İ Lasik Göz Ameliyatı Nedir? (i-Lasik)

İ Lasik göz ameliyatı nedir diye merak edenler için i-Lasik ameliyatı hakkında tüm gerekli bilgileri bu sayfada hazırladık.

İ Lasik Göz Ameliyatı Nedir? (i-Lasik)

Günümüz şartlarında insanların temel sağlık sorunlarının başında gelen görme kusurları için, birçok özel hastanede lazerle göz ameliyatı yapılmaktadır. Görme kusurlarını ortadan kaldırmada kullanılan lazerle göz çizdirme ameliyatının bir yöntemi olan i-Lasik yöntemi ile görme kusuru ortadan kaldırılmaktadır.

iLasik Nedir?

iLASİK, günümüzde en yenilikçi lazer teknolojisi olan INTRA-LASE ile ileri kişiye özel tedavinin kombinasyonudur. Tamamen kişiye özel olan iLASİK yönteminde kullanılan teknoloji son derece güvenilirdir. Birçok farklı ülkede uygulanan ve ülkemizde de oldukça başarılı olarak uygulanan bu tedavi yöntemi, sunduğu avantajları ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle daha önceden lazer tedavisi olmuş kişiler için iyi bir seçenek olan i-lasik yöntemi ile görme kusurları ortadan kaldırılmaktadır.

İLasik kimler olabilir?

18 yaşını dolduran, son 1 yıl içerisinde gözlük numarası değişmeyen ve genel sağlık durumu ile göz yapısı uygun olan herkes iLASİK tedavisi olabilir.

iLasik avantajları nelerdir?

Türkiye'de ve birçok farklı ülkede uygulanan iLasik yöntemi, sunduğu avantajlar ile pek çok kişinin tercih etmesine neden olmaktadır. Daha önceden lazer tedavisi olmuş ve görme kusuru bulunan kişilerin de kullanabileceği bu yöntem ile görme kusurları ortadan kaldırılmaktadır. Özellikle yüksek dereceli astigmat hastalarına uygulanabilir olması, kesin sonuçlar vermesi başlıca avantajıdır. Bunun yanı sıra kişiye özel olarak uygulanan İLasik yöntemi, gözdeki en küçük kusuru bile gidermekte, tedaviyi sağlıklı bir şekilde tamamlamaktadır. İLasik tedavisinin tam olarak sonuç alabilmesi için ortalama olarak 1 yıl süre geçmesi gerekmektedir.

Ayrıca lazerle göz çizdirme fiyatları sayfamızı da ziyaret ederek ülkemizde özel hastanelerin bu ameliyatı ne kadara yaptığını öğrenebilirsiniz.

Kaynaklar:

https://hisarhospital.com/ilasik-ile-artik-gorus-duzeltiminizi-ertelemeniz-icin-bir-neden-kalmadi/

https://www.acibadem.com.tr/ilgi-alani/goz-lazer-cesitleri/

Yorum yap: