Şekerbank EFT Saatleri 2021

Şekerbank eft saatleri, Şekerbank eft ücreti ve eft ile ilgili güncel bilgiler bu sayfada yer almaktadır.

Şekerbank EFT Saatleri 2021

 Şekerbank'tan farklı bir bankaya (Örneğin Ziraat Bankası'na) para transferi yapmak isteyen kişiler, internet bankacılığı ve mobil bankacılığa giriş yaparak para transferi -> Eft adımlarını takip ederek kolaylıkla işlemini gerçekleştirebilir. Eft'yi kısaca tanımlamak gerekirse bir bankadan farklı bir bankaya kolaylıkla para transferi anlamına gelmektedir. Eft, sadece TL cinsinden paranın yollanmasını kapsar. Eft işlemleri tüm bankalar için belirli saat dilimleri arasında gerçekleştirilir ve eft işlemleri Merkez Bankası onayından geçerek onaylandıktan sonra karşı hesaba geçer. İşte  Şekerbank'tan eft yapacaklar için tüm gerekli bilgiler ile eft saatleri.

 

Şekerbank Eft Saatleri 2021

Eft'yi ve havaleyi bir çok kişi karıştırmaktadır. Kısaca açıklamak gerekirse Eft farklı bankalar arasında para transferi, havale ile aynı banka içerisinde farklı hesaplar arasındaki para transfer işlemleridir. Virman ise aynı kişinin aynı banka içerisinde farklı hesabına para yollama işlemine denilmektedir. Swift ise yabancı para birimini transfer işlemlerini kapsamaktadır. Eft yapmak istiyorsanız siz de haftaiçi mesai saatlerinde saat 09:00 - 17:00 saatleri arasında eft işlemini yapabilirsiniz. Bayram günlerinde, resmi tatil günlerinde ve haftasonu günlerinde (Merkez Bankası'nın kapalı olduğu günlerde) eft işlemleri yapılamaz. Ancak bu günlerde ileri tarihli bir eft talimatı vererek ilk iş gününde eft işleminizin karşı hesaba yollanmasını sağlayabilirsiniz.


EFT NE ZAMAN HESABA GEÇER?

Eft işlemini onayladıktan sonra eğer mesai saatleri içerisinde eft yapıldıysa normal şartlarda 10 dakika içerisinde karşı tarafın hesabına geçecektir. Havale işlemleri anlık olarak yapılsa da, eft işlemi Merkez Bankası onayına sunulduğundan dolayı birkaç dakikayı bulabilmektedir. Bazı yoğunluk durumlarında ise eft işlemi gecikebilir. Eğer eft işleminiz 1 saat olmasına rağmen karşı hesaba geçmediyse bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

 

EFT İPTAL OLUR MU?

Eft saatleri dışında para transfer işlemini ileri tarihli yaptıysanız eft işlemini Şekerbank müşteri hizmetlerini arayarak iptal edebilirsiniz. Eğer eft'yi yanlış hesaba gönderdiyseniz bir an önce bu durumu bankaya bildirerek karşı hesaba geçen paranın bloke edilmesini ve iade edilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak Şekerbank eft saati ve eft ücreti hakkında güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. 2021 yılında sitemizde yer alan güncel bankacılık bilgilerini takip edebilir ve siz de bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek konular:

Eft saatleri

Yanlış hesaba para yatırma iadesi

Eft ve havale arasındaki fark

Yorum Yap: