Sipraktin şurup nedir, ne işe yarar, kilo aldırır mı?

Bu sayfada Sipraktin şurup ne işe yarar, kilo aldırır mı, fiyatı ve yan etkileri bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sipraktin şurup nedir, ne işe yarar, kilo aldırır mı?

Sipraktin şurup, genel olarak iştahsızlık sorunu bulunan, yeme sorunu yaşayan çocuklarda kullanılan bir gıda takviyesidir. Çocukları iştahsız olan her anne bu ilacı mutlaka kullanmıştır. Sipraktin şurup ne işe yarar diye soranlar için aslında ilaç olarak eczanelerde satılsa da bir gıda takviyesidir. Bu sayfamızda fiyatı, yan etkileri ve gerekli tüm bilgileri hazırladık.

 

Sipraktin şurup nedir?

Özellikle çocukların iştahsızlık problemini ortadan kaldıran gıda takviyesi olarak kullanılan Sipraktin şurup, kullanan kişilerde iştah artışına neden olmaktadır. Uzman doktorlar, yemek yeme bozukluğu olan kişilere bu şurubu önermektedir.

 

Sipraktin şurup ne işe yarar?

Gıda takviyesi olarak kullanılan bu şurubu kullanan kişilerde iştah artışı yaşanmaktadır. Sipraktin şurup veya kilo aldırıcı şurup olarak piyasada satılan hiçbir şurup direkt olarak kilo aldırmaz. Kullanan kişilerin iştahını açar ve dolaylı olarak kilo aldırır. İştah artışı olan kişide daha fazla yemek yeme isteği gelir.

 

Sipraktin şurup kilo aldırır mı?

Yukarıda da dediğimiz gibi Sipraktin ve diğer "kilo aldırıcı şurup" olarak piyasada bulunan hiçbir şurup, sadece şurubu kullanmayla kilo aldırmaz. Kullanan kişilerde iştah açarak yemek yeme isteği uyandırır.

 

Sipraktin şurup nasıl kullanılır?

Sipraktin şurup kullanım dozu:

  • 2-6 yaş aralığında günlük 3 defa 2 mg ölçekle.
  • 7-14 yaş aralığında günlük 3 defa 4 mg ölçek ile kullanılır.

 

Sipraktin şurup yan etkileri
İştah artışı yaratıp kilo alımı sağladığından dolayı tansiyon, diyabet hastası ve yaşlıların kullanmaları önerilmemektedir. Kilo alımı ile birlikte kişilerde sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bundan dolayı Sipraktin şurup 2 ile 14 yaş aralığındaki çocukların kullanımı için üretilmektedir. Aynı zamanda eğer doktor kontrolünde değilse 2 yaş altı çocuklarda kullanımı da sakıncalıdır. 

 

Sipraktin şurup fiyatı

Tüm eczanelerde satılan Sipraktin şurup 2021 yılı satış fiyatı 30.54 TL'dir.

 

Polivit şurup

Passiflora şurup

 

 

Yorum Yap: