Voltaren krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Buradan Voltaren ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri ve fiyatı 2021 yılına ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Voltaren krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?
Türkiye'de en çok kullanılan kremler arasında yer alan Voltaren, özellikle kas ağrılarına çok etkili ilaçlar arasında yer almaktadır. Peki Voltaren ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı 2021 yılında eczanelerde ne kadara satılmaktadır? Voltaren krem hakkında tüm merak edilenleri bu sayfamızda toparladık.
 
 

Voltaren Ne İşe Yarar?

Voltaren krem, içeriğinde steroid olmayan anti-enflamatuar içeren bir ilaçtır. Vücudunuzda meydana gelen ağrı ve iltihaplanmaya neden olan maddeleri etkili bir şekilde azaltır. Dirseklerde, bileklerde, dizlerde, ayak bileklerinde ya da ayağınızda meydana gelen eklem ağrısını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Voltaren ayrıca boyun tutulması, omuz ağrıları, boyun ağrıları, omuz tutulması, sırt ağrısı, bel tutulması, kas gerilmesi, kas ağrıları ile eklem ağrılarının tedavisinde de uygulanmaktadır. Voltaren krem faydaları listesi:
 • Voltaren emulgen krem, travme yada ameliyat sonrası meydana gelen ağrı ve şişliklerin tedavisinde kullanılabilir.
 • İncinme, ezik, burkulma gibi kaza ve spor yaralanmasından dolayı ağrı ve iltihapları tedavi eder.
 • Romatizma hastalıklarına iyi gelir.
 • Vücutta iltihaplı bölgenin ağrısını azaltır. Ağrılı bölgeye sürülerek deri altında meydana gelen ödem benzeri oluşumların tedavisinde, darbeye bağlı olarak meydana gelen zedelenme  nedeniyle ağrının tadavi edilmesinde kullanılır.
 • Sırt, boyun, bel ve bacaklardaki ağrıların tedavisinde oldukça etkilidir.
 

Voltaren Nedir Ne İçin Kullanılır?

Voltaren krem, sadece eczanelerde satılan ve genellikle kas ve eklem ağrıları için kullanılan jel kremdir. Ağrı ve iltihapların tedavi edilmesinde kullanılan bir ilaçtır.Özellikle kalp rahatsızlığı olan hastaların bu ilacı uzun süre kullanmaları tavsiye edilmez. Yapılan araştırmalara göre diklofenak kullanımında ölümcül kalp krizi veya felç riskinin artabileceği belirlenmiştir.

Sivilcelere birebir etkili: Fucidin krem ne işe yarar?

 

Voltaren Nasıl Kullanılır?

Voltaren kremin kullanımı ise oldukça basittir. Her ilaçta olduğu gibi Voltaren'in de dozaşının aşılmaması gerekmektedir. Size reçete edilen Voltaren krem kutusundan çıkan kılavuzu mutlaka okuyun ve doktorunuzun tavsiyelerine uyun. Voltaren'i kullanmaya başlamadan önce ellerinizi su ve sabunla mutlaka yıkayınız. Ağrılı bölgeye ince bir film şeridi şeklinde kremi sürerek hafifçe bölgeyi ovalayınız. Duş almadan önce mutlaka 1 saat beklemeniz önerilmektedir. Açık bir cilt yarasına ya da enfeksiyon, yanık, döküntü ya da soyulmuş bölgelere bu kremi uygulamayın. Kremi uyguladıktan sonra bölgeyi bandajla örtmeyiniz, sıcak küvet veya solaryun, saunaya girmeyiniz. Bandaj kullanımı ciltte emilen krem miktarını arttırarak yan etkilerin oluşmasını sağlayabilir.
 

Voltaren Krem Yan Etkileri Nelerdir

Her ilaçta olduğu gibi Voltaren'de de yan etkiler bulunabilmektedir. Bu kremin kullanım sırasında hapşırma, burun akıntısı, hırıltılı solunum alma ve nefes darlığı, yüz ve boğaz bölgesinde şişkinlik gibi alerjik olarak ortaya çıkan yan etkilerinin yanı sıra, ateş, boğaz ağrısı, cilt ağrısı, yanma hissi, soyulma ve kabarma, mor ya da kırmızı deri döküntüsüne benzer şiddetli olarak cilt reaksiyonu varsa mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Voltaren cilde uygulandığında ciddi olarak belirtilen yan etkilerin riski az da olsa, bu ilaç vücut tarafından emilerek vücudunuzda steroid yan etkilere meydan açabilir.
Kalp krizi ile inme belirtileri, çenenizde veya omuzunuzdan yayılan gögüs ağrısı, vücudun bir tarafında ani güçsüzlük ile uyuşma, konuşmada bozukluk, nefes darlığı gibi hisler meydana gelmişse hemen ilacı kullanmayı bırakarak mutlaka acil olarak tıbbi yardım alınız.
Şiddetli baş ağrısı, idrara çıkamama, karaciğer problemleri, ishal, bulantı, mide ağrısı, yorgunluk, koyu idrar, kil renkli dışkı, sarılık gibi nadir yan etkiler görülüyorsa doktorunuza başvurunuz.
Bunların yanı sıra midede ekşime, gaz, mide ağrıları, bulantı, kabızlık, baş dönmesi, uyuşukluk, burun tıkanması, terleme, kan basıncının artması yada ilacın uygulandığı bölgede cilt kızarıklığı, kuruluk veya soyulma görülüyorsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
 

Voltaren Krem Fiyatı 2021

Voltaren tüm eczanelerde satış fiyatı 2021 yılında 15.85 TL olarak belirlenmiştir.

Voltaran Krem Muadili

Voltaren krem erdeğeri olan ilaçları aşağıda liste halinde sıraladık:
 • Actinoma 30 mg 30 gr jel
 • Aklofen %3 jel
 • Albaren %1 jel 50 gr
 • Clodifen %5 jel
 • Diclative
 • Diclomec
 

Voltaren Krem Etken Maddesi

Voltaren kremin etken maddesi Diklofenal dietilamonyumdur. Voltaren Emulgen Pomad, 50 gr tüp olarak satılmaktadır. Jel olarak kullanılan bir ilaçtır.
 
 
Bu sayfamızda Voltaren ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir ve 2021 yılında eczanelerde satış fiyatını sizler için hazırladık. Ayrıca aşağıda diğer kremlerin de güncel bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 

Yorum yap: