Numara sorgulama: Ücretsiz numara sorgulama yöntemleri 2021

Ücretsiz numara sorgulama nasıl yapılır sorusuna yanıt bularak 2021 yılında numara sorgulama servislerini kullanabilirsiniz.

Numara sorgulama: Ücretsiz numara sorgulama yöntemleri 2021

Günümüzde en çok merak edilen telefon numaralarından arayan yabancı kişilerin kim olduğudur. Ücretsiz numara sorgulama yapmak isteyen pek çok kişi, bunun nasıl yapıldığını bilmemektedir. Sizi arayan ve rehberinizde kayıtlı olmayan cep veya sabit hatta bağlı telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bir kaç basit proğram ile bu yöntemleri deneyebileceğiniz gibi çok basit bir sorgulama ile de bu kişinin veya kurumun kim olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.

İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

Geçtiğimiz dönemde numara sorgulama işlemi ücretsiz olarak mobil uygulamalar tarafından yapılabiliyordu. Ancak bu uygulamalar rehberimizde kayıtlı olan kişilerin bilgilerini "çalıyordu". Bundan dolayı BTK tarafından bu uygulamalar engellenerek kapatıldı. 118'le başlayan bir çok farklı numara sorgulama servisi bulunmaktadır, bu servisleri kullanarak belli bir ücret karşılığında isimden numara sorgulama veya numaradan isim sorgulama yapabiliyoruz. Ancak bu firmalara ücret ödemek istemeyen kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler için ücret ödemeden numara sorgulamanın nasıl yapılabileceğini aşağıya yazdık. Bu uygulamaları kullanırken ödeme seçeneklerine mutlaka dikkat ediniz. Bazı uygulamalar ücretsiz olsa da bazı ek özellikler için ödeme isteyebilmektedir. Ayrıca 2021 yılında numara sorgulama ücretsiz olarak yapabilmek oldukça zorlaşmıştır. Bundan dolayı özellikle operatörlerin ücretli numara sorgulama servislerini kullanarak sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Para ödemeden numaranın kime ait olduğunu araştırarak sizler için yöntemleri sıraladık. İşte ücretsiz numara sorgulama için uygulamalar:

  • Facebook bilinmeyen numara sorgulama
  • Whatsapp numara sorgulama
  • Google numara sorgulama
  • SMS ile numara sorgulama
  • Whosscall numara sorgulama uygulaması

Facebook ile Numara Sorgulama

Facebook profilinde gizlilik ayarlarını "Herkese Açık" olarak işaretleyen kişilerin numaraları kolaylıkla bulunabilir. Facebook.com anasayfasına giderek giriş yaptıktan sonra arama bölümüne sizi arayan numarayı yazınız ve arama tuşuna basınız. Eğer herhangi bir profil ile karşılaşıyorsanız sizi arayan numara büyük olasılıkla bu kişidir. Ayrıca şunu unutmamakta fayda var, bir kişi yakın bir akrabası veya arkadaşı üzerine kayıtlı olan numaraya facebook hesabı açmış da olabilir ancak bu küçük bir olasılıktır. Numaranızı Facebook aramalarına kapatmak istiyorsanız Gizlilik bölümüne giderek "Aramalarda beni kimler bulabilir?" sekmesi altında yer alan bölüme "sadece arkadaşlar" işareti katabilirsiniz.

Whatsapp ile Numara Sorgulama

Eğer bir kişi sizi aradıysa ve bu kişinin numarasından kim olduğunu bulmaya çalışıyorsanız size en etkili yöntemi vereceğiz; Whatsapp! Öncelikle yapmanız gereken şey şu, sizi arayan kişinin numarasını rehberinize kaydedin, kaydederken kolay bir isimle kaydedin örneğin "AAA". Whatsapp'a giriş yapın ve Whatsapp rehber güncellemesi yapın. Bu numaraya mesaj at butonuna basın ve bu numaranın Whatsapp profiline girin, resimine ve Whatsapp ismine bakın, işte buldunuz! Sizi arayan numaranın kim olduğunu öğrenmek bu kadar basit.

Google İle Numara Sorgulama

Size gelen çağrı klima servisi, arabanızın sigorta şirketi gibi pek çok farklı şirketlerden gelmiş olabilir. Tabi dolandırıcılardan gelme ihtimali de var, yaşasın ki bu durumda Google.com devreye giriyor. Siz de google.com arama motoruna giderek arama kutusuna bulmak istediğiniz numarayı yazınız. Bu numara daha önce farklı kişileri aradıysa forumlara ve sözlüklere veya firma rehberlerine kayıt edilmiş olabilir. Ayrıca Google reklamlarına aldanarak sahte açılmış numara sorgulama sitelerine de dikkat ediniz.

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell hattından ücretli olarak numara sorgulamak isteyen kişiler 11832'yi arayarak numaranın kime ait olduğunu öğrenebilir. Ayrıca Turkcell Upcall numara sorgulama servisini ücretsiz olarak telefonunuza indirebilir, bu uygulama sayesinde sizi arayanların kim olduğunu öğrenebilirsiniz. UpCall Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama sayfasından detaylı bilgilere ulaşarak bu uygulamayı cep telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca 1,49 TL karşılığında sms ile numaranın kime ait olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Bu servisten yararlanmanız için ilgili numaranın Turkcell Rehber'de kayıtlı olması gerekmektedir.

SMS ile Turkcell numara sorgulama: Eğer sizin numaranız bu serviste aktif olarak gözüküyorsa iptal edebilir ve kişilerin buradan numaranızı bulmasını engelleyebilirsiniz. "REHBER İPTAL" yazıp 2200'a sms göndererek rehberden numaranızı gizleyebilirsiniz. Bunun için: Öğrenmek istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan sms ile 2200'a gönderin. Örnek sms: 5361230000
 


Vodafone Numara Sorgulama

Sizi arayan Vodafone hattının kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız 11842'yi arayabilir ve numaranın sahibini öğrenebilirsiniz. Eğer Vodafone numarasını isme göre sorgulama yaparak Vodafone rehberden öğrenmek istiyorsanız, Vodafone bilinmeyen numaralar servisi 11842'yi aramanız gerekmektedir. Vodafone sms ile numara sorgulama yapmak istiyorsanız:

  • KIM" yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numarası' nı yazarak 7048' e sms gönderebilirsiniz. Örnek sms: KIM 5445440000 -> 7048

  • 11842 yoluyla dilerseniz isim - soyad bilgilerinden dilerseniz telefon numarasından sorgulama yapabilirsiniz. 7048' den sms yoluyla ise sadece GSM numarasının kimin adına kayıtlı olduğu sorgulanabilir.

Turk Telekom Numara Sorgulama

Siz de Turk Telekom beyaz sayfalar internet sitesinden telefon numaralarının kime ait olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Bunun için ilgili numara sahibinin rehberde gözükmesi için "izin" vermesi gerekmektedir. TTREHBER denen servise izin vermiş ise siz de kolaylıkla sorgulamanızı yapabilirsiniz. Aşağıdaki yolları deneyerek Turk Telekom numara sorgulama servislerini kullanabilirsiniz.

  1. İlk olarak Turk Telekom'un rehber sitesine giriş yapalım. (http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/)
  2. Karşınıza çıkan sayfada yer alan ad, soyad, il, ilçe gibi bilgileri girerek "ben robot değilim" kutusunu işaretleyin.
  3. Sonrasında "BUL butonuna basarak isme göre sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Diğer sorgulama yöntemi olarak sizi arayan Avea/Türk Telekom hattının sahibini öğrenmek için de 11811'i arayarak numara sorgulama işlemini ücret karşılığında yapabilirsiniz. Bu servis, Türk Telekom'a ait olarak hizmet veren bilinmeyen numara sorgulama servisidir.

SMS ile Türk Telekom Numara Sorgulama: SMS göndererek de öğrenmek istediğiniz numaranın kime ait olduğunu hemen sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için sahibini öğrenmek istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan sms bölümüne yazarak 11855'e kısa mesaj gönderiniz. Bu servisin ücreti 1,25 TL olarak ücretlendirilmektedir. Ayrıca cep telefonunuzdan *100# tuşlaması yaparak bilinmeyen numaralar servisine giriş yapabilir ve bu servisi de kullanabilirsiniz.

Android Numara Sorgulama Uygulamaları

Samsung, Huawei gibi android cihazlı cep telefonlarınızdan Google Play Store aracılığıyla indireceğiniz ücretsiz uygulamalar ile numaranın hangi isimle kayıtlı olduğunu bulmak çok kolay. Aşağıda yer alan uygulamalardan birisini seçerek bu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Arayan Kimliği ve Numara Bulucu

Arayanın kimliğini internetten anında ücretsiz olarak bulmaya yarayan Android uygulamalar arasında yer alıyor. 10 milyon kişiden fazla indirme sayısı bulunan bu uygulamayı cep telefonunuza indirerek arayan kişinin kim olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Cep telefonu veya sabit hat numarasının kime ait olduğunu sorgulayarak siz de 118'li hatlara para vermekten kurtulabilirsiniz. Play Store'den indirmek için tıklayınız

Whoscall

Bu mobil uygulama da 10 milyon indirme sayısına ulaşmış. Siz de bu uygulamayı cep telefonunuza yükledikten sonra kolay arayüzü sayesinde arayan kişinin kim olduğunu ekranınızda görebilirsiniz. Bir numaranın kime ait olduğunu 1 milyardan fazla veri tabanında bulunan telefon numaraları arasında sorgulama yaparak size gösteriyor. 2016 yılında Whoscall'ın Google Play tarafından en iyi mobil uygulama seçildiğini de belirtelim. Google Play'dan indirmek için tıklayınız.

Simpler Ücretsiz Numara Sorgulama Uygulaması

5 milyon kişiden fazla indirme sayısı bulunan bu uygulama sayesinde telefonunuza gelen çağrıların kime ait olduğunu ücret ödemeden öğrenebilir, numaraları eş zamanlı olarak sorgulayabilirsiniz. Google Play'dan indirmek için tıklayınız.

Telefon Numarası Bulucu

1 milyon indirme sayısına ulaşan uygulamalar arasında yer alan "Telefon Numara Bulucu" sayesinde siz de cep telefonunuza gelen çağrıların kime ait olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Diğer uygulamaların mantığıyla çalışan bu uygulama, diğerlerine göre daha ayrıntılı raporlar sunuyor. Ayrıca sizi arayan kişinin anlık konumunu da harita üzerinde sunabiliyor. Diğer yandan istemediğiniz numaraları engelleme yapabilir, kara liste de oluşturabilirsiniz. Google Play'dan indirmek için tıklayın.

Günümüzde bir çok kişi tarafından ücretsiz numara sorgulama  yapmak için kullanılan yöntem budur. Farklı uygulama ve yöntemler çıktıkça konumuzu güncelleyerek sizlere de haber verilecektir. Ayrıca güncel çalışan numara sorgulama uygulamalarını da sizler için araştırarak bu sayfaya ekledik, umarız yararlı olur. Önceki yıllarda 118'i arayarak istediğimiz numaranın kime ait olduğunu anında öğrenebiliyorduk. Bu numara Telekominasyon idaresinin hizmetinde olduğu için fiyatı gayet uygun tutuluyordu. Ancak daha sonrasında 188'li bilinmeyen numaralar servisinin verdiği tüm hizmeti özel şirketlerin yapmasına da izin verildi. 18880, 11818 gibi özel numaralar sorgulama servisleri fahiş fiyatlarla kişilere hizmet vermeye başladılar. Bu numaraları kullanan kişilere tabi ki çok yüksek fiyatlar yansıyor ve bu kişiler için de ücretsiz numara sorgulama hizmeti bir hayal gibi olabiliyor. Sizi arayan kişinin ücretsiz olarak sorgulayacağınız bir servis şuanda bulunmamaktadır. Ancak sizi arayan numarayı rehberiniz ekleyebilir ve Whatsapp uygulaması sayesinde bu kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu sayede ücretsiz olarak sorgulama yapabilemek için karşı tarafın Whatsapp hesabı olmalı ve bu hesabı gizli olmamalıdır. Ayrıca numarayı facebook.com'dan arama bölümüne yazarak arayabilir ve kişinin varsa Facebook hesabına ulaşarak bu kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

İsimden numara sorgulama

Numaradan isim sorgulama

Yorum yap:

Yorumlar

3 yorum yapılmış

Hasan Toptürk

merhabalar ücretsiz turkcell numara sorgulama yapmak istiyorum birisi sürekli beni rahatsız ediyor dava edebilir miyim?

2020-06-20 15:42:30 -
kredibankalar.com

Merhaba Hasan Bey; ücretsiz numara sorgulama servislerini kullanarak siz de sizi kim aramış öğrenebilirsiniz. Dava ile alakalı bir avukatla görüşebilirsiniz ancak bu tür konuların geri döndüğünü söyleyebiliriz. Sizi rahatsız eden numarayı numara engelleme servisleri ile hemen engelleyebilirsiniz. Sevgiler.

2020-06-20 15:44:20
Mahmut Eraslan

Son zamanlarda bir kaç yabancı numara beni aramaya başladı bu kimdir beni arayan kim derken sizin siteyle karşılaştım. Araştırmalarımı bir dedektif psikolojisiyle devam ettirdim bazen ara verdim ama sonunda buldun: Eski sevgilim. Eğer tekrar barışmak istiyorsan niye mesaj atmıyorsun, madem çaldırıp kapatıyorsun niye iz bırakıyorsun...

2020-05-25 12:08:39 -
kredibankalar.com

Bizleri desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Sayfalarımızı güncel tutarak siz değerli ziyaretçilerimizin daha kolay bilgiye ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz.

2020-06-20 15:45:08
Hasan Tokgöz

Turkcell olarak ücretsiz numara sorgulama nasıl yapılıyor diye araştırma yapıyordum bu sayfadaki bilgilerden yararlandım. araştırma yapan arkadaşlarıma öneririm bu yömtemlerle siz de gizli hayranınızın kim olduğunu anında öğrenebilirsiniz :)

2020-05-03 16:52:45 -
kredibankalar.com

Ücretsiz numara sorgulama servislerini 2020 yılında öğrenmek için sayfamızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

2020-06-20 15:45:43
Kapat