İNSTAGRAM Dondurma Linki (Hesabı Geçici Olarak Dondurun)

Geçici olarak hesabı kapatmak için İnstagram hesap dondurma linki bu sayfadan ulaşabilir, hemen hesabınızı dondurabilirsiniz.

İNSTAGRAM Dondurma Linki (Hesabı Geçici Olarak Dondurun)

Instagram hesabını geçici olarak kapatmak ve sonra tekrardan hesabına devam etmek isteyenler için, bu sayfamızda İnstagram hesap dondurma linki ve hesabı geçici olarak kapatmak için gereken bilgileri hazırladık. Instagram hesabınızı belli bir süre dondurarak, sizi takip eden veya sizi takip etmeyen kişilerin hesabınıza erişmesini engelleyebilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurduğunuzda kullanıcı adınızı arayan kişilere hesabınız gözükmeyecektir. Instagram hesabı donduran kişilerin kullanıcı adlarını başka bir kişi alamayacaktır. İşte 2021 yılında Instagram mobilden hesap dondurma ayarları ve hesabı geçici olarak kapatmak için gereken tüm bilgiler.

İnstagram hesabı nasıl dondurulur?

Cep telefonunuzdan veya bilgisayardan Instagram hesabınızı geçici bir süreliğine kapatmak yani dondurmak istiyorsanız, Instagram hesap dondurma sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Instagram mobil uygulamasından hesap kapatma veya dondurma ile ilgili bir bölüm bulunmamaktadır. Hesabı geçici olarak dondurmak için tarayıcınıza girerek hesap dondurma sayfasına gitmeli ve tarayıcıdan İnstagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınızı geçici olarak kapatmak için, İnstagram'ın resmi sitesine tarayıcıdan giriş yapmalısınız. Profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profili düzenle seçeneğine gelin. "Hesabımı geçici olarak kapat" butonuna tıkladıktan sonra "İnstagram hesabını neden kapatıyorsun?" sorusunu yanıtlayın. Bu sorulardan birisini seçerek hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagram hesabı dondurma işleminde neler olur?

Sosyal medya uygulamaları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Fakat sosyal medya sosyal hayatı yok ettiğinden dolayı pek çok kişi artık hesaplarını dondurmak istemektedir. Siz de Instagram'ı tamamen silmeden belli bir süre ara vermek istiyorsanız hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesabınızı geçici olarak dondurduğunuzda ise fotoğraflarınız, beğenileriniz, paylaşımlarınız, yorumlarınız, hatıralarınız yani profilinizin tamamı gizleniyor ancak silinmiyor. Instagram'a tekrar şifrenizle giriş yaptığınızda ise kaldığınız yerden devam ederek hesabınızı kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan hesap dondurma sayfasına tıkladıktan sonra hesabınızı sadece 30 saniye içerisinde dondurabilirsiniz.

İnstagram dondurma linki

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatarak profilinizi tamamen gizlemek için, yukarıda yer alan bağlantıyı kopyaladıktan sonra Google Chrome veya Safari gibi tarayıcıların arama bölümüne yapıştırarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Mobil uygulamadan hesap dondurma veya silme ile ilgili bir bölüm bulunmamaktadır.

  • Mobil uygulamadan hesap dondurma yapılmadığı için, ilk olarak tarayıcıdan Instagram.com'a giriş yapın.
  • "Profili Düzenle" seçeneğine gelin.
  • "Hesabımı geçici olarak kapat" butonuna tıklayın.
  • "Hesabını neden kapatıyorsun?" sorusunu seçeneklerden birisini seçin.
  • "Hesabı geçici olarak kapat" dedikten sonra hesabınız siz tekrardan giriş yapana kadar dondurulacaktır.

İlginizi çekebilir: İnstagram engelleyenleri görme

İnstagram dondurulan hesap ne zaman silinir?

Hesabı geçici olarak kapattıysanız, hesabınız hiçbir zaman silinmeyecektir. Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek, profilinizi tamamen iptal ederek tüm bilgilerinizin silinmesini istiyorsanız İnstagram hesap silme linkine gitmeniz gerekmektedir.

İntagram dondurulan hesap nasıl açılır?

İnstagram dondurulan hesabı geri açmak için, İnstagram'a kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli olacaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınız aktif olacak ve görünür olacaktır. Hesabı tekrardan dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekmektedir.

Instagram hesabı dondurunca ne olur?

Instagram hesabı dondurulduğunda profil ve hesabınızı hiç kimse göremez. Kısaca hesabınızı silmiş gibi olursunuz ancak Instagram'a ne zaman giriş yaparsanız o zaman hesabınız tekrardan aktif edilir. Hesabınızı dondurduğunuzda kullanıcı adınızı bir başkası alamaz. Hesabınızı geçici değil kalıcı olarak kapatlmasını yani silinmesini istiyorsanız, İnstagram hesap silme linki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İnstagram hesabı dondurunca profil gözükür mü?

Hayır, hesabınızı dondurduğunuzda hesabınızı bir başkası göremez. Kullanıcı adınızı Instagram'da arandığında boş sayfa çıkacaktır.

Instagram bir kişinin hesabını dondurduğunu nasıl anlarız?

Instagram uygulamasında bir kişinin hesabını dondurduğunu öğrenmek için, farklı bir kullanıcının hesabından öğrenmek istediğiniz hesaba bakabilirsiniz. Eğer kişi sizi engellemişse, farklı bir kullanıcıdan baktığınızda hesap gözükecektir. Eğer hesap dondurulmuş ise hiçbir kullanıcıdan hesap gözükmeyecektir.

İnstagram kaç gün dondurulur?

İnstagram hesabı dondurma süresi ise 7 günde 1 defa yapılabilir. Hesabınızı geçici olarak kapatarak dondurmak için bunu haftada sadece 1 defa yapabilirsiniz. Hesabınızı dondurduktan sonra giriş yapmadığınız süre boyunca hesabınız kapalı kalacaktır. Hesap dondurma konusunda bir sınır ve ücret yoktur. Eğer hesabınızı dondurup tekrardan açtıysanız, tekrardan hesabınızı dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekecektir. Bu süre sonrasında hesabınızı tekrardan dondurabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma ne işe yarar?

Telefondan İnstagram dondurma linki istiyorsanız, bunun için Chrome, Safari gibi tarayıcınızdan İnstagram.com'a giriş yapmanız gerekmektedir. Hesap şifrenizi hatırlamıyorsanız şifre alma ile ilgili yardımı yine İnstagram.com'dan alabilirsiniz. İnstagram uygulamasından hesap dondurma veya silme ile ilgili bir bölüm yoktur. Dolayısıyla hesabınızı dondurmak için tarayıcıdan İnstagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra ise hesabınızı telefon üzerinden kolaylıkla dondurabilirsiniz.

Başkasının İnstagram hesabı nasıl kapatılır?

Eğer bir kişinin hesabından rahatsızlık duyuyorsanız, engelleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer kullanıcının davranışlarından rahatsız oluyor veya sahte hesap olduğunu düşünüyorsanız bu durumda hesabı şikayet ederek kapattırabilirsiniz. İnstagram tüm şikayetleri değerlendirerek yanıt vermektedir. Eğer hesap spam işlemleri gerçekleştiriyorsa şikayetinizden bir süre sonra kapatılacaktır.

Telefondan İnstagram dondurma

Telefondan mobil uygulamadan İnstagram hesabı silmek veya dondurmak mümkün değildir. Ancak telefonunuzdan internet tarayıcısını açarak hesabı silmek mümkündür. Telefonunuzda bulunan herhangi bir tarayıcıdan İnstagram'ı açarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Yukarıda yer alan bilgileri inceleyerek sosyal medyadan belli bir süre uzaklaşmak için İnstagram dondurma işlemini gerçekleştirebilir, hesap dondurma linkine tıkladıktan sonra bilgileri onaylayarak hesabınızı belli bir süre kapatabilirsiniz. Hesabınıza tekrardan uygulama veya tarayıcıdan giriş yaptığınızda ise sosyal medya hesabınızla etkileşimde bulunmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Telegram hesap silme

İnstagram gizli hesap görme

Yorum yap: