KREVAL Şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Kreval şurup ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve nasıl kullanılır sorusuna bu sayfadan yanıt alabilirsiniz.

KREVAL Şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Öksürük baskılayıcı şuruplar arasında yer alan Kreval Şurup genel olarak öksürük kesmek için kullanılmaktadır. Bu sayfada Kreval Şurup ne işe yarar, nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri ve 2021 yılı eczanelerde satış fiyatını öğrenebilirsiniz.

 

Kreval Şurup nedir?

Şurubun etken maddesi Butamirat Sitrat'tır. Kreval Şurup genel olarak öksürük kesme tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Farklı nedenlerden dolayı akut (Kısa süre içerisinde gelişmiş olan) öksürük ile ameliyat veya bronkoskopi öncesinde ve sonrasında meydana gelen öksürüğün tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

 

Kreval Şurup ne işe yarar?

Kreval Şurup; genel olarak öksürüğün azaltılması ve ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır. 3 yaşından büyük çocuklar, gençler ve yetişkinler tarafından kullanılmaktadır. Kısa süre içerisinde meydana gelen öksürük ile ameliyat ya da bronkoskopi öncesi ve sonrasında ortaya çıkan öksürüğün tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.

 

Kreval Şurup nasıl kullanılır?

Şurubun etken maddesi Butamirate Sitrat'tır. Bu ilacın etken maddesine karşı alerjiniz bulunuyorsa kullanmanız önerilmez. 6 yaşın altındaki çocuk ve bebeklerde kullanımı sadece doktor kontrolünde verilmelidir.

Kreval Şurubun kullanımını, doktorunuz veya eczacınız size nasıl tavsiye ettiyse o şekilde kullanınız. Tedavi süresini doktor tavsiyesi olmadan arttırmayınız eğer belirtiler ortadan kalktıysa ilacı kullanmayı bırakabilirsiniz. Yetişkinlerin bu şurubu kullanmaları günde dört defaya kadar 15 ml. önerilmektedir.

 

Kreval Şurup yan etkileri

Böbrek veya karaciğer problemi olan kişiler bu ilacı almadan önce doktorunuza başvurun. Bu şurubun yan etkileri tıbbi müdahale gerektirmeden ortadan kalkabilir. Baş dönmesi, ishal, kurdeşen, kusma ve mide bulantısı, deri döküntüsü ile karın ağrısı gibi farklı yan etkilerden biri devam ederse doktorunuza başvurunuz.

 

Kreval Şurup fiyatı 2021

2021 yılında Kreval Şurup eczane satış fiyatı 15.88 TL olarak belirlenmiştir. Bu şurubu tüm eczanelerde bulabilirsiniz.

Bu sayfamızda yer alan güncel ilaç bilgilerini inceleyerek Kreval şurup ne için kullanılır, nasıl kullanılır, yan etkileri ve şurup hakkında tüm gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Sigortasız muayene ücreti 2021

İnternetten tahlil sonucu öğrenme

 

Yorum Yap: