Senetle Kredi Veren Bankalar 2021

Siz de senet karşılığında para almak istiyorsanız, senetle kredi veren bankalar ile hemen kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer senet veya çek varsa hemen bu bankalara giderek kredinizi çekebilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Bankalar 2021

 Günümüzde kredi notunun düşük olmasından dolayı bir çok kişi kredi alamamaktadır. Eğer sizin de bir senetiniz var ve bunun karşılığında kredi çekmek istiyorsanız, senetle kredi veren bankalar listesine mutlaka göz atınız. Siz de bu bankalardan senetinizi sunarak ihtiyaç kredisi kullanabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Bankalar

2019 yılında da senet karşılığında kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar, kişilerin senetleri karşılığında kredi kullanabilmektedir. Bu kredi türünü genellikle işletmeler kullanabilmekle beraber, bireysel kişiler de kullanabilmektedir. Bankaya sunacağınız senet "teminat" olarak kabul edilmekte ve karşılığında kredi kullandırılmaktadır. Çek, Senet karşılığı kullandırılan bu kredilerin vadesi kısa vadeli olabilmektedir ve her banka senetle kredi vermez. Bu sayfamızda kredi - çek karşılığında kredi veren bankaların listesini hazırladık ve bu kredilerin özelliklerini açıkladık. Aslında bu kredi türünü bir çok kişi bankaya giderek senet imzalayıp kredi almak olarak bilmektedir, ancak durum böyle değildir. Bankalar, tefeciler gibi senet imzalatarak para/borç vermezler, aksine sizde olan senet ve çekleri teminat alarak size kredi verirler.
 

Vakıfbank Senet Karşılığı Kredi

Kısa vadeli finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız size ait olan çek/senet'i Vakıfbank'a getirerek kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Firmaların hizmet ve mal satışları nedeniyle tahsil ettikleri çeklerin teminat olarak gösterildiği, belirli bir marj uygulandıktan sonra nakite dönüştürüldüğü kredi türüdür. Faizler ise üçer aylık dönemler dahilinde nakit olarak alınmaktadır. Bu kredi türü "Kobi kredileri" dahilinde verilmektedir.
 

Ziraat Bankası Senet Karşılığı Kredi

Ziraat Bankası senetle kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Eğer sizin de paraya çevirmek istediğiniz bir senetiniz varsa, işletmenizin ihtiyaçlarını karşılamak için Ziraat Bankası'na gelerek kredi kullanabilirsiniz. Senetiniz karşılığında en uygun faiz oranları ile bu krediyi çekebilirsiniz. Bu konuyla daha alakalı bilgi almak istiyorsanız, Ziraat Bankası senetle kredi konusu size yardımcı olabilir.

QNB Finansbank, Garanti Bankası, Teb, İş Bankası, İNG Bank ve bir kaç banka daha senetle kredi vermektedir. Senet karşılığında bankalar, faktöring firmaları, kuyumcular para vermektedir. Siz de senetle para almak istiyorsanız bu firmaların nasıl para verdikleri hakkında bilgilere aşağıda bulunan ilgili konulardan ulaşabilirsiniz. Acil olarak nakit ihtiyaçlarını karşılamak istiyorsanız bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Eğer bankalardan kredi notunuzun düşük olmasından veya farklı bir nedenden dolayı kredi alamıyorsanız, noter onaylı senetinizi bankaya teminat göstererek kredi alabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta kredi sicilinizin kötü olmamasıdır, eğer kredi siciliniz kötü durumdaysa ve kredi notunuz 1100 altında yer alıyorsa bankalar bu krediyi vermezler. Siz de bu şartlar altında senetle kredi veren bankalar ile kredinizi kullabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan ilgili sayfalara da göz atabilir, konu hakkında en aşağıda bulunan yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz.

Senetle para veren yerler

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Muhammet yurek

Selam bana 45 Bin TL para lazım 36 odemeli senetle

2022-05-17 10:40:08 -
hakan obuz

kredi ve kredi kartı borçlarımı tek bir bankada toplamak istiyorum ve 100.000 tl ye ihtiyacım var bana bu konuda yardımcı olur musunuz.senetle kredi alma imkanım olurmu

2018-10-12 13:58:35 -
Kapat