Ursofalk şurup nedir, ne işe yarar, yan etkileri ve nasıl kullanılır?

Bu sayfamızda Ursofalk şurup nedir, ne için kullanılır, nasıl kullanılır ve 2021 yılı fiyatını öğrenebilirsiniz.

Ursofalk şurup nedir, ne işe yarar, yan etkileri ve nasıl kullanılır?

Karaciğerde kolestrol sentezini, bağırsaktaki kolestrol emilimini ve safraya kolastrol atılımında azaltıcı etki gösteren Ursofalk şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri ve 2021 yılı fiyatını bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

 

Ursofalk şurup nedir?

Etken maddesi Ursodeoksikolik Asit, orjinal adıyla ise Ursodeoxycholic acid maddesidir. Bağırsakta bulunan kolestrol emilimi, karaciğerdeki kolestrol sentezi ile safraya kolestrol atılımını azaltıcı etkilere sahip olarak,safra kanalları ile karaciğer fonksiyonlarının düzeltilmesinde, safra taşlarının eritilmesinde, kolestatik karaciğer hastalığında kullanılan bir şuruptur.

 

Ursofalk şurup ne işe yarar?

Safra taşlarının eritilmesinde, safra kanalları ile karaciğer fonksiyonlarının düzeltilmesinde, kolestatik karaciğer hastalığında kullanılmaktadır.

 

Ursofalk şurup nasıl kullanılır?

Her ilaçta olduğu gibi bu ilacı da doktorunuz hangi şekilde reçete ettiyse, o doğrutuda kullanınız. Kullanmadan önce şişeyi mutlaka çalkalayın. Tavsiye edilenden fazla kullanırsanız, farklı hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz. Mideye verilecek zararı önlemek amacıyla yemeklerle birlikte veya tok karnına almanız gerekmektedir. İlacın kullanımı, vucüt ağırlığına bağlıdır.

 

Ursofalk şurup yan etkileri

Ursofalk şurubun sık görülen yan etkisi sulu dışkıdır. Ursofalk şurup kullandığınız sürede soluk almada zorlanma, kaşıntı, kırmızı döküntü, yüz, dudaklar, dil ve boğazda şişme, karın ağrısı gibi ilaca karşı alerjik oluşan durumlarla karşı karşıya kalmanız durumunda, mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 

Ursofalk şurup fiyatı 2021

Ursofalk şurup 2021 yılı eczane satış fiyatı ise 155.16 TL'dir.

Bu sayfamızdaki bilgilere göz atarak Ursofalk nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi şurup hakkında tüm merak ettiklerinizi başlıklar halinde öğrenebilirsiniz.

 

Dolven şurup ne işe yarar?

Prospan şurup ne işe yarar?

Yorum Yap: