MUĞLA Hes Kodu Karta Tanımlama

Muğla HES kodu işlemleri bu sayfada! Siz de HES kodu karta nasıl tanımlanır diyorsanız bu sayfamızı inceleyiniz.

MUĞLA Hes Kodu Karta Tanımlama

Koronavirüs salgınının artış gösterdiği bu günlerde, Sağlık Bakanlığı salgına karşı önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Türkiye'nin pek çok yerinde uygulamaya başlanan otobüs kartlarına HES kodu tanımlama zorunluluğu Muğla'da da başladı. Muğla HES kodu tanımlama işlemlerinin nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenebilir, kartınıza HES kodunuzu hemen tanımlayabilirsiniz.

 

Muğla Hes Kodu Karta Nasıl Yüklenir?

Toplu taşıma aracında seyehat etmek istiyorsanız kartınıza HES kodunuzu tanımlamanız gerekmektedir. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında toplu taşıma araçlarında kullanılan Muğla Kart ile HES sistemine entegrasyon çalışmalarını tamamladığını duyurdu. HES kodunuzu kartınıza tanımlamanız için öncelikle HES kodunuzu almanız gerekmektedir. HES kodu karta tanımlama işlemleri 30 Kasım 2020 Pazartesi gününe kadar devam edecek. İşte HES kodu karta tanımlama adımları:

  • İlk olarak HES kodunuzu alınız.
  • Sonrasında ise hes.mugla.bel.tr adresine ziyaret ediniz.
  • Muğla Belediyesi Hes sayfasında istenilen bilgileri doldurarak ilgili adımları takip ediniz.
  • Aldığınız HES kodunuzu, T.C. kimlik numaranızı ve ulaşım kartınızın numarasını yada kredi kartı numaranızı doldurunuz.
  • "Tanımla" butonuna tıklayarak kartınıza HES kodunu tanımlayınız.

 

HES KODUNUZ YOKSA:  HES KODU ALMA

 

Her Kart İçin HES Kodu Ayrı Mı Olmalı?

Muğla Kart ile Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma otobüslerinde seyehat etmek istiyorsanız, HES kodunuzu alarak kartınıza yükletmeniz gerekmektedir. Her kişinin HES kodu ayrı ve kişiye özel olduğundan dolayı her farklı karta eğer o kartı kim kullanacaksa o kişinin HES kodunu yüklemeniz gerekmektedir.

 

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek Muğla Hes kodu karta tanımlama işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilir, Muğla'da HES kodunzuu hemen karta yükleyerek seyehatlerinize devam edebilirsiniz.

 

Mersin Hes kodu tanımlama

Yorum yap:

Kapat