İnternetten Tahlil Sonucu Öğrenme (T.C. No ile Sorgulama)

T.C. no ile internetten tahlil sonucu öğrenme ve sorgulama işlemlerini bu sayfadan gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten Tahlil Sonucu Öğrenme (T.C. No ile Sorgulama)

Hastanelerde yaptırmış olduğunuz tahlillerinizin sonucunu siz de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tahlil sonucunu internetten öğrenmek için, MHRSsistemine giriş yapabilir ve e-Devlet sisteminden sorgulamanızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfamızda internetten TC ile tahlil sonucu öğrenme işlemini nasıl yapabileceğinizi inceleyebilirsiniz. İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Mersin, Antalya ve diğer tüm illerde bulunan hastanelerde yaptırdığınız tahlil sonucunuzu, bu sayfamızda yer alan yöntemleri kullanarak anında öğrenebilirsiniz.

T.C. No İle Tahlil Sonucu Nasıl Öğrenilir?

İnternet üzerinden MHRS sistemi, e-Devlet, E-Nabız ile T.C. bilgilerinizi kullanarak hangi hastanede hangi işlemleri yaptırdığınızı barkod numaraları ile tahlil sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Hastane sonuçlarınızı nasıl öğreneceğinizi aşağıda maddeler halinde anlattık.

TC ile korona test sonucu öğrenme

Korona virüs testi (Covid-19) yaptırdıysanız, sonucunu sorgulamak için E Nabız korona test sonucu sayfasına giderek "Barkod numarası, T.C. kimlik numaranızın son 4 hanesi, cep telefon numaranız ve e-posta adresinizi giderek sorgulama işlemini hemen gerçekleştirebilirsiniz. Girdiğiniz sayfanın üst kısmında yer alan "T.C. Kimlik No - Pasaport No" alanını T.C. numarası seçeneğini seçmeyi unutmayınız. Ayrıca E-Nabız sitesine varsa e-Nabız şifrenizle veya e-devlet şifrenizle giriş yaparak sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Korona testi (PCR) tüm devlet hastaneleri ve bir çok farklı özel hastaneden yaptırılabilmektedir. Korona virüs belirtisi taşıyan kişilere kulak, burun, boğaz uzmanları tarafından muayene sonrasında bulgular rastlanırsa Covid-19 PCR testi yapılmaktadır. Testi pozitif çıkan kişiler 14 gün boyunca karantinaya alınmaktadır. Durumu ağır olmayan kişilerin 14 gün evlerinden çıkmaları yasaktır. Durumu ağır olan hastalar ise hastanelerde tedavi altına alınmaktadır. Ağız ve burun yolu ile yapılan korona testinin sonucu ise 24 saat ile 48 saat içerisinde belirlenmektedir. Bu sonucu hastaneye gitmeden de e-Nabız sitesi korona testi sorgulama sayfasından öğrenebilirsiniz. Ayrıca direkt e-Devlet sitesine giriş yaparak da arama bölümünden "e nabız" yazarak e-Nabız sistemine ulaşabilirsiniz.

Hastane Tahlil Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Devlet hastanelerinde yaptırdığınız tahlil sonuçlarınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tahlil sonucunuzu enabiz.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaranızı ve e-Nabız şifrenizi kullanarak giriş yapmalısınız. Şifrenizi bilmiyorsanız e-Nabız uygulamasından yeni üyelik açmalısınız. E-Nabız'a giriş yaptıktan sonra ise sol üst köşede yer alan simgelerden "tahlillerim" seçeneğine tıklayın. Bu ekranda ise ultrason, röntgen, MR ve tüm tahlil sonuçlarınızı hemen öğrenebilirsiniz.

TC ile tahlil sonucu sorgulama

İnternet üzerinde yer alan MHRS sistemi, e-Nabız ve e-Devlet sisteminden T.C. kimlik bilgilerinizle giriş yaparak, hangi hastanede hangi işlemleri yaptırdığınızı barkod numaralarını kullanarak tahlil sonucunuzu anında öğrenebilirsiniz. Sorgulama yapmak için e-devlet şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Sadece T.C. kimlik numarası, tahlil sonucu öğrenmek için yeterli değildir. Henüz randevu almadıysanız, MHRS https://mhrs.gov.tr/ sitesi üzerinden randevu ve sonuç görüntülemek mümkündür. Tahlil sonucunuzu internetten sorgulamak için de e-devlet sitesine T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapın. E-devlet arama ekranına "E nabız" yazarak çıkan sayfaya gidin. "Uygulamaya Git" butonuna tıkladıktan sonra, https://enabiz.gov.tr/ adresinden sözleşmeyi kabul edin. Bilgileriniz kayıtlı değilse, bilgileri doldurarak devam edin. Tahlil sonucunuzu e-Nabız sitesinden "Tahlillerim" sayfasına gelerek sorgulama yapabilirsiniz.

Sağlık Ocağı tahlil sonucu öğrenme

Sağlık Ocağı'na giderek aile hekiminden tahlil yaptırdıysanız, sonucunu sağlık ocağına giderek öğrenebilir veya internetten e-nabız sitesinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Artık hastanelerde tedavi sonuçları internete girilmesi zorunlu olduğundan dolayı, Türkiye'nin herhangi bir yerinde sağlık ocağında yaptırdığınız tahlilin sonucunu yine e-Devlet sitesine girerek "e-nabız" ekranından hemen sorgulayabilirsiniz. Ayrıca en yakın eczaneden de ilaçları alabilmek için tahlil sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Devlet hastanesi tahlil sonuçları

Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren Sağlık Ocakları da dahil olmak üzere tüm hastanelerde yaptırdığınız tahlil sonuçlarına, MHRS sitesine giriş yaparak "e-nabız" sayfasından öğrenebilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca tahlil yaptırdığınız hastanenin internet sitesine girerek de, sorgulama sayfasına gelerek barkod numarası, T.C. kimlik numaranız ile tahlil sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Hastane tahlil sonucu öğrenme

Laboratuvar Bilgi Sistemi ile Tahlil Sonucu Öğrenme

Laboratuvar Bilgi Sistemi'nden tahlil sonucu sorgulaması yapabilmek için, tahlil kayıt numarasının bilinmesi gerekmektedir. Sağlık Ocağı'nda yaptırdığınız tahlilin sonucunu https://lbys.saglik.gov.tr/ sitesine girerek, yaptırdığınız tahlilin numune kutusunda yazan numara ile sorgulama yapabilmek mümkündür.

İnternetten tahlil sonucuna nasıl bakılır?

İnternet üzerinden, Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde yaptırdığınız tahlillerinizin sonucunu e-devlet sitesi şifreni ile "E-nabız" sitesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

MHRS tahlil sonuçları nasıl öğrenilir?

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile devlet hastanelerinde tedavi olarak tahlil yaptıran kişiler, E-Nabız sitesine "E-devlet" şifresi ile giriş yaparak T.C. kimlik numarası ile anında tahlil sonucunu internet üzerinden öğrenebilir.

Biyopsi sonucu sorgulama

e-Devlet sisteminden, e-Nabız sisteminden veya MHRS sitesine giriş bilgilerinizi doldurarak sonuçlarım ve tahlillerim sayfasına gelerek biyopsi sonuçlarınızı öğrenebilirsiinz. Ayrıca size en yakın sağlık kurumlarına giderek sonuçları öğrenebilmeniz ve muayeneye ait ek bilgileri almanız mümkündür. "Sonuçlarım ve Tahlillerim" seçeneğine tıkladıktan sonra tahlil sonuçlarınızı aynı ekranda sorgulayabilirsiniz.

T.C. ile Emar sonucu sorgulama

e-Nabız sistemine giriş yaparak emar (MR) sonucunuzu kolaylıkla öğrpai

enebilirsiniz. Yapmanız gereken şey ise e-Nabız sitesine kullanıcı bilgileri veya e-Devlet şifrenizle giriş yaparak, hastanede yaptırdığınız tahlil ve sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Geçmiş dönem ve güncel tahlil sonuçlarınızı öğrenebilir, PDF olarak bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirerek sonuçlarınızı yazdırabilirsiniz.

Bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri inceleyerek Tc ile tahlil sonucu sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilir, verdiğimiz yöntemleri kullanarak internetten bir kaç dakika içerisinde hastanelerde yaptırdığınız tahlilinizin sonucunu öğrenebilirsiniz.

Aile hekimi nasıl değiştirilir?

Sigortasız muayene ücretleri

Rapor parası sorgulama

Yorum yap:

Kapat