İburamin Cold Şurup nedir, ne işe yarar, yan etkileri nedir?

Bu sayfada İburamin Cold şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nedir, güncel fiyatı ve merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

İburamin Cold Şurup nedir, ne işe yarar, yan etkileri nedir?

İburamin Cold şurup; Üst solunum yollarındaki tıkanıklık giderici, iltihap önleyici, ateş düşürücü ve ağrı kesici için kullanılmaktadır. İburamin Cold şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri ve şurup hakkında tüm merak edilenleri aşağıda başlıklar halinde açıkladık.

 

İburamin Cold şurup nedir?

Etken maddesi İbuprofen, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür'dür. İburamin Cold şurup, özellikle ağrı kesici ateş düşürücü, üst solunum yolları tıkanıklık giderici, histaminin etkilerini azaltıcı özelliği için kullanılmaktadır.

 

İburamin Cold ne işe yarar?

Histamin etkileri giderici, burun tıkanıklıklarını açıcı, iltihap giderici, ağrı kesici, ateş düşürücü için kullanılır.

 

İburamin Cold şurup nasıl kullanılır?

İburamin Cold şurubu kullanmadan önce mutlaka bir doktora başvurunuz. Bu ilacı ateş için kullanan kişiler, tedaviyi 3 günden fazla kullanmaması önerilir. Diğer belirtilerin tedavisinde ise 7 günden fazla kullanımı önerilmez. Doktorunuz bu ilacı hangi şekilde reçete ettiyse ona göre kullanın. Şurubu kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın. İlacın kullanımından iyi bir sonuç alabilmek için, çocuğunuz yemek yemeden önce en az 1 saat öncesinde ya da yemek yedikten en az 2 saat sonra içmesi gerekir. Çocuğunuzun midesinde oluşabilecek tahrişi azaltmak amacıyla yemekten sonra vermeniz tavsiye edilir.

 

İburamin Cold Şurup yan etkileri

Karın ağrısı, nefes almada zorlanma, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik olması durumunda doktora başvurunuz.

Mide bulantısı, gaz, baş dönmesi, kusma, uyuşukluk, asabilik ile uyumada zorlanma geçici olarak rastlanılan yan etkilerdir.

Bu ilacı kullandığınız süre boyunca, hekime danışmadan soğuk algınlığına veya ağrıya karşı başka bir ek ilaç kullanmayın. Mide, astım, kalp rahatsızlığı, bağırsak sorunlarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce bu bilgileri doktora belirtin.

 

İburamin Cold şurup fiyatı 2021

Eczanelerde satış fiyatı 17.41 TL olarak belirlenmiştir.

Siz de bu sayfadaki bilgilere göz atarak İburamin cold şurup ne işe yarıyor, nasıl kullanılır ve yan etkileri hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

Dolven şurup ne işe yarar?

Pedifen şurup ne işe yarar?

Ursofalk şurup ne işe yarar?

Yorum Yap: