PTT Para Yatmış Mı Sorgulama 2021
Sponsorlu Bağlantılar

 

PTT Para Yatmış Mı Sorgulama 2021

Bu sayfadan PTT hesabınıza para yatmış mı sorgulaması yaparak, Tc ile PTT bakiye sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sponsorlu reklamlar
PTT Para Yatmış Mı Sorgulama 2021

Günümüzde özellikle devlet ödemesi, yardım ödemesi gibi ödemeleri bekleyen pek çok kişi PTT hesabıma para yatmış mı diye merak etmektedir. Siz de PTT hesabınıza yatan para miktarını, ne zaman yattığını, PTT hesap bakiyesi sorgulama işlemlerini bu sayfadan öğrenebilirsiniz. PTT, Türkiye'de ilk olarak posta ve telgraf şirketi olarak 1840 yılında hizmete başladı. Günümüzde PTT kurumu HGS, OGS, fatura ödemeleri, maaş ödemesi, bankacılık hizmetleri gibi pek çok farklı sektörde hizmet vermektedir. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak PTT bakiye sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilir, hesabınızda bulunan para miktarını hemen öğrenebilirsiniz.

 

PTT Hesabıma Para Yatmış Mı Nasıl Öğrenebilirim?

PTT adınıza yatan paranın sorgulamasını PTT şubelerinden, PTT mobil uygulamasından, PTT müşteri hizmetlerinden veya PTT online işlemlere giriş yaparak öğrenebilirsiniz. T.C. no ile PTT bakiye sorgulama işleminin yanı sıra E-devlet sitesine girerek de PTT adınıza gelen paranın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Aşağıda ayrı başlıklar halinde PTT hesabınıza gelen pranın nasıl sorgulanabileceğini anlattık.

 

PTT Hesabıma Para Yatmış Mı T.C. No'dan Sorgulama

Adınıza yani T.C. kimlik numaranıza PTT hesabınıza para bekliyor olabilirsiniz. PTT'den para çekebilmeniz için PTT hesabınızın olmasına ve PTT müşterisi olmanıza gerek yoktur. Sadece kimlik belgenizle adınıza gelen parayı PTT şubelerinden çekebilirsiniz ancak PTT adınıza gelen para sorgulama işlemini de yapmak istiyorsunuz. Bu sorgulama işlemini sadece T.C. kimlik numaranız ile yapabilirsiniz. Siz de en yakın PTT şubesine giderek kimlik numaranızı gişe yetklisine söyleyerek, PTT hesabınıza para yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz. Sadece T.C. kimlik numaranızı kullanarak internet üzerinden adınıza para yatıp yatmadığını sorgulayabileceğiniz bir yöntem yoktur. Aşağıda yer alan diğer yöntemleri kullanarak hesabınızdaki para miktarını, yardım parasının veya maaşızın hesabınıza yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz.

 

PTT Adıma Para Yatmış Mı Sorgulama

PTT hesap bakiyesi sorgulama işlemi için E-devlet üzerinden veya aşağıda yazan diğer yöntemleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Hesabı olan bir çok kişi bir çok farklı yoldan hesabında bulunan para miktarını öğrenebilir. Ayrıca PTT hesabınız olmadan da PTT'ye adınıza para yatmış olabilir, bu durumda da yatan para miktarını ve nereden yattığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. PTT adınıza yatan parayı öğrenmenin en kolay yolu, PTTmatik ve PTTbank uygulamasını cep telefonunuza indirerek Ptt online işlemlere giriş yapmanızdır. PTT hesap bakiyesi sorgulama yöntemleri:

 • E-devlet üzerinden PTT bakiye sorgulama
 • PTT internet bankacılığından bakiye sorgulama
 • PTT şubelerinden bakiye sorgulama
 • Telefondan bakiye sorgulama
 • T.C. No'dan PTT bakiye sorgulama

 

PTT bakiye sorgulama E-devlet

E-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra PTT işlemleri sayfasına gelerek PTT hesabınıza yatan paranın miktarını hemen sorgulayabilirsiniz. T.C. kimlik numarası ve isim soyisim bilgilerinizi kontrol ettikten sonra, PTT işlemi sayfasına gelerek hesabınıza yani T.C. numaranıza para yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa bu durumda PTT şubelerine giderek kimlik belgenizle e-devlet şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. E-devlet'e girdikten sonra

 

PTT Bakiye Sorgulama SMS

SMS ile PTT bakiye sorgulama işleminin nasıl yapıldığını pek çok kişi merak etmektedir. PTT, müşterilerinin hesaplarına gelen paranın sorgulanması için pek çok alternatif yöntem sunmuştur. Malesef SMS göndererek PTT hesap bakiyesi sorgulama işlemi yoktur. Ancak PTT müşteri hizmetlerini arayarak hesap bakiyelerinizin durumunu sorgulayarak hesabınızdaki para hareketliliğini e-mail veya SMS ile talep edebilirsiniz.

 

T.C. İle PTT Bakiye Sorgulama

PTT hesabınızda para olup olmadığını T.C. ile sorgulayabilmek için PTT müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetleri çağrı merkezinden hesabınıza para yatıp yatmadığını kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Ayrıca PTT hesabınız varsa, PTT internet bankacılığı veya PTT mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek PTT mobil şubeye giriş yaparak hesabınıza para olup olmadığını hemen sorgulayabilirsiniz.

 

ALO PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetlerini aradıktan sonra hesap işlemleri ile T.C. numaranızdan hesap bakiyesi sorgulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. PTT müşteri hizmetleri direk bağlanma sayfamızdan dilerseniz hemen müşteri hizmetlerine daha kolay yöntemlerle bağlanabilirsiniz. PTT müşteri hizmetleri tuşlanacak rakamlara göre verilen hizmet birimi:

 • İngilizce: 9
 • Arapça: 7
 • Kart ve kayıp çalıntı bildirimi: 1
 • Posta Çeki, kart ve telefon bankacılığı şifre işlemleri ödemeleri: 1
 • Yurtiçi kargo, kurye ve yurtdışı koli işlemleri: 2
 • Posta hizmetleri: 3
 • HGS işlemleri: 4
 • PTTcell işlemleri: 5
 • PTT Avm işlemleri: 6
 • KEP işlemleri: 7
 • Elektronik Tebligat Sistemi işlemleri: 8
 • Tüm hizmetler hakkında bilgi almak için: 9 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

 

İnternetten Sorgulama

PTT internet şubesine (https://pttbank.ptt.gov.tr/) şifrenizle giriş yaparak Hesap İşlemleri sayfasından hesap bakiyenizi görüntüleyebilir, hesabınızın hesap özetini anında öğrenebilirsiniz. PTT hesabıma para yatmış mı? diye araştırmalar yapıyorsanız, bu sayfada yer alan yöntemlerden birisi de PTT ATM'lerini kullanmaktır. Eğer PTT hesap kartınız varsa sizlere önerimiz PTTbank uygulamasına giriş yaparak sorgulama yapmanızdır. Ayrıca PTT ATM'lerine giderek kartınızla giriş yapabilir, Hesaplar sayfasından adınıza gelen para ve detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ SAYFA: PTT internet şifresi alma

 

Bu sayfamızda yer alan güncel yöntemleri kullanarak siz de PTT hesabıma para yatmış mı sorusuna yanıt bulabilir PTT hesap bakiyesi sorgulama yöntemlerini öğrenerek hesabınıza giren ve hesabınızdan çıkan para miktarlarını öğrenebilirsiniz. Sizlere önerimiz eğer PTT hesabınız varsa, PTT internet bankacılığını aktif ederek PTT online işlemlere giriş yapıp internetten hesabınızdaki para miktarını sorgulamanız yönündedir. Siz de bu yöntemlerden birisini kullanarak hesabınızdaki para miktarının ne kadar olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.

 

İlgili sayfalar:

PTT çocuk parası sorgulama

PTT Kargo sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: