Polivit Şurup Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri 2022

Beslenme bozukluklarından dolayı kullanılan Polivit şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır ve Polivit şurup hakkında tüm merak edilenleri bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Polivit Şurup Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri 2022

Beslenme bozukluklarına neden olunan gelişim gecikmesinin tedavisinde kullanılan Polivit şurup, içeriğinde yer alan maddelerin eksikliği görüldüğü veya gereksinim arttığı durumlarda eksikliği gidermek için kullanılmaktadır. Aşağıda yer alan bilgileri inceleyerek siz de Polivit şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir ve fiyatı hakkında inceleme yapabilirsiniz.


Polivit şurup nedir?


Beslenme sorunu yaşayan bebekler ve çocuklarda gelişim bozuklukları da görülmektedir. Yetersiz olarak gelişen bebek ve çocuklar için Polivit şurup gelişim sürecini hızlandırmada kullanılır. Bebek ve çocuklardaki iştahsızlık ve vitamin eksikliğini tedavi etmek amacıyla bu şurup uzman hekimler tarafından önerilmektedir. Ayrıca çocukların büyük hastalık geçirmesi, ameliyat sonrası veya enfeksiyon sonrasında vücudunun toparlanması için bu şurup kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra çocuklardaki zayıflık, halsizlik, yorgunluk gibi durumlarda vücudun güçlenmesi amacıyla da Polivit şuurp önerilmektedir.

 

Polivit şurup ne işe yarar?

Çocuk ve bebeklerdeki gelişim bozuklukları, kronik ateş, yetersiz beslenme, halsizlik, yorgunluk, kronik hastalıklar, safra rahatsızlıkları, protein eksiklikleri gibi sorunlarda Polivit şurup kullanılmaktadır. Ayrıca ağır bir hastalık, ameliyat veya enfeksiyon sonrasında bu şurubu kullanarak ani kilo kaybı ve iştahsızlık bu şurup sayesinde giderilir. Bu şurubun içeriğinde yer alan vitaminler sayesinde vücudun hızlı bir şekilde toparlanması sağlanır. Polivit şurup yorumları oldukça pozitiftir ve pek çok anne bu şurubu çevresine ve sosyal medyada önermektedir.

 

Polivit Şurup Etken Maddesi

POLİVİT, sodyum sakarin ve sodyum benzoat içermektedir. Eşik değerin altında olduğundan herhangi bir uyarı gerekmemktedir. Barbitürat ve antikonvülsanlar D vitamininin etkisini azaltabilir. Multivitamin etkin madde olarak kullanılmaktadır.
 

Polivit nasıl kullanılır?

Polivit şurup kullanırken mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine göre bu ilacı kullanmanız gerekmektedir. Eğer hekiminiz farklı bir şekilde ilacın kullanımını reçete etmediyse genellikle:
 • 0-1 yaş bebekler için günlük 5 ml (1 ölçek),
 • 1-5 yaş için günde 7.5 ml (1.5 ölçek)
 • 5 yaşından büyük çocuk ve yetişkinler günde 10 ml (2 ölçek),
 • Hamile ve emziren anneler günde 10 ml (2 ölçek) kullanılması tavsiye edilmektedir.

Polivit Şurup Aç Mı Tok Mu Kullanılır?

Genel olarak kullanımı bu şurubun tok karnınadır. Ancak hekiminiz farklı bir kullanım tavsiye ettiyse doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekir.
 

Polivit Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır?

Polivit şurubun şişesini açtıktan sonra buzdolabında en fazla 1 ay saklanabilir.

Polivit İştah Açar Mı?

Evet, Polivit şurup genellikle beslenme bozukluğu yaşayan çocuk ve bebeklerin vitamin takviyesi alabilmesi için kullanılmaktadır, iştah açıcı özelliği vardır.

Polivit Şurup Bebeklerde KullanımıBu şurup, uzman hekiminizin talimatlarına uygun görmesi halinde kullanılmalıdır. Şurubu kullanmadan önce şişeyi mutlaka çalkalayınız. Doktorunuz bu şurubu ne şekilde reçete ettiyse, talimatlara göre uygulamanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde mutlaka doktorun önerilerini dikkate alınız. Doğru dozajda aldığınızı bilek için ölçüm kabıyla yada ölçüm kaşığıyla almanız gerekmektedir. Yemek kaşığı kullanmadan mutlaka ölçüm kaşığı kullanın. Hekiminiz tarafından farklı bir şekilde kullanımı önerilmediyse; 3 ay - 1 yaş bebekler için arası için günde 5 ml (1 ölçek) kullanılması önerilmektedir. 1-5 yaş için ise günde 7.5 ml (1.5 ölçek) kullanılması tavsiye edilir.


Polivit Yetişkinlerde Kullanılır Mı?Bu şurubu yetişkinler de kullanabilir ancak özellikle bebek ve çocuklar için üretilen bir şuruptur.


Polivit İçeriği Nedir?Polivit şurupta yer alan maddeler ise A vitamini, B vitamini, B2, B6 vitaminleri, C vitamini, D3 vitamini, E vitamini, Nikotinamid (PP), D-Pantenol yer almaktadır. Yardımcı maddeler olarak portakal aroması, şeker, cremopfor rh 40, sakarin sodyum, metil paraben, EDTA sodyum, gliserin, sodyum benzoat ve saf su yer almaktadır.


Polivit Şurup Yan Etkileri • Karın ağrısı, nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik olması durumunda doktora başvurunuz.
 • İlacın kullanımına bağlı yaygın olarak görülen herhangi bir yan etki görülmemiştir.


Polivit Şurup Fiyatı 2022Polivit şurup eczanalerde 2022 yılında 10.09 TL olarak satışa sunulmaktadır. SGK tarafından ücreti karşılanan Polivit şurubu aile hekiminden reçeteli olarak alabilirsiniz.Polivit Şurup Kullanan Yorumları • Çidem Ali: İştah açıcı bir şurup. Dr. önermişti çocuğuma bu şurubu verince doymak bilmiyor bende sürekli kullanıyorum.
 • Lina: Sabah aç karnına verince işe yarıyan şurup. Propolis gibi şeyler erken erkenliğe yol açabiliyor hanımlar lütfen dikkat edin. Bir arkadaşımın 6 yaşındaki kızında göğüsleri büyümeye başlamıştı doktor hormonlu gıdaları ve propolisi kesmesini söylemişti.
 • Yeşim: Evet oldukça faydalı, kızıma bir ara içirmiştim iştahı açıyor ama sürekli içirmek iyi değil devamlı kullanmayın.
 • İpek: Arkadaşlar kimyasal kullanarak kilo almasını sağlamak yerine propolis alabilirsiniz. Ben çok faydasını gördüm kızımda.
 • Vedat: Benim 5 yaşındaki oğlumda da oldukça iştah açıcı.
 • Müzeyyen: 2 yaşındaki oğlumda kullandım ama faydası olmadı.
 • Seda: Biz de kullandık bir işe yaramadı, devit 3 alırsanız daha etkili ve işe yarıyor.


Bu sayfamızda yer alan ilaç bilgilerini inceleyebilir, Polivit şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, kullanıcı yorumları, 2022 fiyatı ve Polivit şurup hakkında pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Aşağıda bulunan yorum bölümüne Polivit şurup hakkındaki düşüncelerinizi yazarak kullanıcılara fayda sağlayabilirsiniz.Prospan şurup ne işe yarar?


Ventolin şurup

Gaviscon şurup

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Elif Sözen

Çocuğum için kullanıyorum, Polivit şurup gerçekten çok hızlı şekilde etkisini gösteriyor.

2021-10-30 01:42:44 -