - LASİK ve LASEK Göz Ameliyatı

Göz çizdirme ile göz çizdirme fiyatları hakkında merak edilen tüm bilgileri bu sayfada toparladık. Halk arasında bilinen ismiyle göz çizdirme ameliyatı yani tıbbi anlamı refraktif cerrahi olan ameliyat LASİK ve LASEK yöntemleri ile yapılmaktadır. Bu teknikleri ve operasyon şekillerini de aşağıda açıkladık.

Lazerle göz çizdirme fiyatları 2021 yılında 4.500 TL ile 12.000 TL arasında hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Göz çizdirme alanında hizmet veren hastaneler arasındaki fiyat politikası, uygulanacak olan tedavi yöntemi ile tedaviyi gerçekleştirecek hekime göre farklılık göstermektedir.

 

Lasik Nedir?

Lasik tekniği ile korneanın ön kısmında bıçaksız olarak lazser ile ince bir tabaka kaldırılarak alt tarafa Excimer lazer uygulanarak göz kusurunun düzeltilmesi işlemidir.

 

Lasek Nedir?

Göz çizdirme ameliyatında bir diğer yöntem ise Lasek tedavisidir. Bu teknik ile korneanın ön kısmında yer alan ince tabakayı kaldırmadan uygulanan Excimer Laser işlemine denilmektedir. Kornea yapısında lasik olmaya uygun olmadığı durumlarda ise bu yöntem sıkça uygulanmaktadır.

 

Lasik ve Lasek Arasındaki Fark Nedir?

Lasek tedavisinde, ameliyat olacak hastanın gözlerinin şeffaf tabakasının ince olması sebebiyle uygulanan bir yöntemdir. Bu tek bir kıstas olmayabilir. İstenirse, hastaya lasik uygulanabilecek hastaya da lasek işlemi uygulanabilir. Operasyon sonrasında kornea yüzeyine koruması için birkaç günlük şeffaf ve numarasız kontak lens göze takılır. Net görme süreci Lasik’e göre daha uzun bir süreç olup 4-5 hafta kadar sürebilir. Operasyon sonrası 2-3 gün göz ağrısı yapabilir. Nedeni ise epitel dokuda olan iyileşme sürecini tamamlamasıdır. Operasyon sırasında hasta hiçbir sancı duymaz. Göz Lasik yönteminde olduğu gibi sadece damla ile uyuşturulur.

 

Lasik göz ameliyatı

iLasik göz ameliyatı

 

Göz Çizdirme Fiyatları

Türkiye'de her il ve hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Özel hastanelerde göz çizdirme fiyatları ortalama olarak 4.500 TL ile 10.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Uygunalacak tedavi yöntemi, tedaviyi uygulayacak doktorun ünvanı, hastanenin konumu, tedavi sonrasında uygulanacak masraflar toplanarak fiyat politikası belirlenmektedir. Göz çizdirme tedavisinde farklı teknikler ve teknolojiler kullanılarak tedavi yapılmaktadır. Miyop için en sık kullanılan tedavi yöntemleri arasında Lasik ve No Touch Lazer yöntemi bulunmaktadır. Çok yüksek numaralı Miyop hastalar için ise i-Lasik tedavisi tercih edilmektedir. Göz çizdirme fiyatı ise hangi tedavinin tercih edileceğine göre değişiklik göstermektedir.

Tedaviyi gerçekleştirecek hastanenin ünvanı da fiyat için çok etkilidir. Hastanenin hangi teknolojiyi kullandığı, hastanede hizmet veren doktorların geçmişi göz ameliyatı için fiyatları belirlemektedir.

 

Göz Çizdirme Ameliyatı Nedir?

