MERSİN Hes Kodu Karta Tanımlama

Mersin HES kodu tanımlama işlemleri bu sayfada! Siz de HES kodu karta nasıl tanımlanır diye merak ediyorsanız bu sayfaya bakınız.

MERSİN Hes Kodu Karta Tanımlama

Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında bazı şehirlerde toplu taşımada otobüs kartına HES kodu zorunluluğu getirildiği duyuruldu. Bu illerden birisi de Mersin! Peki Mersin HES kodu karta nasıl tanımlanır, HES kodu almak zorunlu mu, ücreti nedir ve otobüs kartına HES kodu tanımlama nasıl yapılır?

Mersin HES Kodu Tanımlama

HES kodunuzu toplu taşıma kartınıza tanımlamak istiyorsanız öncelikle HES kodu almanız gerekmektedir. HES kodu, Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan Korona Virüs önlemleri kapsamında tüm illerde uygulanan bir önlemdir. Siz de Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma aracını kullanmak istiyorsanız, HES kodu almalı ve HES kodunuzu otobüs kartınıza tanımlatmanız gerekmektedir. İşte HES kodu karta tanımlama işlemi:

  • HES kodunuzu alınız.
  • Sonrasında hes.mersin.bel.tr'yi ziyaret ederek adımları takip ediniz.
  • HES kodunuz, T.C. kimlik numaranız ve otobüs kart numarası veya kredi kartı numaranızı ilgili bölümlere giriniz.
  • KVKK Aydınlatma Metni'ni onayladıktan sonra "Tanımla" butonuna tıklayarak kartınızı tanımlayınız.

Bu sayfaya da bakınız: Hes kodu nasıl alınır?

Her Kart İçin HES Kodu Ayrı Mı Olmalı?

Mersin KentKart ile seyehat etmek isteyen kişilerin HES kodu alması zorunlu olmuştur. Her ayrı kart için, HES kodunun farklı olması gerekmektedir. Yani bir HES kodu ile kendi kullandığınız kartınıza tanımlama yapabilirsiniz.

Siz de HES kodu karta tanımlama Mersin işlemlerini gerçekleştirerek, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma araçlarında KentKart'ınız ile seyehat etmeye devam edebilirsiniz. Tüm Büyükşehir'lerde Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan bu sistem zorunlu hale gelmiştir. HES Kodu almakta zorluk çekiyorsanız Mersin Merkez'de bulunan Ulu Camii yanında yer alan KentKart merkezine başvuru yapabilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Ali Çekme

1300-21307-7 No,lü Kartıma Hes Yüklemesi Yapamadım.Kart No Hatası

2022-01-03 23:31:07 -
Halil Bulut

Kredi kartıma hes kodu tanımlamak istiyorum ancak bilgileri doğru girdiğim halde bir türlü tanımlama onaylanmamakta

2021-12-31 23:47:59 -