Madecassol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri neler?

Madecassol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, 2022 yılında fiyatı nedir sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Madecassol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri neler?

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem, ciltte meydana gelen tahriş, hasar, yara ya da yanıkların tedavisinde kullanılan bir tür medikal kremdir. Etken maddesi olarak içeriğinde centella asiatica vardır. Sedef hastalığı, böcek ısırıkları, egzama, meme başı çatlakları, yüzeysel yanıklar gibi ciltte meydana gelen hasarlarda son derece etkili bir kremdir. Bu sayfamızda Madecassol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, 2022 yılında fiyatı nedir, yan etkileri, kullanım alanları, kimler Madecassol kullanamaz gibi pek çok bilgiyi vereceğiz. Madecassol merhem veya krem, hafif şekilde ya da ağır olarak citte meydana gelen hasrarların veya yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Eczanelerde 40 g'lık ambalajlı olarak satılan ilaç, 1 g merhemde 10 mg oranında etkin madde içermektedir.

Madecassol Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

 • Yüzeysel olarak meydana gelen 1. ve 2. derece yanıklarda,
 • Radyoterapi sonrası meydana gelen radyo-epidermitis tedavisinde,
 • Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırmada,
 • Tahriş olan cildi iyileştirir,
 • Ağda sonrasında,
 • Kuru cildi nemlendirmek için,
 • Deri ülseri ile dekübitus ülserinde kullanılması önerilir.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılmalı?

Madecassol krem nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, kremin kullanım amacı hangi amaca yönelik kullanıldığına göre değişmektedir. Eğer vücudunuzda meydana gelen yaraların iyileşmesi için Madecassol krem kullanacaksanız, kremi yaranın üzerinde kalın bir tabaka olarak uygul amak gerekmektedir. Yaraya etkili şekilde tedavi edebilmek için de yıkayıp silme gibi işlemlerden kaçınmak gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu kremi cildinizde açık iltihaplı olan yaralara kullanmamalısınız. Eğer cildinizde açık yara varsa yaranın kapanmasından sonra bu kremi uygulayabilirsiniz.
Madecassol krem sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılması gerekmektedir. Belirtilen miktardan daha fazla kullanımlarda cildinizde hasar oluşturabilirsiniz. Cildinizde sivilce, leke ve çatlak gibi problemler varsa, Madecassol kremin kullanımı şu şekilde olması gerekmektedir:
 1. 1 çay kaşığı Madecassol krem,
 2. 1 çay kaşığı Bepanten
 3. 1 adet E vitamini kapsülü
Yukarıda yer alan ürünleri evinizdeki bir kabın içerisinde harmanlayıp karıştırma işlemi gerçekleştirin. Sonrasında ise hazırladığınız karışımı hem dudak hem de göz bölgesine değdirmeden tüm yüzünüze ve sorun oluşan bölgelere ince bir tabaka şeklinde sürün. Ciltte meydana gelen akne, sivilce ve leke ile çatlakların giderilmesi için hazırlanan bu karışımın 1 ile 1.5 saat boyunca cildinizde bekletmeniz ve sonrasında pamuğa su damlatıp arındırmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı 1 ayda sadece 1 defa yapmanız yeterli olacaktır. Yan etkilerin oluşmaması adına doz aşımını yapmamanızı öneriyoruz.
madecassol krem nasıl kullanılır

Madecassol Krem Faydaları Nelerdir?

 • Vücutta meydana gelen farklı akne izlerini iyileştirir.
 • Sivilce problemlerinden ötürü meydana gelen akne izlerini azaltır.
 • Yara izlerini ortadan kaldırır.
 • Kesik, düşme, çarpma sonrası ciltte meydana gelen yaraların kapanmasını sağlar.
 • Ciltteki yara izlerinin temizlenme, onarılma ve yenilenme sürecinde katkı sağlar.
 • Yanık izlerinin tedavisinde kullanılır.
 • Ciltte meydana gelen çatlakların iyişeimesine yardım eder.
 • Ameliyat ve dikiş izlerinin görünümüzü azaltır.
 • Cildi beyazlatır, vücuttaki renk eşitsizliğini giderir.
 • Ciltte hücrelerin tazelik ve yenilik kazanmasına yardımcı olur.
 • Güneş yanıklarından dolayı zarar gören bölgedeki lekelerin giderilmesine yardım eder.
 • Cildi nemlendirir.
 • Kırılan hassas tırnakların güçlenmesini sağlar.

Madecassol Krem Yan Etkileri Nedir?

Madecassol yan etkileri ise dozunu aştığınızda veya düzensiz bir şekilde kullandığınızda vücudunuzda yan etkileri gözlemlenebilir. Her ne kadar çok az bir şekilde görülse de açık yaraya sürülmesi halinde ciltte tahriş ve su dolu kabarcık oluşumu görülebilir. Yan etkilerle karşılaşılması durumunda merhemin kullanımını bırakarak uzman doktora başvurmanız gerekmektedir.

Madecassol Krem Fiyatı 2022

2022 yılında eczanelerde Madecassol krem satış fiyatı 25.94 TL olarak belirlenmiştir. Eczane dışında hiçbir yerde satışı olmayan Madecassol kremin cildi besleme, onarma, yenileme gibi pek çok özelliği bulunmaktadır. Madecassol kremi satın alırken son kullanma tarihi ve paketin sağlamlığını kontrol ediniz. Eğer kremi "reçeteli" olarak satın alacaksanız, devlet tarafından kremin bedeli karşılanacaktır. Bunların yanı sıra Madecassol Kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka ilacın prospektüsünü de ineleyiniz. Eğer ilacın içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjik bir semptomunuz varsa ilacı kullanmayınız.
Bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri okuyarak siz de Madecassol krem nasıl kullanılır, ne işe yarar, faydaları nelerdir, yan etkileri ve 2022 yılı güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

Yorum yap: