Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Araba satın almak isteyen kişiler faizsiz taşıt kredisi veren bankalar 2018 yılında hangileridir diye merak etmektedir. Bu sayfa üzerinden tüm katılım bankalarına ulaşabilirsiniz.

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Araç satın almak isteyen kişiler faizsiz taşıt kredisi veren bankalar 2018 yılında hangi bankalardır diye araştırma yapmaktadır. O halde faizsiz bankaları merak edenler için bizde bu sayfayı hazırladık ve sizlere sunduk. İslami koşulları esas alarak Türkiye'de faizsiz olarak kredi sunan bir çok banka bulunmaktadır. Bu bankalar ülkemizde oldukça fazla talep görmekte ve kullandırdıkları kredilerde "faiz" yerine "kar payı" tercih etmektedir. Bu bankalara bakacak olursak, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Finans Katılım'dır. Peki faizsiz olarak taşıt kredisi nasıl alınır ve şartları nelerdir, işte tüm detaylar.


Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz katılım bankalarını sizler için sunuyoruz. Peki bu katılım bankaları müşterilerden hiç mi faiz almıyorlar ve çalışma koşulları ve şartları ne şekildedir gelin şimdi onlara bakalım. Öncelikle şunu söyleyelim tüm katılım bankaları "faiz" yerine "kar payı" kullanılmaktadır. Katılım bankalarının diğer bankalardan ayıran en önemli nokta ise sağlanan kaynak banka bünyesinde olmakta ve hiçbir şekilde faiz üzerinden para değerlendirilmemektedir. Yani bu bankalar faizli mevduat hesabı yapmazlar. Bu bankalardan taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler de diğer bankalarda olduğu gibi bazı kriterleri yerine getirmek zorundadır. Bunlar da, kredi notu, geçmiş ödemeleriniz, kredi siciliniz, aylık gelirinizdir. Bu kriterler başvuru sonrasında banka tarafından değerlendirilir ve size geri dönüş yapılır. Katılım bankalarından araç kredisi almak isteyen kişiler öncelikle araç ikinci el ise, ruhsat fotokobisi ile birlikte bankaya başvurur. Banka onay verdiği taktirde aracı banka bünyesine satın alır ve tekrardan size satışını yapar. Araç üzerine koyulan rehin kredi ödemesi bitene kadar kalkmaz. Kredi ödemesi bitene kadar aracı başka bir kişiye satamazsınız. Ayrıca taşıt kredilerinde kasko yapılması da bankalar tarafından zorunlu tutulmaktadır. Diğer yandan alacağınız aracın yaşı en fazla 5 olmak zorundadır yani 5 yaşın üzerinde araçlara bankalar kredi vermemektedir.
Ayrıca son çıkan düzenlemeye göre araç kredilerinde alınacak aracın değerinin (100.000 TL'ye kadarı) %70'e çıkarılmıştır. Yani 100 bin TL'ye kadar olan araçlara %70'e kadar kredi çıkmaktadır. 100 bin TL değerinin üstüne ise %50'ye kadar kredi verilmektedir. Bu düzenleme ile birlikte kredili araç satışlarında artış beklenmektedir. Şimdi gelin faizsiz araç kredisi veren bankaları sizlere sunalım;

  • Ziraat Katılım
  • Vakıf Katılım
  • Kuveyt Türk
  • Albaraka
  • Türkiye Finans


Yukarıda sıraladığımız bankalar, faizsiz taşıt kredisi veren bankalar 2018 yılında hizmet vermektedir. Bu bankalardan birisini tercih ederek, uygun kar payı oranlarıyla birlikte araç kredisi kullanabilir ve dilediğiniz arabayı satın alabilirsiniz. 48 aya varan vade seçenekleriyle kredinizi kullanır ve uzun vadelerde ödeme imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca taşıt kredisi kampanyalarına ulaşmak istiyorsanız Facebook ve Twitter'dan Kredibankalar.com 'u takip edebilirsiniz. Diğer yandan faizsiz taşıt kredisi ile ilgili tüm sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümüne iletebilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat