HAMETAN Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri ve Fiyat 2022

Hametan krem ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, Hamedan krem fiyatı 2022 ve Hametan kullanım nasıl kullanılır sorusunun cevabını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

HAMETAN Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri ve Fiyat 2022

Cilt sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek için krem önerisi isteyen bir çok kişi bulunmaktadır. Önerilen kremlerden birisi de Hametan kremdir. Sadece eczanelerde satışa sunulan Hametan çok uzun bir dönemden beridir kullanılmaktadır. Hem krem hem de pomad olarak 2 farklı şekilde satılan Hametan krem ne işe yarar, fiyatı, yan etkileri ve kullanımı hakkında tüm bilgileri bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Hametan Krem Nedir?

Hametan krem; kuruyan, çatlayan, yıpranan cildinize bakım sağlar. Ciltteki renk tonunu eşitleyerek açık yaralar ve ameliyat yaralarına da iyi gelmektedir. 1 ve 2. derece yanıkların tedavisinde de Hametan kullanılmaktadır.

Hametan krem ne işe yarar

Uzun yıllardan beridir bir çok kişinin favori kremi olarak kullanılan Hametan krem özellikle cilt yanığı, tahriş ve pişiklere iyi gelmektedir. Sadece ciltteki sorunlar için değil ayrıca medikal bir nemlendirici olarak da kullanılabilir. Günümüzde pek çok kadının birbirine önerdiği Hametan kremin en önemli amacı ise yanık tedavisidir. Ciltteki lekeler, sivilce izleri ve daha pek çok lekelerin önüne geçmek ve ortadan kaldırmak için kullanılabilmektedir. Buna benzer medikal kremlerin mutlaka uzman tavsiyesiyle alınması gerekmektedir. Bir kişi önerse bile uzman doktorunuz önermiyorsa bu kremi kullanmayınız. Hametan krem faydaları ise bunlardır:
  • Ağda sonrası oluşan pişik ve tahriş gibi kızarıklara iyi gelir.
  • Yara izlerini ortadan kaldırır.
  • Büyük olarak çıkan sivilceler sonrasında kalan izleri ortadan kaldırır.
  • Kuruyan, çatlayan ve yıpranan cilde bakım sağlar.
  • Ciltteki renk eşitsizliğini giderir.
  • Yatak yarası, açık yara ve ameliyat yaralarına iyi gelmektedir.
  • 1 ve 2. derece yanık tedavisinde kullanılır.

İlginizi çekebilir: Bengay ne işe yarar?

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Diğer kremlerde olduğu gibi eczanelerde satılan Hametan kremin de mutlaka uzman tavsiyesiyle kullanılması gerekmektedir. Uzman doktora danışılmaması halinde ilacı kullanarak cildinizde sorunlara yol açabilirsiniz. Hametan kremin kullanımı öncesinde mutlaka cildi veya bölgeyi temizleyiniz. Sürülecek bölgeye çok az miktarda parmağınızın ucuyla alarak ovalayıp sürün. Cilt kremi emdiğinde ovalamaya son verebilirsiniz. Üzerini kapatmaya gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

Hametan Krem Günde Kaç Kere Kullanılır?

Hametan krem günde birkaç kez lezyonlu olan bölgeye uygulanabilir. Hametan kremin kullanımı ile ilgili herhangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır.

Hametan Krem Yüze Kullanılır Mı?

Hametan krem içeriğinde yer alan cadı fındığı bitkisi sayesinde tahriş, sivilce, pişik ve yanıkların tedavisinde oldukça etkili olan bu ilacı yüzünüzdeki iltihaplı sivilcelerin geçmesi için kullanabilirsiniz.

Hametan Göz Altına Sürülür Mü?

Hametan krem kortizonsuz bir krem olarak üretilmektedir. Göz çevresi morluklarının tedavisinde kullanılabilir ancak göze temas edilmemesine dikkat ediniz.

Hametan Bebekler İçin Kullanılır Mı?

Hametan krem, bebeklerin ve küçük çocukların 1 ve 2. derece yanıklarında / pişiklerinde, güneş yanıklarında, kesik ve çizik gibi yüzeysel lezyonlarda kullanılabilir.

Hametan Sivilce Geçirir Mi?

Hametan krem içeriğinde yer alan iltihap giderici özelliği sayesinde sivilcelere iyi gelmektedir. Sivilcelere, yaralara ve kanama durdurma gibi pek çok farklı özelliği bulunmaktadır. Ayrıca sivilcelere etkili olan Fucidin krem ne işe yarar sayfamıza bakarak Fucidin krem hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hametan Krem Yan Etkileri Nelerdir

Piyasada satılan diğer cilt kremlerine göre daha az olarak yan etkisi vardır. Cildi hassas olan kişiler veya içeriğinde bulunan maddelere karşı olarak aşırı duyarlılığı olan kişilerde yan etkiler görülebilir. Hametan krem yan etkileri ise:
  • Deri döküntüsü,
  • Yüz, dudak, dil ve gırtlakta şişkinlik.
Hametan krem yan etkilerinden birisiyle karşılaşırsanız mutlaka uzman doktora başvurunuz.

Hametan Krem Fiyatı 2022

Eczanelerde Hametan krem satış fiyatı 2022 yılında 16.24 TL olarak belirlenmiştir. Hametan krem SGK kapsamında reçeteli olarak veya reçetesiz olarak satılabilmektedir.
Bu sayfamızda yer alan güncel gelişmeleri inceleyerek Hametan krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, fiyatı nedir ve kremin kullanım önerileriyle alakalı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Yorum yap: