Cimer Şikayet Sonucu Sorgulama

Cimer şikayetlerinizin sonucunu öğrenmek istiyorsanız bu sayfadan Cimer şikayet sorgulama sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Cimer Şikayet Sonucu Sorgulama

Cimer, ülkemizde vatandaşlarımızın istek, öneri ve taleplerini direkt olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı olarak hizmet veren Cumhurbaşkanlığına bağlı İletişim Merkezine göndermektedir. Siz de çözemediğiniz sorunları, istek ve önerilerinizi hemen Cimer hattına ileterek devletimizin çözüm üretmesini sağlayabilirsiniz. Peki Cimer'e başvuru yaptıktan sonra Cimer şikayet sonucu sorgulama nasıl yapılıyor? Cimer'e iletilen başvuruların sonucu ne zaman çıkar, tüm bu bilgileri aşağıda sizler için hazırladık.

Cimer Şikayet Sorgulama

Daha önceki yıllarda şikayet ve istekleri Bimer alıyordu. Bimer'in kapatılışı gerçekleştikten sonra ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani kısa ve bilinen adıyla Cimer kurulmuş oldu. Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız her türlü sorununu Cimer'e yazarak çözüm isteyebiliyor. Cimer'e gönderilen şikayet, öneri ve isteklerin cevaplanması ise zorunlu tutulmuştur. Yapılan başvurunun sonucu 2 hafta içerisinde sorgulanabilmektedir. 2 hafta içerisinde cevaplanmayan başvurular yasal olarak 30 gün içerisinde sonuçlandırılmak zorundadır. Bu konuda siz de yaptığınız başvurunun sonucunu gerçekleştirebilir ve kolaylıkla Cimer başvuru sorgulama yapabilirsiniz. İşte e-devlet Cimer başvuru ve şikayet sorgulama:

  • İlk olarak E-devlet portalına giriş yapın.
  • Cimer bölümüne gidiniz.
  • Karşınıza çıkan Cimer ekranında "Başvuru Sorgulama" sayfasına geliniz. (https://www.turkiye.gov.tr/cimer-basvuru-sorgulama)
  • Sizden istenilen bilgileri doldurarak "Sorgulama" butonuna tıklayın.
  • Yaptığınız başvurunun sonucunu ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Cimer Sitesinden Başvuru Sonucu Sorgulama

Başvurular genellikle E-devlet sitesi üzerinden yapılıyor ancak e-devlet şifresini henüz almayan kişiler de Cimer hattı Alo 150'yi arayarak veya Cimer internet sitesine (https://www.cimer.gov.tr/) girerek kolaylıkla Cimer'e başvuru yapılabiliyor. Cimer sitesine girdikten sonra üst bölümde yer alan "BAŞVURU SORGULA" menüsüne tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranız, adınız soyadınız, anne kızlık soyadının ilk ve son harfi, kimlik seri numaranız, cep telefonunuzu girdikten sonra "Onay kodu gönder" butonuna tıklayın. Cep telefonunuza gelen şifrenizi ekrana girdikten sonra başvuru sonucunuzu hemen sorgulayabilirsiniz.

Siz de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne gönderdiğiniz şikayet, istek ve taleplerinizin sonucunu öğrenmek için belli bir süre bekleyebilirsiniz. Ayrıca şikayetlerinizin sonucunu öğrenmek istiyorsanız yukarıda yer alan e-devlet üzerinden sorgulama ve Cimer sitesinden sorgulama gibi farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. CİMER iletişim numarası ise Alo 150'yi arayarak şikayetlerinizi bu numaraya iletebilirsiniz. Siz de Cimer şikayet sorgulama yöntemlerini kullanarak Cimer'e göndermiş olduğunuz başvuru taleplerinizin sonucunu hemen görüntüleyebilirsiniz.

Yorum yap: