ADANA Hes Kodu Karta Tanımlama

Adana HES kodu tanımlama işlemleri bu sayfada! Siz de Hes kodu karta tanımlama işlemlerini

ADANA Hes Kodu Karta Tanımlama

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Korona virüs'e karşı alınan önlemler kapsamında Büyükşehir'lerde toplu taşıma ve konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu getirildi. Adana Hes kodu tanımlama işlemlerinin nasıl yapıldığını araştırarak bu sayfamızda hazırladık.

Adana HES Kodu Karta Tanımlama

İstanbul, Muğla, Mersin ve bir çok Büyükşehir statüsünde olan iller entegrasyon süresini tamamlayarak vatandaşların toplu taşımada kullandıkları KentKart'larına HES kodu tanımlama uygulamalarını sundular. Adana Büyükşehir Belediyesi de büyükşehir statüsünde olan illerden birisi olduğu için otobüslerde HES kodu zorunluluğu bu ilde de geçerli. Fakat, Adana Büyükşehir Belediyesi henüz entegrasyon süresini tamamlayamadığı için HES kodu tanımlama işlemleri henüz yapılamıyor. Adana'nın da entegrasyon süresini tamamlamasıyla birlikte HES kodu karta tanımlama işlemlerinin nasıl yapıldığını bu sayfamızda duyuracağız.

HES Kodu Nasıl Alınır?

HES kodunuzu kartınıza tanımlamadıktan önce, HES kodu almanız gerekmektedir. Eğer HES kodunuz yoksa Hayat Eve Sığar uygulamasını indirerek Hes kodunuzu hemen alabilirsiniz. Ayrıca SMS ile veya E-devletten de Hes kodu almak mümkün. SMS ile Hes kodu almak için:

HES yazıp aralarında birer boşluk bırakarak sırasıyla T.C. kimlik numaranız, T.C. kimlik seri numaranızın son 4 hanesi ve paylaşım süresini (kodun geçerlilik süresi) yazarak 2023'e SMS gönderiniz.

Diğer Yöntemler: HES kodu nasıl alınır?

Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgilere göz atarak, Adana HES kodu karta yükleme işlemlerinin nasıl yapılacağını bu sayfamızdan öğrenebilir, HES kodunuzu alarak kartınıza hemen tanımlatabilirsiniz.

Diğer iller:

Mersin Hes kodu karta yükleme

Muğla Hes kodu karta yükleme

Yorum yap:

Kapat