Sigortasız muayene ücretleri 2021 - Özel ve Devlet Hastanesi

Bu sayfadan 2021 yılı için devlet ve özel hastanalerin sigortasız muayene ücretleri bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sigortasız muayene ücretleri 2021 - Özel ve Devlet Hastanesi
SGK veya Bağ-Kur'a bağlı olarak sigortaları olan kişiler hastane masraflarını ve muayene ücretleri devlet tarafından karşılanmaktadır ancak herhangi bir sigortası olmayan kişiler için muayene ücretlerini kendileri ödemek zorundadırlar. Sigortası olan kişiler devlet hastanelerinde olacakları muayeneden herhangi bir ücret ödemeden tedavi olabilirler. 1 Ocak 2021 - 31 Aralık 2021 tarihlerinde geçerli olmak üzere hastane muayene ücretleri bilgilerini sizler için araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Özel ve devlet hastanesi muayene ücretleri muayene olunan sağlık kurumu ve kişinin sigortalılık durumu ile bir çok farklı kritere göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.
 

Sigortasız Muayene Ücretleri 2021

Bir kişinin sigortasının olmaması ile birlikte muayene olduğu hastaneye belli bir tedavi ücreti ödemesi gerekmektedir. Devlet ve özel hastane olmak üzere 2021 yılında sigortasız hastane muayene ücretleri değişiklik göstermektedir. Ayrıca sigortanız olsa bile devlet hastanelerinde muayene olduğunuzda belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Devlet hastanelerinde muayene ücreti herhangi bir sigortanız varsa 6 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücreti sigortalı çalışan kişilerden eczaneden ilacı alınan sırada ödemeniz gerekmektedir. Emekli olan kişilerden ise muayene ücreti emekli maaşından otomatik olarak kesilmektedir. Eğer aktif bir sigortanız bulunmuyorsa bu durumda devlet hastanesine sigortasız muayene ücretini ödemeniz gerekmektedir. 2021 yılında devlet hastaneleri için sigortasız muayene ücreti 50 TL gibi bir ücret alınmaktadır.

 

Devlet hastanesi sigortasız muayene ücreti 2021

Aktif olarak SGK veya Bağ-Kur sigortanız bulunmuyorsa, devlet hastanelerinde muayene olmak istiyorsanız yaklaşık olarak 50 TL gibi bir ücreti ödemeniz gerekmektedir. İğne gibi enjeksiyon ücretleri için devlet hastaneleri ücret talep etmemetedir.
 

Devlet hastanesi yatak ücreti 2021

Devlet hastanelerinde sigortalı olan kişilerin tedavi edilmesi sırasında hastanın yatırılması gerekiyorsa herhangi bir yatak ücreti alınmamaktadır. Ancak kişinin sigortası olmaması durumunda yatış için ek ücret talep edilebilmektedir.
 

Devlet hastanesi sigortasız doğum ücreti 2021

Sigortanız olmasa bile devlet hastanelerinde doğum masrafları ve doğum sonrasında anne ile çocuğun tedavileri için 30 gün süreyle analık sigortası kapsamında tutularak devlet tarafından ücret talep edilmez. Bu ücretsiz tedavi şekli sadece devlet hastanelerinde geçerlidir.
 

Sağlık Ocağı sigortasız muayene ücreti

Sigortasız olan kişilerin merak ettiği en önemli şey ise sağlık ocağı sigortasız muayene ücreti 2021 yılı bilgisidir. SGK tarafından 2012 yılında yapılan düzenleme doğrultusunda herhangi bir sosyal güvencesi yani sigortası olmayan kişiler de ücretsiz muayene olabiliyorlar. Hasta olduğunuzda ilgili aile hekiminize giderek sigortasız olarak muayene olabilirsiniz.
 

 

Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021

Özel hastanelerde sigortalı olarak muayene olacaksanız, muayene ücretinin belli bir kısmını devlet karşılayacaktır. 2021 yılında muayene tutarları, maksimum alınacak ücret ve özel muayene olarak aşağıda eklenmiştir. 2021 özel hastane muayene ücretleri:
 • Dahiliye: Muayene tutarı olarak 25 TL - 100 TL alınmaktadır.
 • Beyin Cerrahi : 35 TL - 100 TL arasında ücret alınmaktadır.
 • Dermatoloji: 25 TL - 100 TL arasında ücret alınmaktadır.
 • Kardiyoloji özel muayene ücreti: 25 TL - 100 TL.
 • Genel Cerrah özel muayene ücreti: 25 TL - 150 TL
 • Gögüs Hastalıkları: 25 TL - 150 TL
 • Üroloji: 50 TL - 100 TL
 • Kadın Hastalıkları: 50 TL - 100 TL
 • Fizik Tedavi: 30 TL - 150 TL,
 • Nöroloji: 50 TL - 80 TL
 • Göz Hastalıkları: 40 TL - 300 TL
 • Kulak Burun Boğaz: 30 TL - 200 TL
 • Ortopedi: 30 TL - 100 TL
 
Yukarıda yer alan ücret politikası genel ortalama üzerinden verilmiş olup muayene olacağınız özel hastaneye güncel ücretleri sorunuz. Sigortanız yoksa bu durumda ücretler değişecektir.
 

Özel hastane sigortasız muayene ücreti 2021

Özel hastaneler, devlet hastanelerine göre daha yüksek fiyatlarla çalışırlar. Özel hastanelerin her bölümü için muayene ücretleri farklılık göstermektedir. Ayrıca doktorların durumuna göre de fiyatlar her ile göre değişebildiği gibi, hastanın durumuna göre değişmektedir. Eğer hangi hastanede tedavi olmak istiyorsanız o hastanenin iletişim numarasını arayarak güncel hastane ücretinin ne kadar olduğu bilgisini öğrenebilirsiniz. Sigortasız olarak özel hastane muayene ücretleri ise 100 TL ile 550 TL arasında değişiklik göstermektedir.
 

Özel hastane göz muayene ücreti 2021

Özel hastanelerde göz muayenesi için sigortası olan kişiler 40 TL ile 100 TL arasında göz hatalıkları için muayene ücreti ödemek zorundadır. Sigortası olmayan kişiler için muayene ücretleri 200 - 550 TL gibi rakamlara kadar çıkabilmektedir.
 
Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak siz de sigortasız muayene ücretleri 2021 yılına ait güncel bilgilerden yararlanabilirsiniz. Özel hastane ücretleri hastanın durumu ve sigortalılık durumuna göre değişiklik göstereceği gibi, devlet hastanelerinde tedavi olma ücreti özel hastanelere göre daha uygun ücretlendirilmektedir.

Yorum Yap: