Kol ağrısına hangi bölüm bakar?

Kol ağrısı için hangi doktora gidilir ve hangi bölüm bakar diye merak eden kişilere bu sayfamızı hazırladık.

Kol ağrısına hangi bölüm bakar?

Kolunuzda ağrı varsa, bu ağrının birkaç farklı nedeni olabilir. Kol ağrısı genellikle kol kaslarının, eklemlerin ya da kemiklerin iltihaplanmasıyla oluşabilir. Klavye kullanımı, aletlerle çalışma, ağır yük kaldırma, spor yapmak da kol ağrılarına neden olabilir. Kolda uyuşukluk veya karıncalanma, sinir hasarları gibi kol ağrıları hakkında bilinmesi gerekenleri araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Kol ağrısı için hangi bölüme gidilir, hangi doktor bakar, ne yapmamız gerekiyor diye merak ediyorsanız, aşağıda yer alan başlıkları inceleyebilirsiniz.

Kol ağrısı için hangi bölüme gidilir?

Kol ağrısı genellikle boyundaki ya da üst omutgadaki bulunan bir problemden dolayı meydana gelir. Özellikle sol kolunuzda ağrı varsa, kalp krizinin işareti olabilir. Kol ağrısı hastanelerin Ortopedi, Fizik Tedavi veya Nöroloji Polikliniklerinden randevu alabilirsiniz.

Boyun omurunda, kollara giden kas ve sinir dokuları, disklerde, boyun kasları ile omurilikteki dengezi veya sağlıksız olarak meydana gelen basınç, söz konusu kol ağrısı şikayetine neden olabilir.

Kol ağrısına hangi bölüm bakar?

Nöroloji ve Fizik Tedavi bölümlerinin ortak olarka incelediği rahatsızlık olan kol ağrısı, birçok farklı nedenden meydana gelebilir. Söz konusu hastalığın tedavisine göre farklı bölümler önerilebilir. Kol ağrısına neden olan genel sebepler ise sağlıksız yaşam, romatizmal hastalıklar, eklem bölgesinde sıkışıklıklar, ortopedik rahatsızlıklar diye sayılabilir.

Sigortasız muayane ücretleri

Yorum yap:

Kapat