Pedifen şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Bu sayfadan Pedifen şurup ne işe yarar, fiyatı nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir, nasıl kullanılır gibi bilgiler bulabilirsiniz.

Pedifen şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Özellikle çocuklarda ağrı ile ateşle beraber seyreden grip, soğuk algınlığı, diş çıkarma ağrıları, doku zedelenmeleri, kulak ağrısı, boğaz ağrısı, diş ağrısı tedavilerinde kullanılan Pedifen şurup ne için kullanılır diye merak ediyorsanız bu sayfamızdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

 

Pedifen Şurup Nedir?

Pedifen şurup çocuklar için kullanılan bir ilaçtır. Çocuklarda grip, soğuk algınlığı, kulak, burun ve boğaz enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

 

Pedifen şurup ne işe yarar?

Vücutta meydana gelen ağrı ve iltihaba neden olan fizyolojik etkenleri azaltan Pedifen, ağrı kesici, ateş düşürücü, iltihap giderici bir ilaçtır. Bunlarında yanı sıra 6 aylıktan büyük bebek ve çocukların diş çıkarma zamanlarında sıklıkla görülen ateş ve ağrının giderilmesinde de kullanılmaktadır. Diğer yandan, iltihabı çözücü etkisi sayesinde çocuklarda rastlanan iltihap, ağrı ve şekil bozukluğu ile beliren Juvenil Romatoid artrit, baş ve diş ağrıları, diş teli apsesi ağrıları, ameliyat sonrası karşılaşılan ateş-ağrı, yumuşak doku zedelenmesi, spor ve kaza yaralanmaları ile meydana gelen şişlik, ağrı ile iltihabi durumlarda kullanılmaktadır.

 

Pedifen şurubu kimler kullanabilir?

Pedifen, 6 aylıktan büyük bebekler, çocuklar ve sıvı tedavi isteyen yetişkinler kullanabilir.

 

Pedifen şurup nasıl kullanılır?

Diğer ilaçlarda olduğu gibi Pedifen'i de doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmanız tavsiye edilmektedir. Şurubu her kullanmadan önce şişesini çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için mutlaka ölçek kullanın. Bebeklerde kullanımında bebeğin midesinde yaratabilecek tahrişi azaltmak amacıyla yemekten sonra veya mamayla verilmesi gerekmektedir. Doktorunuz ne kadar günde ve hangi aralıklarla alınması gerektiğini önerdiyse, ona göre ilacı tüketin. Çocuklarda hekim tavsiyesi olmadan bu ilacın kullanımı ciddi sorunlara neden olabilir. Dozlar günde 4 defaya kadar ve 6 saatte bir verilmelidir.

 

Pedifen şurup yan etkileri nelerdir?

Karın ağrısı, nefes almada zorluki yüzde, dudaklarda ve dilde, boğazda şişlik ile kurdeşen gibi yan etkiler durumunda doktorunuza başvurunuz.

Baş dönmesi, ishal, gaz, mide ekşimesi, asabilik, ciltte kaşıntı ve döküntü nadir rastlanan yan etkiler arasındadır.

 

Pedifen şurup fiyatı 2021

Eczanelerde satış fiyatı 12,53 TL olarak belirlenmiştir. Pedifen şurubu tüm eczanelerde bulabilirsiniz ancak doktor tavsiyesi olmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Bu sayfamızda yer alan güncel bilgilere inceleyerek Pedifen şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir gibi aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

 

Prospan şurup ne işe yarar?

Polivit şurup ne işe yarar?

Dolven şurup ne işe yarar?

Yorum Yap: