Passiflora şurup ne işe yarar, nedir, yan etkileri nelerdir?

Bu sayfadan Passiflora şurup ne işe yarar, fiyatı, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Passiflora şurup ne işe yarar, nedir, yan etkileri nelerdir?

Passiflora şurup, pek çok marka adı altında üretimi yapılmaktadır. Passiflora bitkisi, anksiyete gibi psikolojik hastalık semptomlarını hafifletmeye yarayan bir bitki olsa da, henüz tedavi için ilaç olarak kullanılmamaktadır. Ancak yapılan gözlemlere göre kullanan kişiler üzerinde doğru kullanımında olumlu değişimler olduğu belirtilmektedir. Aşağıda yer alan bilgileri inceleyerek Passiflora şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir sorularına yanıt bulabilirsiniz.

 

Passiflora Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre Passiflora, uykusuzluk ve kaygıyı giderici özelliği ile kullanılmaktadır. Passiflora bitkisinin beyindeki gama-aminobütirik asit (GABA) seviyesini arttırdığı gözlemlenmiştir.

 

Passiflora şurup ne işe yarar?

Passiflora şurubu, huzursuzluk, adet görme ve menapoz döneminde ruhsal sıkıntı ve gerginlikte, uykusuzluk durumunda, endişe ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Etkisi hemen değil, zaman içerisinde görülmektedir.

 

Passiflora şurup nasıl kullanılır?

Passiflora şurup, takviye edici gıda olarak 4-10 yaş aralığındaki çocuklarda 5 ml, 11 yaş üzeri çocuk ve yetişkinlerde ise 10 ml kullanılması tavsiye edilmektedir. Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde reçeteye göre kullanmanız, ilacın etkisini daha iyi almanızı sağlar.

Hamilelik ile emzirme döneminde kullanılması durumunda doktorunuza başvurunuz.

 

Passiflora ne zaman içilmeli?

Passiflora, doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanımında daha etkili sonuç yaratacaktır. Passiflora kapsülü kullanacak olan yetişkinler yemek öncesi veya sonrasında günde 1-2 kapsül alması önerilmektedir.

 

Passiflora şurup yan etkileri

Herhangi bir yan etki saptanmamıştır ancak kullanmadan önce ilaç kutusu içeriğinde yer alan prospektüsü okuyunuz ve doktorunuzdan bilgi alınız.

 

Diğer şuruplar:

Polivit şurup

Prospan şurup

Gaviscon şurup

 

 

Yorum Yap: