Locoderm Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? - Yan Etkileri

Locoderm krem nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır, yan etkileri, fiyatı hakkında tüm merak edilenleri bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Locoderm Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? - Yan Etkileri

Locoderm krem, cilt üzerinde görülen kaşıntı, kızarıklık ile deri üzerindeki pullanmaların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Genel olarak egzama, dermatit, döküntü, alerji gibi çeşitli cilt hastalıkları iyileştirmek için kullanılır. Bu sayfada Locoderm krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri, güncel fiyatı ve aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Locoderm krem nedir?

Doktor tavsiyesiyle kullanılan Locoderm krem, genel olarak deri hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Orta kuvvette bir kortikasteroid olan bu ilaç; cilt üzerinde meydana gelen alerji, kaşıntı, döküntü, dermatit gibi farklı cilt rahatsızlıklarını tedavi eder.

Locoderm krem ne işe yarar?

Çok farklı cilt hastalıklarını tedavi etmek amacıyla kullanılan Locoderm krem; genel olarak ciltte meydana gelen kaşıntı, döküntü, alerji, dermatit, egzama gibi hastalıkları tedavi etmektedir.

Locoderm krem kullanım alanları

Egzama, dermatit(cilt iltihapları), kaşıntı, döküntü, alerji, pullanma gibi çeşitli cilt yüzeyinde görülen hastalıklar için kullanılabilir.

Locoderm krem nasıl kullanılır?

Locoderm krem, normalden daha fazla yağ içermektedir. Bundan dolayı derinin kısmen kuru ve kısmen nemli olduğu deri hastalıkları için uygundur.

  • Doktorunuz aksini belirtmediği sürece hastalıklı alan üzerinde günde 1 ile 3 defadan fazla kullanmayın.
  • Şikayetleriniz azalırsa doktorunuz bu kremi azaltmanızı önerebilir.
  • Genel olarak haftalık en fazla 1-2 tüp 30 gram kullanmanız gerekir.
  • Locoderm kremi hastalıklı bölge üzerinde ince bir tabaka olarak uygulamanız gerekmekdir. Uygulama sonrasında kremi deriye iyice ovalayarak yedirmelisiniz.

Çocuklarda kullanımı

Kortikosteroidlerin çocuklarda geniş bölgeler üzerinde kullanıldığında uzun süreli kullanımlarından kaçınılmalıdır.

Yaşlılarda kullanımı

Yaşlı olan hastalarda kullanımına ilişkin özel bir durum bulunmamaktadır.

Locoderm krem bebeklerde kullanımı

Locoderm krem bebeklerde kullanılmamalıdır. Çocuklarda ise kısa süreli kullanılabilir. Locoderm krem prospektüsünde yazan bilgilere göre çocuklarda uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır. Forumlarda yazan Locoderm krem kullananların yorumlarına göre doktor tavsiyesi ile ince bir tabaka olarak kullananlar bulunmaktadır.

Ancak bir kişinin yorumunda ise çocuğunun cildinde beyazlık bıraktığı ve mümkünse doktordan kortizonsuz bir krem yazması gerektiği önerilmiş.

Locoderm krem hamilelikte kullanımı

İlacı kullanmadan önce mutlaka doktora başvurmalısınız. Yüksek oranda kortikosteroid dozları kullanımı sonrasında doğmamış çocuğun büyüme geriliğine neden olabilmektedir. Tedavi sırasında hamile olduğunu fark edenler ilacı kullanmayı bırakarak doktora başvurmalıdır.

Locoderm krem içeriği

Etkin madde: 1 g krem 1 mg hidrokortizon-17-butirat içerir. Yardımcı maddeler: Makrogol 25 setostearil eter, setostearil alkol, yumuşak beyaz parafin, parafin hafif sıvı, propil parahidroksibenzoat (E216), butil parahidroksibenzoat, susuz sitrik asit, sodyum sitrat (susuz) ve distile su.

Locoderm krem yan etkileri

Her ilaçta olduğu kadar, Locoderm kremde de yan etkiler bulunmaktadır. Aşağıda bulunan yan etkiler varsa ilacı kullanmayı bırakarak doktora başvurunuz.

Çok ciddi yan etkileri (Seyrek)

Ağız, yüz ve/veya boğazda şişme,

Nefes almada güçlük,

Ölümcül olabilen veya şoka sebep veren kan basıncında ani düşme.

Nadir Yan Etkileri (>1/10.000, <1/1.000 hastada)

Deri üzerinde uygulanan kortikosteroidlerle beraber uzun süreli kullanımda bu etken madde deriye nüfuz ederek kana karışabilir. Bu durumda ise adrenokortikal baskılanma başlayabilir. Sistematik olarak yan etkiler oluşma riski aşağıdaki kullanım durumunda en yüksek düzeyde olacaktır:

Uzun süreli tedavi,

Çocuklarda kullanımı,

Geniş deri bölgesine uygulama,

Kapatıcı tedavi (Plastik altına, deri kıvrımlarına kullanımı.

Çok Nadir Yan Etkileri (10 Bin Kişide 1)

Tedavi edilen deride yanma hissi ya da kaşıntı. Bu çoğunlukla ciddi değildir ve kendiliğinden kaybolur.

• Deride renk bozukluğu veya bazen çizgilerle seyreden incelme (çoğu zaman geri dönüşümsüz), derideki kan damarlarının genişlemesi, aşırı kıllanma (hipertrikoz).

• Tedavi kesildikten sonra deri hastalığının kötüleşmesi (“yoksunluk etkisi”).

• Eğer LOCODERM’i uzun bir süre veya kapatıcı altına uygularsanız döküntü, sivilce veya iltihap.

• Tahriş edici maddelerle ya da aşırı duyarlılığa neden olan maddelerle temas sonucu oluşan deri inflamasyonu (kontakt dermatit) dahil olmak üzere deri inflamasyonu (dermatit) veya ekzema.

Locoderm krem sivilce için kullanılır mı?

Locoderm krem yüz çevresine, açık yaralara ve göz çevresine kesinlikle kullanılmamalıdır. Locoderm krem sivilce için kullanılan bir ilaç değildir.

Emzirme döneminde: Tedavi süresinin kısa olması ve ürünün küçük bölgelere sürülerek kullanımı halinde Locoderm krem emziren anneler tarafından doktor önerisiyle kullanılabilir.

Locoderm krem fiyatı 2021

2021 yılında güncel eczane satış fiyatı ise 18.62 TL olarak belirlenmiştir. Güncel dolar kuruna göre fiyatlarda değişiklik olabilir.

Bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerek Locoderm krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, kullanım alanları, yan  etkileri ve ilaç hakkında tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

Hamazinc krem

Fucicort krem

Advantan krem

Yorum yap:

Etiketler