Tıbbi ismi Excimer Lazer olan göz çizdirme tedavisinin amacı, gözlük veya kontakt lens kullanan kişilerin göz bozukluklarını (miyop, astigmat ve hipermetrop) düzeltmesi sonucunda daha sağlıklı görmelerini sağlamaktadır. Lazer tedavisi, yani bilinen adıyla göz çizdirme tedavisi korneanın yani gözün dış tabakasında bulunan en önündeki dokunun traşlanmasıyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Göz çizdirme operasyonunu günümüzde pek çok hastane gerçekleştirmektedir. Tedavi olmadan önce hastanenin yetkinlik durumunu araştırmalı, ayrıca cihazların son teknolojik ürünleri olduğunu öğrenmeliyiz. Lazer tedavisinin yapılabilmesi için, son teknoloji cihazlarla yapılacak tedavi sonrası hastalar daha kaliteli bir görüşe sahip olmaktadırlar.

 

Göz çizdirme

 

Lazerle Göz Çizdirme Kimlere Yapılır?

Miyop, hipermetrop, astigmat ve yaşa bağlı olarak gelişen yakın görme yeteneğini kaybetmiş kişilere göz çizdirme ameliyatı yapılabilmektedir. 18 yaşını dolduran, son 2 yıl içerisinde 0.50 dereceden fazla göz kusuru değişmemiş olan, kornea dokusu kalınlığı yeterli olan hastalara lazerle göz çizdirme tedavisi yapılabilmektedir.

 • 18 yaşını dolduran,
 • Görme bozukluğu nedeniyle gözlük veya lens kullanan,
 • Son 2 yıl içerisinde görme derecesi 0,50 fazla değişmemiş olan,
 • Astigmatlarda -6 numaraya kadar olan,
 • Miyoplar -10 numaraya kadar olan,
 • Kornea dokusu kalınlığı yeterli olan,
 • Romatizma, diyabet gibi kalıcı rahatsızlığı olmayan,
 • Gözlerde kornea sivrileşmesi, göz tansiyonu gibi rahatsızlığı olmayan,
 • Göz muayenesi sonrasında ameliyat için doktor tarafından onay alan kişilere göz çizdirme yapılmaktadır.

 

Göz Çizdirme Kimlere Yapılmaz?

 • Hamile ve bebek emziren kadınlar,
 • Diyabet ve romatizma gibi kalıcı rahatsızlığı olanlar,
 • Göz tansiyonu veya katarakt hastalığı olan kişilere göz çizdirme tedavisi yapılamaz.

 

Göz Çizdirme Riskli Mi?

Çok nadir bir şekilde de olsa göz uygun durumda olsa bile, operasyon sırasında bazı komplikasyonlar (yan etkiler) oluşabilmektedir. Bunlar arasında gözün enfeksiyon kapsamı, flep sıyrılması ya da yanlış atımlar yapılması gibi olumsuz durumlar meydana gelebilmektedir.

 

Devlet hastanesi göz çizdirme ameliyatı yapıyor mu?

Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren devlet hastanelerinde göz çizdirme ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyatın devlet hastanesi tarafından yapılması için hastanın tam olarak muayene edilmesi gerekmektedir. Hastanın göz kusuru ve kornea tabakası ameliyat için uygun ise devlet hastanesi tarafından göz çizdirme ameliyatı yapılmaktadır.

 

Göz Çizdirmek Can Acıtır Mı?

Lazerle göz çizdirmek tamamen ağrısız bir operasyondur. Tüm hastalar ameliyattan 15 dakika öncesinde anestezik göz damlası verilmektedir.

 

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021

Göz çizdirme tedavisi fiyatları daha önceki yıllarda daha yüksek fiyatlarla yapılabiliyordu. Ancak günümüz teknolojik imkanları sayesinde 2021 yılında lazerle göz çizdirme fiyatları 3.000 TL'ye kadar düşmüştür. Bu fiyat hastaneye, doktora, uygulanacak tedavi yöntemine ve kullanılan teknolojik ekipmanlara göre 10.000 TL'ye kadar çıkmaktadır. Yaptığımız araştırmalara göre Türkiye genelinde ve genellikle İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde hizmet veren hastaneler için göz çizdirme fiyatlarını aşağıda sıraladık.

 

Dünyagöz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

 • Dünyagöz Hastanesi Muayene ücreti 300 TL (Profesörlerde muayene ücreti farklılık gösterebilir)
 • Dünyagöz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları : 8000 TL ve 12.000 TL arasında.
 • Dünyagöz Hastanesinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik, i-Lasik tedavisi
 • Dünyagöz Hastanesi Şubeleri: İstanbul (Pendik, Etiler, Ataköy, Altunizade, Bağcılar, Beylikdüzü, Feneryolu, Sultanbeyli)
 • Ankara (Tunus, Keçiören, Sincan), Antalya, Bursa, Gaziantep, Kocaeli, Konya, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, İzmir (Dünyagöz İzmir Hastanesi Mayıs 2021’de hizmet vermeye başlayacak.)

 

Göz Vakfı Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

 • Göz Vakfı Muayene Ücreti: 100 TL
 • Göz Vaktı Göz Çizdirme Fiyatları: 5000 TL ve 9000 TL arası
 • Göz Vakfı’nda Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik, iLasik

 

Veni Vidi Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

 • Veni Vidi Göz Hastanesi Muayene Ücreti: 150 TL
 • Veni Vidi Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları: 8000 TL ve 10.000 TL arası
 • Veni Vidi Göz Hastanesi’nde Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik, iLasik
 • Veni Vidi Göz Hastanesi Şubeleri: İstanbul (Caddebostan, Üsküdar, Bakırköy, Ataşehir, Kartal, Pendik) Ankara, Sakarya

 

Konyagöz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

 • Konyagöz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları
 • Konyagöz Hastanesi Muayene Ücreti: 90 TL
 • Konya Göz Çizdirme Fiyatları: 5000 TL ve 9000 TL arası
 • Konyagöz Hastanesi’nde uygulanan tedavi yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik ve ilasik tedavisi

 

Kudret Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

 • Kudret Göz Hastanesi Muayene Ücreti: 130 TL
 • Kudret Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları: 6000 TL ve 9000 TL arası
 • Kudret Göz Hastanesi’nde Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Hepsi
 • Kudret Göz Hastanesi Şubeleri: İstanbul, Ankara

 

Batı Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

 • Batıgöz hastanesi muayene ücreti 150 TL (Profesörlerde muayene ücreti farklılık gösterebilir)
 • Batıgöz hastanesi lazerle göz çizdirme fiyatları: 10.000 TL ve 12.000 TL arası
 • Batıgöz Hastanesinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik Tedavisi, iLasik Tedavisi
 • Batıgöz Hastanesi Şubeleri: İzmir (Çankaya, Balçova, Şirinyer), İstanbul (Altunizade), Manisa, Hatay

 

Tedavi Türüne Göre Göz Çizdirme Fiyatları

TEDAVİ TÜRÜ:

FİYAT:

No Touch Lazer Fiyatları

6.000 TL - 8.000 TL

Lasik Tedavisi Fiyatları

5.000 TL - 7.500 TL

Excimer Lazer Fiyatları

4.000 TL - 6.000 TL

i-Lasik Tedavisi

3.000 TL - 7.500 TL

Uyarı: Uyarı: Bu sayfamızda yer alan fiyatlandırma bilgileri, hastanelerle iletişime geçmeden daha önce tedavi olmuş hastaların internet üzerinde paylaştığı verilerden alınarak hazırlanmıştır. Bu sayfada yer alan bilgiler tıbbi olarak tavsiye niteliği taşımaz, olası yanlış anlaşılmalardan Kredibankalar.com sorumlu tutulamaz.

Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak siz de 2021 yılında lazerle göz çizdirme fiyatları hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. En güncel fiyatlar için lütfen hastane ile iletişime geçiniz. Bu sayfada da bahsettiğimiz gibi fiyatlar hastaneye ve birçok farklı faktöre göre değişiklik göstermektedir.

 

Özel hastane doğum ücretleri

Sigortasız muayene ücretleri

 

Alıntılar:

Ekolgöz (https://www.ekolgoz.com/lasik-ve-lasek-ameliyatlari)

Yorum Yap: