Ventolin şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Ventolin şurup ne işe yarar diye merak ediyorsanız bu sayfada Ventolin şurup nasıl kullanılır, fiyatı nedir, yan etkileri nelerdir sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Ventolin şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?
Özellikle astım, kronik bronşit, amfizem gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan Ventolin şurup ne işe yarar diye merak ediyorsanız, bu sayfadan tüm gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Aşağıda Ventolin şurup yan etkileri, güncel fiyatı, nasıl kullanılır detayları ve bu şurup hakkında tüm merak edilenleri inceleyebilirsiniz.
 

Ventolin şurup nedir?

Ventolin şurup, akciğerdeki hava yolları duvarlarında yer alan kasları gevşetir ve genişlemesini saplar. Bu sayede hava giriş çıkışı rahatlamış olur.
 

Ventolin şurup ne işe yarar?

Ventolin; Kronik bronşit, astım, amfizem, nefes darlığı, hırıltılı solumumn gibi pek çok hastalıkta kullanılmaktadır. Hafif ve orta ile şiddetli astım ataklarının rahatlatılması için, KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) bulunan hastalarda KOAH belirtilerinin en aza indirilmesi için kurtarıcı bir ilaçtır. Düzenli olarak tedavisi önerilmediği gibi sadece uzman hekim tavsiyesiyle kullanılması gereken bir ilaçtır. Ventolin şurup özellikle çocuklar ile sıvı ilaç tercih eden yetişkinlerin tedavilerinde kullanılmaktadır.
 

Ventolin şurup nasıl kullanılır?

Bu ilacı doktorunuz hangi şekilde reçete ettiyse onun talimatları doğrultusunda uygulamanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve doktor talimatı dışı kullanımlar ile hastalığın seyri olumsuz olarak etkilenebilir. İlacı kullanmadan önce şişeyi mutlaka çalkalayınız. Doğru dozajda ilacı almak için ilacı ölçekle ölçerek içiniz.
2-6 yaş aralığı için günlük önerilen doz 3 yada 4 kere 1/2 (yarım) vrya 1 ölçek.
6-12 yaş çocuklarda günde önerilen doz miktarı 3 veya 4 kere 1'er ölçek.
12 yaş çocuk ve üzeri yetişkinlerde, günlük önerilen doz günde 3 yada 4 kere 1 veya 2'şer ölçek alınması önerilir.
Yaşlılarda ise günlük  önerilen doz miktarı günde 3 veya 4 kere 1'er ölçektir.
Ventolin şurup yemeklerden önce veya yemekten sonra aç veya tok karnına kullanılabilir, lütfen doktorun talimatlarına uygun olarak ilacı kullanınız.
 
 

Ventolin şurup yan etkileri

Karın ağrısı, kurdeşen, nefes almada zorluk, dudak, dil ve boğazda şişkik gibi durumlarda doktora başvurunuz.
Baş ağrısı, titreme, kalp atımının hızlanması, çarpıntı gibi yan etkileri yaygın olarak görülmektedir.
 

Ventolin şurup fiyatı 2021

Ventolin şurup fiyatı eczanelerde 2021 yılında 9.90 TL karşılığında satışa sunulmaktadır.
 
Bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri inceleyerek Ventolin şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir sorularına yanıt bulabilirsiniz.
 

Yorum Yap: